Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van olyan PC-játék, ami...

Van olyan PC-játék, ami megfelel az alábbi szempontoknak?

Figyelt kérdés

-Testreszabhatom a karakterem, kinézetre és jellemre is.

-Nem fantasy világban játszódik. Az nem baj, ha a múltban vagy kitalált

helyen játszódik, de a mágia és a természetfeletti lények egyáltalán nem

érdekelnek.

-Van története, ami mentén halad a játék, és különböző választások elé

állít, a döntéseim pedig hatással vannak a történet alakulására.

-Nincs benne intenzív erőszak. Ezalatt olyasmire gondolok, hogy pl.

fröcsköl a vér, levágott testrészek repkednek, kínoznak valakit, stb.

Lehet, hogy túl érzékenynek tűnök, de nekem sajnos lelkileg megterhelő az

ilyesmi.


Gondolom, az RPG műfajába tartozna egy ilyen játék, de az is lehet, hogy még nem alkottak olyat, ami megfelel ilyen különleges kritériumoknak. :)


Azért nagyon megköszönném, ha valaki tudna ajánlani valamit, ami legalább megközelíti az elképzeléseimet!



2022. szept. 9. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Hát. A Dragon Age 1-3 áll még talán a legközelebb. Karaktered személyreszabhatod, de a jellemét inkább az adja meg, hogy milyen döntéseket hozol és milyen kapcsolatot alakítasz ki a körülötted lévő karakterekkel. A mágia, természetfeletti jelen van, és muszáj vele foglalkoznod, mert a történet része, de nem kell mágusnak lenned, ha nem akarsz. A Dragon Age 1 régi, szóval ne legyenek nagy grafikai elképzeléseid. Olyan szinten meghatározóak tudnak lenni kisebb-nagyobb döntések, hogy van egy dragonagetapestry.com nevű oldal, ahol a karaktered ki tudod tölteni, és a döntéseid be tudod táplálni. A Dragon Age 2 gépről úgy emlékszem még tudja értelmezni a DA1 mentéseit, de a DA3-hoz már kell az online tapestry (amihez a játékot meg kell venni, nem megy torrentesen), viszont még évekkel ezelőtt is olyan 5000 Ft körül volt, ha tetszik a világ, szerintem nagy pénz érte. Viszont, ahogy sejthetted, fantasy a világ. Harcolni kell, de nem fröcskölődik a vér, és nem hullanak testrészek emlékeim szerint. Van egy történet, vannak bevágott vidójelenetek, de nem hinném, hogy bármi megrázó lenne benne, semmi durva erőszak nincs benne. Skyrimben vannak repkedő testrészek, kemény gyilkolás, mindenféle szomorú dolog, kínzás, erőszak, bár csak kis küldetések részeként, de az nagyobb, barangolósabb világ. Dragon Ageben a harmadik rész lett nagyobb "open world" jellegű, de nincs olyan mérete. Viszont a Skyrimben nincsenek kihatással egymásra a dolgokra, nincs érdemi jelentősége az oldalak választásának. Dragon Ageben még a fajodra is reagálnak bizonyos helyzetekben, aminek van valós negatív vagy pozitív kihatása (Skyrimben is tesznek megejgyzést, sokkal többet, de nincs jelentősége). Hallottam a Detroit: Become humanról, de arról semmit nem tudok, csak annyit, hogy az a címéből ítélve talán inkább sci-fi, viszont ott is rengetegféle döntés van. Szóval ezeket tudtam javasolni :D
2022. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*NEM nagy pénz érte, értelemszerűen :D Nekem a kedvencem amúgy a Dragon Age.
2022. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Írok pár játékot. Igaz van bennük erőszak. De egyik sem megy el horror/ psyho thriller irányba.


Fallout New Vegas

The Witcher 3

Sunset Overdrive (paródia játék)

Saints Row 2-3-4 (ez is paródia játék)

Stardew Valley (nagyon ajánlom)

Sun Haven (Stardew-hez hasonló)


Illetve ez lehet nem felel meg minden követelménynek, de ajánlom a Life is Strange szériát is. Ez valamivel komolyabb játék, de azért csonkitások nincsenek benne. Komoly történetet mesél el ahol a döntéseidnek hatalmas súlya van. Én a LiS 1. részének 4. fejezetének elején elsírtam magam(nem, nem horror).

2022. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes kifejtést az 1. válaszolónak és a 2.-nak is az ajánlásokat! Bár a Witcher 3 pont az a játék, amit inkább elkerülök. :D Legalábbis a részlet alapján, amit egyszer láttam belőle.
2022. szept. 10. 00:45
 5/14 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Az igaz Witcher 3 fantasy játék, DE az egyik olyan játék ahol a legnagyobb súlya van a döntéseidnek. Ilyen szempontból az egyik legjobb lenne neked.
2022. szept. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hollófernyiges ***** válasza:
Mass Effect trilógia.
2022. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Godfather, de abban van néha verekedés.
2022. szept. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Cyberpunk 2077

Minden kritériumnak megfelel. A vért ki-be lehet kapcsoni, így ha nem akarod látni, nem fogod.

Nem fantasy, nincs mágia, se szörnyek... már ha az embert nem tekintjük annak...

Erős sztori jó előadásmódban, a döntéseidnek van hatása, ráadásul nincs megbélyegezve, hogy mi a jó és a rossz döntés.

2022. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
South Park: The Stick of truth ; fractured but whole
2022. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha egy kicsit megerősödtél lelkileg akkor én a dark souls triologiat ajánlom, szerintem az RPG legmagasabb szintje.
2022. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!