Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nemrég kezdtem a Witcher 3...

Nemrég kezdtem a Witcher 3 játékot. Lenne pár kérdésem: 1. A "lopkodást" ti csináljátok vagy nem? 2. Ha egy küldetést elvállalok előre lehet tudni valahonnan hogy az milyen szintű? 3. Fegyvernél/páncélnál csak a szint számít? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Szóval kicsit részletesebben:

1. a lopkodás... ezt nem nézi a játékon belül úgy látom semmilyen statisztika, az NPC-k sem szólnak sosem ha lopsz tőlük, kivéve az őrök. Tehát konkrétan egy falut ki lehet pakolni..... ez nekem elég gáz... ezt ti csináljátok? Én ilyet még nem igen láttam játékban...


2. A küldetések.... beleéltem magam a játékba, a legnehezebb(halálfutam) fokozaton viszem. Készítgetem a főzeteket, bombákat, kereskedek hogy legyen egyre jobb fegyverem, a képességpontokat is folyamatosan rakosgatom - most 11-es szintű vagyok. A játék is javasolja hogy ha egy küldetés a szintemnek nehéz, akkor csináljam meg később. Nem gáz hogy amerre járok a világban a hirdetőtáblákat / felkiálltó jeles küldetéseket elvállalom, és ha megfelelő szintú megcsinálom, ha viszont alacsony szintű vagyok félre rakom és lehet hogy csak mondjuk 1-2 hónap múlva csinálom meg a játék vége fele? Mert van olyan küldetés is ami 33-as szintű witcher megbízás és elvállaltam.


3. Aztán a fegyverek.... Van a "gyakori tárgy" ; "mestermunka" ; "ereklye" ...... na most ahogy nézem az árakat ebben a sorrendben nagyságrendekkel drágábbak a tárgyak...

Egy 120-as sebzésű ezüstkard ami "gyakori tárgy" az jobb mint egy 110-es sebzésű ezüstkard "ereklye"? Mert például árban az utóbbi kb. tízszer annyiba kerül, a sebzése mégis kevesebb 10-el.....


Valahogy ez a játék kimaradt az életemből, Xbox Series S konzolom van, és most jött rá egy nextgen update, ezért kipróbáltam, és megfogott nagyon. Talán a GTA V volt az amit ennyire élveztem, de az a közepe fele nekem kicsit beszürkült. Ez a Witcher eddig nekem mindig tud tartogatni újat, nincs megállás.... a játék tudom hogy nagyon hosszú, nektek mi a véleményetek, tudta tartani végig ezt amit én úgy érzek hogy az elején tud, hogy mindig megújul, nincs szinte ismétlődő küldetés?

Vagy kicsit olyan lesz mint nekem volt a GTA a második felétől hogy már kívülről tudtam mi lesz a következő mellékküldetés, ugyan úgy meg kell ölni valakit csak most nem egy hotelben hanem egy hajón.....


2023. jan. 21. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Ennyire azért nem kell komolyan venni ezt a játékot. Nagyon felületes az egész. Csak a sztorira koncentrálj. Majd idővel rájössz, hogy miről beszélek.
2023. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Minden RPG-ben lehet "kölcsönözni", ez nem új keletű. Őszintén szólva sokkal nehezebb olyan RPG-t mondani TPS-sel, amiben van harcrendszer és nem lopkodsz mástól. Talán a My Time in Portia ilyen, de mást nem nagyon tudnék mondani.

A küldetéseket úgy csinálod ahogy neked jó. Tipikusan a játék elején ahogy kijössz white orchard-ból kapsz egy megbízást (talán eltűnt személyre), de ha jól emlékszem lvl 18 vagy lvl 20 kell hozzá mert egy bazi nagy szörny van a végén. Kis szintűként esélyed sincs, persze hogy nem tudod ott és akkor megcsinálni.

A felszerelésnek is van egy szintje, azt is vedd figyelembe. Általában azt a szintet kapja amikor megszerzed (bár elég rég játszottam vele, szóval ez nem biztos). Ha te egy adott szinten (legyen mondjuk 20) szerzel egy gyakori ezüst kardot meg egy ereklyét, akkor az ereklyének jobb lesz a sebzése, de ha egy 30-as szinten szerzett gyakori ezüstkard sebzését nézed, az könnyen ad jobb stat pontokat, mint egy egy lvl 20-on szerzett jobb kard.


