Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Funko POP figurákból miért...

A Funko POP figurákból miért nem gyártanak többet, mikor van rájuk kereslet?

Figyelt kérdés

Vannak ugyan alap figurák amikből sok van, de rengeteg figura van amiből eleve keveset csinálnak, és nem is készül utánnyomással több később, hiába mutatkozik rájuk hatalmas kereslet a szűk kínálattal szemben.

Én is gyűjtöm őket, van 100+, de csomó olyan van amit nem tudtam beszerezni mert nincs a boltokban, sőt online is elfogyott azonnal mikor volt, csak hiénák árulják 10-20-szoros árakon a neten. Abban az esetben érteném, ha ez is amolyan "prémium" cikk lenne, ergo ha a gyártó maga azért gyártana keveset hogy drágán adja el őket. Mint mondjuk egy Ferrari vagy egy Rolex karóra: minőségi és kevés van belőle, ezért drága. De azokon a gyártójuk kaszál sokat, ő szabja meg az árukat. A Funkonál viszont nem így van, mert ők a limitált meg kapós darabokat is egységesen alacsony áron (általában 10-15 dollár körül) adják el a boltokban meg a weben. Tehát csak a nyerészkedőknek lesz utána haszna belőle, a gyártónak semmi. Emiatt pedig nem értem akkor miért nem gyártják őket után ha látják hogy sokaknak kéne. Akár adják őket 2x áron, mondjuk 20-25 dollárért, úgy ők is jól járnának, de még mindig 100x jobb lenne a mezei gyűjtőnek 20 dollárért venni a boltból, mint 200 dollárért (a 10 dollárost) utána egy pofátlan hiénától a neten...

Ki érti ezt...



2023. jan. 29. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de én jobban vennék egy részletes necát vagy mcfarlanet mint funko popot.
2023. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogy miért?


1. Idehaza nem olyan népszerű

2. Nincs rá akkora kereslet

3. Pár 10/100 fő miatt nem fognak gyártásnak nekikezdeni.


Mivel az ilyen gyárak minimum több 10.000 számban gyártanak, így most mint írtam pár fő miatt nem fognak se pénzt se alapanyagot erre elpocsékolni.

2023. jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!