Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Metal gear solid 1-ből (GoG)...

Metal gear solid 1-ből (GoG) hogyan kell kilépni úgy, hogy ne vesszen el legalább 2 óra játékom?

Figyelt kérdés

Minden egyes alakalommal kénytelen vagyok egy sokkal régebbi mentésből folytatni a játékot, ha kilépek belőle.

Spoiler: tegnapelőtt játszottam vele. Pontosan ott hagytam abba, hogy Liqueid Snake helikopterét kell leszedni a Stringer rakétákkal. Ma folytatnám, erre meg cellában vagyok, ahol Ocelot kínoz.

Ez miért van? Meg úgy összeségében mire való a játékban a mentés? Hiába mentek soha nem onnan folytatom, ahol mentettem. Egyszerűen nem értem.

Más is találkozott már ezzel?



2022. aug. 4. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A kézi mentéshez fel kell hívnod Mei Linget (140.96). Az automata mentés nem a pillanatnyi állásodat tárolja el, csak a legutóbbi checkpoint óta megszerzett/elhasznált tárgyakat és a jelenlegi területet, ahol tartózkodsz. Checkpoint általában az egyes területek közötti váltásnál, illetve a nagyobb "akciójelenetek" után van.
2022. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval mikor kilépek és felajánlja a mentést az nem számít csak a rádiós?
2022. aug. 4. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes értékű mentés az is, csak a 'teljes értékű' nem azt jelenti, amire gondolsz. A játék nem tudja elmenteni a te pontos helyzetedet, meg a pályán belüli állásodat, ezeket soha nem menti el. Amit el tud menteni, azok a nálad lévő tárgyak, statisztikák, illetve a pálya, amin tartózkodsz. Ez teljesen szokványos a korabeli játékokra, ezek még nem tudtak pályán belüli állást visszatölteni mentésből, tehát jellemzően a pályák elején volt célszerű kilépni.
2022. aug. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én konkrétan a helikopter közben léptem ki, mert ott meghaltam. De betöltéskor a helikoptertől kezdtem (kis szoba van ott és onnan, ha kilépsz az ajtón jön az átvezető videó). Itt kiléptem a játékból, de előtte felajánlotta a mentést, el is mentettem, erre ma (vagy inkább már tegnap) a cellától indul. És a többi mentésem, mert mikor játszottam volt több újabb is, azok meg eltűntek. Azért sok minden történik a cella és a helikopter között (például egy borzalmas lépcsőzés). Ugyanez történt a nindzsa boss fight után is. Legyőztem, utána még kicsit vittem aztán kiléptem. Akkor meg a nindzsa elleni harc előtti folyosótól kellett kezdenem.
2022. aug. 5. 00:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy a játékon belül hova tölt vissza ha meghalsz, az egy dolog. Az, hogy nulláról, mentett állásból mit tölt vissza, az pedig egy másik.
2022. aug. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fú, de felhúztam magam rajta. Van az a rész, amikor a toronyba kell felfutni, de jönnek folyamatosan az ellenfelek. Nem értem, hogy miért tesznek bele ilyen részt, ha az irányítás egy borzalom rá. Nem lehet célozni. Nagyon idegesítő rész és pont az a mentésem veszett el.
2022. aug. 6. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!