Egyébként ennyire tényleg nem kell ráfeszülni, fedezd fel a térképet, csinálj sok-sok mellék küldit, kb erről szól. Nekem pl megvan a két DLC is, amikor én játszottam végig legnehezebb fokozaton szó szerint kipucoltam minden térképet, a DLC-set is, amikor a kb 30-as nehéz boss a sima történet végén találkozik az 55-ös Geralt-tal, khm, jó éjszakát :D

2023. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyilván azért van ilyen opció bent, hogy az őr rád szól, mert ott nem célszerű "lopni". Minden máshol miért ne lehetne? Nyilván ezek segítik a játékodat. De másrészt kérdés, hogy érdemes-e. Volt, hogy mindent loot-oltam, de csak több száz felesleges dologgal lett tele az inventory, amit nem is használtam. Illetve ezek tárgyak többsége súlyt sem veszteget, szóval tök8, hogy kilopod-e vagy sem. Másrészt van sok easter egg amiket így megtalálhatsz és sok elég különleges és op dolgot szerezhetsz. De ha eladogatod a sok tárgyat sincs sok értelme, mert annyi pénzed lesz, hogy úgysem tudsz mit kezdeni. De mondom, megéri megnézni minden ládában mi van, hátha olyat dob. Az őröknél meg úgyis szól a játék. Illetve van, hogy büntet is a game. Ha teheneket ölsz és meditálsz, hogy újra leöld őket, akkor meg fog jelenni egy tehén-szörny boss, akit lehetetlen legyőzni. Szóval ha valami "csalás", azt úgyis bünteti a játék.


2. Minden küldetésnek ott van a szintje, amiket bármikor megcsinálhatsz, játék végén is. De nyilván azért van szint, mert akkor érdemes megcsinálni. Illetve van 1-2 olyan küldi, ami nem fog sikerülni ha nem csinálod meg és csak tartogatod, mert helyhez, történethez vagy szinthez vannak kötve, de csak pár ilyen van. És nem fullad unalomban, maga a tartalom a játék, végig egyedi, új és izgalmas, amivel fenntartja az érdeklődést. Mondjuk azt nem tudom, hogy lvl 11-en miként tudsz te 33-as küldiket elvállalni, főleg ilyen fokozaton. Még az előtte lévő fokozaton sem lehet az ilyen nagy szintkülönbségű küldetések nagy részét megcsinálni, persze akad kivétel. Viszont ha kihagysz küldiket és mikor nagyobb szintű leszel akkor akarod a kisebb szintűeket csinálni, akkor van egy tippem: Beállításokban ellenségek felkonvertálása a kisebb szintűeket is a te szintedre tornássza fel, így megmarad a kihívás.


3. Ahogy előttem is leírták. Adott szinten van egy gyakori kardod és egy ereklye kardod. Az ereklye többet sebez, több bónuszt ad, többe kerül, mint az azonos szinten lévő gyakori. Ugyanis ez a tárgy ritkasága. De mondjuk ha van egy 10 szinttel nagyobb gyakori kardod, az többet fog sebezni, mint a 10 szinttel kisebb ereklye. Viszont az a kard még mindig gyakori, szóval nyilván kevesebbe fog kerülni, mint az amúgy ritka, de kis szintű kard. Viszont ugyanúgy egy 10 szinttel nagyobb ereklye is többet fog sebezni, mint a vele azonos szintű gyakori. Szóval ez csak szimpla logika. Szóval a fegyvereknél ezek a tényezők. Minél nagyobb a szintje annál erősebb, mindegy milyen gyakoriságú. És minél ritkább annál több bónuszt ad és annál drágább. Persze ez szinttel is skálázódik.


Szóval nyugodtan játszd, nem fog unalomba fulladni, végig tartja a szintet. A legjobb játék szvsz!

2023. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"De ha eladogatod a sok tárgyat sincs sok értelme, mert annyi pénzed lesz, hogy úgysem tudsz mit kezdeni. "

Nana, én lefosztottam Skellige-t, igen, 20x fordultam mire egy ládába összehordtam mindent és kb 6-8 óra volt mire eladtam időpörgetéssel különböző NPC-knek, de

maximálisan megérte. Ha kard, legyen éles, ha pénz ,legyen sok!:D Az én Geralt-om mocskos gazdagon ment el a mester kovácshoz a blood and wine kiegészítőben, csinált magának kb 5 mester páncélt és megint koldus lett, nem is tudtam minden páncél tartóra maxra kipörgetett páncélokat rakni.


"Ha teheneket ölsz és meditálsz, hogy újra leöld őket, akkor meg fog jelenni egy tehén-szörny boss, akit lehetetlen legyőzni." Meg lehet ölni, csak nehéz, normal szint felett tényleg elég lehetetlen.


"Mondjuk azt nem tudom, hogy lvl 11-en miként tudsz te 33-as küldiket elvállalni, főleg ilyen fokozaton."

Erre én is kíváncsi lennék, mert emlékeim szerint a legnehezebb fokozat lényege az volt, ha a mob már 1 szinttel nagyobb mint te, a normál sebzés ~10%-át osztod ki rá, értsd egyes Geralt-tal kb 1 HP-kat sebzel egy farkasra, sok sikert.

2023. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!