Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Játékfejlesztés?

Játékfejlesztés?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy egy egy játékon egy komplett brigád dolgozik, Magyarként van lehetősége valakinek ilyen téren elhelyezkedni? Nem igazán tudom milyen szakmák köthetőek ehez.
2023. febr. 26. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges egyedül is. Számos játék készült már egy ember (vagy pár fős csapat) által, és azok is a játékok is rendkívül jók.
2023. febr. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Van lehetőséged. Programozónak kell tanulnod hozzá.
2023. febr. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen játék. Egy egyszerű mobilos játék egyedül is elkészíthető.

Egy nyílt világú szerepjátékhoz viszont sok ember kell, akiknek külön feladatuk van (programozó a hatékony motorért, grafikus a látványért, író a történetért stb.) Én azt gondolom, hogy ha komolyan gondolod, informatikus végzettséggel/tudással el kellene kezdened hobbi szinten alkotni a tapasztalatért és referenciáért. Mert amúgy a vízhordók élete ezen a területen sem irigylésre méltó.

2023. febr. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a játékot csak ketten hozták létre, szóval biztosan egyedül is megoldható, csak több idő és persze tudás kell hozzá.

[link]

2023. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell ott grafikus is, meg térbeli modellező, meg rengeteg minden.

[link]

[link]

2023. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze egyedül is lehet, csak rengeteg idő, illetve nem árt tudni mit is csinálsz.

Kezdőknek talán a Unity, ami viszonylagosan jó keretet ad, de azért ott is meg kell dolgozni sok mindenért. Neten vannak csomagok/packok kifejezetten unity-hez, anno én is vettem, tele van képekkel, ikonokkal, előre megírt dolgokkal (pl raktár/leltár, hogy nézzen ki, hova menjen, hogy mentse el stb, ez már le van kódolva előre és igazából be kell építeni a programkődodba pl.)


Teljesen tanácstalanul talán GameMaker Studio valamelyik része.


Minden attól függ mekkora játékot akarsz csinálni. Ha valósághű grafikát akarsz viszonylag részletes és nagy világgal, azt kb el is felejtheted, na ott már bejönnek a szereposztások, ki dolgozik a karakteren, ki az ellenfeleken, ki a történeten és párbeszédeken, ki az ikonokon, ki a háttereken, ki a zenén stb.


Egyébként be lehet kerülni persze, sokan azt csinálják hogy másoknak dolgoznak be, pl egy cég kap egy megbízatást 40 féle fantasy ház leprogramozására, hogy nézzen ki, milyen legyen belül, stb. Lehet utána a következő az lesz hogy élethűen kell lemodellezni 10 féle motort (vagy autót), utána kell egy kód ami ezt meg azt csinálja stb. Nem véletlen hogy egy komolyabb játék végén van egy 1000 fős stáblista, ott mindenki bekerül, az is aki csak bedolgozott hozzá.

2023. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!