Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Más is azt tapasztalja, hogy...

Más is azt tapasztalja, hogy nem élvezi a játékokat?

Figyelt kérdés

Néhány éve, nem tudnak lekötni a videojátékok, pedig a kevés időm ellenére is szívesen játszanék néha.


Gyakran nagyon megtetszik egy-egy cím, megveszem, de el sem indítom. Legutóbb az alábbi játékokkal jártam így:

Lisa: The Painful

Who's Lila?

Pentiment


A Morrowindet kb. 5-6 óra játék után hagytam abba, pedig legalább ennyi időm elment azzal, hogy játszhatóvá tegyem. Hétvégente tudok csak játszani, de akkor sem mindig (más elfoglaltságok miatt), így pedig nem lehet elmerülni egy ilyen hosszú játékban.


Nagyon szívesen játszanék régi játékokkal, de sok esetben nagyon körülményes a futtatásuk, mert generációkkal korábbi konzolokon ragadtak vagy nem támogatják a modern operációs rendszereket.


Pedig a Silent Hill és a Mother szériák nagyon érdekelnének, illetve sok japán kalandjáték is tetszik, mint a pl. a Snatcher vagy a Cosmology of Kyoto.


Mostanra az olyan játékok érdekelnek leginkább, amelyek többet szeretnének, mint szórakoztatni, illetve az olyan klasszikusok, amelyeknek van valamilyen kulturális és/vagy játéktörténeti relevanciája. Persze egy szimplán szórakoztató játékot sem vetek meg, ha pl. elég érdekes a dizájn.


Hiszek abban is, hogy a játékokban rengeteg potenciál van arra, de tényleg nem tudom magam rávenni a játékra.


Pl. a filmek és az irodalom lekötnek továbbra is. Igaz, azokkal kb. 5 évvel ezelőttig nem igazán foglalkoztam.


Más is tapasztalt hasonlót?



2023. nov. 4. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Néhány éve, nem tudnak lekötni a videojátékok, pedig a kevés időm ellenére is szívesen játszanék néha."


Lehet, hogy rosszul választasz. Megeszed a marketinged, vagy a játék alapötlete tetszik, viszont a megvalósítás már nem annyira.


Én is nehezen találok olyan játékot, ami megfog, de ami igen, az nagyon.


"így pedig nem lehet elmerülni egy ilyen hosszú játékban"


Hát akkor nyilván érdemes rövidebbekkel próbálkozni. HLTB-n megtalálod, kb milyen hosszú egy-egy játék. Húzol egy határvonalat, hogy bizonyos óraszámnál hosszabbakat elkerülsz.


"Nagyon szívesen játszanék régi játékokkal, de sok esetben nagyon körülményes a futtatásuk..."


Ez legyen a legkisebb baj. Aprópénzért lehet már kapni miniPC-ket és vékonyklienseket, amik még XP kompatibilisek és simán lehet rajtuk nyomni 20+ éves játékokat. Ha meg elég erős a géped, akkor futtathatsz egy virtualizált környezetet.


"Mostanra az olyan játékok érdekelnek leginkább..."


Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen tisztában vagy vele, mit akarsz. És ezért is lehet, hogy nehezen kötnek le a játékok. A "többet akaró" és játéktörténelmi jelentőségű játékok története (vagy inkább történelme) lehet, hogy érdekel, de maga a játék, mint médiatermék már nem annyira. Ezért nem köt le, ha azt akarod játszani.


"de tényleg nem tudom magam rávenni a játékra."


Ha munkává akarod tenni a játékot, akkor nem is lesz könnyű, mert kiölöd magadnak belőle az léményt. A leírásodból nagyon úgy tűnik, hogy ez a helyzet. A játékot egy kötelező check listává tetted magadnak, amin szerepelnek a játékok, amik "mások, mint a mainstream", "többek, mint szimpla szórakoztatás" és "játéktörténelmi jelentőségűek", amiket végig /kell/ játszanod. Ez egyenes út ahhoz, hogy elvedd a kedved az egésztől és rövid úton kiégj.


"Más is tapasztalt hasonlót?"


Játékokkal kapcsolatban nem. Nem játszatom magam és nem játszatom magam olyan játékkal, ami nem szórakoztat. Van, hogy hetekig nem játszom, van hogy egy hét alatt több tíz órát is beletolok valamibe. Akkor játszok, amikor jól esik, azzal, amivel jól esik, annyit, amennyit jól esik.


Más szórakoztatóipari termékekkel viszont volt már olyan, hogy ugyanazt csináltam, amit te és kiégtem tőlük.

2023. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, olyan játékok kapcsán amik nem kötnek le annak ellenére, hogy nem rossz játékok. Ilyenkor keresek helyette olyat, ami inkább az én stílusom.
2023. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:

Én is nagyon válogatos vagyok játékok terén és nem jó nekem se akármi. Nem fognak meg engem se a nagy agyon dicsért népszerű játékok. Ja, és csak offline játékokat játszom. Ezekkel tegyél egy próbát:


Need For Speed Most Wanted. (A 2005-ős.)

Alice Madness Returns.

GYLT. (Ne téveszen meg a neve. Nagyon jó.)

Ni No Kuni 2. (Egyik barátom olyanak mondta mint a Metin 2. Offline.)

2023. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!