Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Fallout játékok tényleg...

A Fallout játékok tényleg ennyire elborultak?

Figyelt kérdés
Alapvetően imádom a poszt-apokaliptikus témát, és sokan ajánlották a Falloutot. Meg is néztem róla pár videót, hogy valóban érdemes-e megvenni, de szerintem elképesztően agyament az egész sztori. Az, hogy a menedékek nagy részében a nácikat megszégyenítő kísérletek voltak, kvázi az utolsó élő emberekkel? Meg azok a történetek... nyomasztó, lehangoló, és egyszerűen agyament az egész.
2022. máj. 18. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ELborult vigjátékok a fallout részek ez igaz. De nem Náciznak meg hasonlóak benne. A fallout részeknek ezekhez a dolgokhoz köze sincs. A menedékek ugye ovóhelyek atomtámadás ellen. Nem kell egyből a nácikat is belekeverni.
2022. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Félreértetted. Nem olyan értelemben kevertem bele a nácikat, hanem a tetteiket hasonlítottam össze. És ahhoz képest, hogy óvóhelyek, hááát... nekem egy óvóhelyről nem az jut eszembe, hogy pl. évente fel kell áldozni egy embert.
2022. máj. 18. 19:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem óvóhelyek voltak. Mármint, hivatalosan óvóhelyek voltak, de a gyakorlatban ezek emberi petri-csészék voltak, amelyekben mindenféle-fajta kísérleteket folytattak az ott levőkön. Hogy pontosan miért és hogyan alakult ez így, annak igen hosszas magyarázata van, és több jelentős frakció tevékenysége kötődik hozzá a Fallout világából. De igen, a Fallout világában igen sok a morálisan megkérdőjelezhető történés, mondhatni az egész világ fókuszpontja az emberi moralitás kérdésköre a 'világvégét' követően. Hogyan épült újra a civilizáció a nulláról, milyen értékek határozzák meg a társadalmi berendezkedést, hogyan alkalmazkodik a kiterjesztett emberiség az új körülményekhez és milyen, a mi értékrendünknek idegen elképzelések tudnak megtelepedni az emberek fejében. Ez a Fallout, mindenek előtt. Plusz rengeteg subplot titkos szervezetek még titkosabb munkásságáról, és azok hatásáról a lakosságra.
2022. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát Fallout esetében pont az a jó, hogy elég nehéz lenne úgymond pár mondat ban jellemezni mert annyira sokrétű játékok hangulatban és történetben is. Ez sak egy apó szelet amit kiemeltél.
2022. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az biztos, hogy elég sok morális kérdést feszeget, amiket mások talán fel sem mernek tenni.

2022. máj. 18. 22:49
 6/14 anonim ***** válasza:
A Fallout 3 és a Fallout - New Vegas szuper játékok szerintem. Ez a kísérletezgetés csak kis és nem túl jelentékeny része a játéknak. De persze nyomasztó, ha az ember belegondol. A lényeg inkább az, hogy "erkölcsileg" milyen irányba fejleszted a karaktered, kit segítesz, milyen döntéseket hozol... Persze ezek már régiek, fel kell őket mod -olni, hogy egyáltalán elinduljanak. Az újabb részeit nem ismerem, de azok állítólag sztoriban, nyelvi kidolgozottságban nagyon alulmaradnak e kettőnek.
2022. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Fallout 4 sem rossz, különösen az open world és a side story aspektusai hozzák szerintem a Fallout szintet. Fősztoriról kár beszélni. Fallout 76... hát, nem.
2022. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7# azt mondod? lehet majd beleszagolok akkor! :-)
2022. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
van társasjáték verzió is, de abban meg törés van, pedig látványra nagyon szép
2022. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

"már régiek, fel kell őket mod -olni, hogy egyáltalán elinduljanak" Ekkora nagy szarvas marhaságot, és emberek el fogják hinni és emiatt nem fogják kipróbálni, jóember a Fallot 3 2008 ban jelent meg a New Vegas 2010 ben, de '97-es és '98-as első és máspdik rész is működik semmi gond nélkül ha Steam-es ha GOG-os verzióról van szó.


A kérdezőnek pedig: nem mindegyik Vault ban voltak kísérletek és nem nem az utolsó emberek voltak, rengetegen élték át és túl bunkereken kívül is, pl Reno-t nem érte közvetlen támadás igy a városon csak az idő vas foga látszik mert nem igazán volt karbantartva a társadalom összeomlása miatt. Amúgy meg a Nagy háborúban milliárdok haltak meg és téged ez a pár kísérlet akaszt ki amik ráadásul nagytöbbsége nem is volt halálos az alanyokra? Nem csak a Vault 11 létezik és !!!spoiler!!! : ott sem volt kötelező senkit feláldozni.

2022. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!