Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem csinálják meg a...

Miért nem csinálják meg a mortal kombat 9-et telóra?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal nagyobb sikere lenne, mint pl. a gta san andreas vagy a cod mobil-nak. Véleményem szerint rengetegen játszanának vele.
2023. szept. 23. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ugyan. xD Egy unalmas verekedős játék sose fog 1 GTA vagy CoD-ot leelőzni. :D
2023. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolom..:c
2023. szept. 23. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak piackutatóik és ha úgy gondolnák megérné a port és visszahozná az árát majd hasznot termelne akkor megcsinálták volna.
2023. szept. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont egy verekedős játékot? Elmondom a titkot, van pár játéktipus amit billentyűzettel játszani is gáz, mert nem érzed, és nem arra való. Érintőképernyővel végképp az lenne. Szóval a tipikusan kontrolleres játékok között vannak a verekedős játékok is, ég és föld a különbség. Ez pl switchen oké lenne, de átlag érintőképernyős mobilon elég gáz. Kivéve annak, aki köt rá kontrollert, vagy vesz ilyen oldalról alulról bárhonnan rárakhatós átalakítót, nem tudom a nevét.

Röviden a lényeg összefoglalva egy szóban hogy miért nem valószínű: kontroller.

2023. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem sajnálom kiadni a pénzt olyan dologra, amiből csak hasznom származik, és amivel élvezhetem az életet. Egy kontroller miatt ne adnák ki.. ez eléggé nevetséges.
2023. szept. 24. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Kérdező. Tudod ám nem mindenki engedheti meg magának(söt sokkal többen nem, mint igen) hogy külön kontrollert vegyen okosteló mellé. Mert magán a telón k#rva szar lenne az irányitása a játéknak. Az 1 dolog hogy a milliárdból 1 fő megvenné... Szerinted miért a F2P játékkal játszanak a legtöbben a mai világban? Illetve a 18 év alattiak, akiknek főleg szólnak a telefonos játékok, nem engedheti meg magának ezt. Aki 18+ az meg h#lye lesz telefonhoz kontrollert venni, akkor már inkább PC-hez vesz és ott tolja vagy egyenest konzolon.
2023. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Ne mondd már, hogy mondjuk a gta san andreas-t vagy a cod mobil-t nem kontrollerrel jobb játszani, és a nép nagy része nem azért vesz kontrollert, mert játszhatatlan anélkül, és mert élvezni akarják a játékot. Az nem kifogás, hogy senki sem gazdag, mert 10-15ezer még egy nem tehetősnek sem izzasztja meg bizonyos időközönként a pénztárcáját. De legyen neked igazad.)
2023. szept. 25. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdéshez képest kicsit offtopic, de a most felmerült vitához lazán kapcsolódik, szóval érdekességképp bedobnék pár tényt amit még év eleje fele kutattam ki.

Szóval japánban a videójáték eléggé alapvető dolog, és ez régóta így van. Meg az is hogy japán a munkamániával és karrierépítéssel már nagyon korán betalálja a gyerekeket is, manapság néha szó szerint már csak annyi szabadidejük van játszani 1-1 nap amit a tömegközlekedésen tudnak nyerni. Ott pontosan ezért hatalmas népszerűségnek örvendenek manapság a portable játékgépek, nintendo switch (igaz itt van kontroller is), vagy okostelefon, tablet (ezek többnyire kontrollermentesen). Amúgy ez régebben még nem így volt, talán jobban ráértek, a sima tvre köthető konzolok futottak japánban is nagyon sokáig. De kb 10 éve tényleg a portable lett a fő ágazat náluk, és pont az utazgatás és kevés idő miatt. Na most erre jön rá a kövi tény, megnéztem kíváncsiságból hogy mik manapság a legnépszerűbb japán játékstílusok, és hát a jrpg és a visual novel volt a listavezető. Most ha ezt kicsit továbbgondoljuk, ezek pontosan hogy lassú, touch screennek kedvező műfajok. És mindezt úgy, hogy pl Super Nintendo, Ps1 Sega Saturn és Ps2 korszakban még baromi népszerűek voltak japánban a verekedős játékok is, gamepaddal.

Most ebből kiindulva tényleg nem tartanám üzletileg nyerő döntésnek, ha verekedős játékokat portolnának okoseszközökre. Lesz aki vesz hozzá telefonos kontrollert, de szerintem közel sem ez az átlag.

Meg aztán elhangzik itt egy dolog fentebb amire nem gondoltam, de szerintem is valid lehet. Hogy főleg 18 alattiak a célkorosztály. Nekem pontosan a Mortal Kombat 9 a kedvencem mind közül, de pontosan azért mert 30as korosztály vagyok, és ez gyakorlatilag a gyerekkorom kedvenc Mortal Kombatjait dolgozza fel igen jól kinéző, viszonylag modern és időtálló formában. De a kiadók profitorientáltak, szóval ez így már vehető okoskészüléknél dupla hátránynak is, hogy az a játék nem feltétlen a tiniknek készült, plusz a kontrollerhiány. És hát manapság főleg a pénz dönt mindenről.

Na végül nem is lett annyira offtopic a kommentem, mint az eredeti japános témánál még gondoltam.

2023. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!