Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Inkább ti is régebbi generáció...

Inkább ti is régebbi generációs/fapadosabb indie játékokat játszotok, vagy ragaszkodtok az újabb játékokhoz még akkor is, ha az nem stabil 60 fps?

Figyelt kérdés

Legyen szó optimalizálatlanságról vagy hardver hiányról, ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Vagy kinek mennyi az az fps ingadozás, amit még tolerál?

Bónusz kérdés, teljesítmény és "fogyasztás" arányban kinek melyik a leginkább kedvenc videójáték generációja?



febr. 10. 22:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem erdekel az fps, ahogy kb az legujabb jatekok sem.

64-re limitalt fps, es szinten visszavett grafika, cserebe csendes gep, meg nyaron is max 60 fok.

febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amíg stabilan 40fps fölött van (PC-n), addig engem nem zavar. Viszont a régebbi (AAA) játékok szimplán jobbak, mint az utóbbi 5-8 évben készültek 90+ százaléka.


Én mostanában a retro játék-, illetve a PS3/X360 lemezes gyűjteményem bővítgetem inkább. 1996-2015 között annyi jó játék jelent meg, hogy ha soha többet nem jönne semmi új, akkor is életem végéig lenne mivel játszani.


Modern játékhardver szempontból meg van

Vörös vonal. Nem vagyok hajlandó 65W-nál magasabb TDP-jű processzort és 160W-nál magasabb videokártyát venni. Értelmét sem látom, mert már több mint 10 éve eljutottunk oda, hogy nem tudnak sokat hozzátenni a látványhoz. Persze, sok dolog, ami előre renderelt volt ma valós időben történik, de a "rendezés" (art direction) és dizájn sokkal többet nyom a latba, mint a technológiai megvalósítás. Igaz ez még olyan játékoknál is, ahol realisztikus látványra törekszenek, stilizáltra meg aztán végképp.

febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Baldur's gate 3 rosszul ment, de nem zavar, mert körökre osztott.
febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Na respekt 12-es a zöld hozzáállásért :-)

Ám én is így látom hogy jobbak a régebbiek, legalábbis nekem is jobban tetszenek. És szintén 2014-2015 a vízválasztó nálam is. Csak én egy ideje már lefelé is szelektív vagyok, valahol 2006-2007 fele húztam meg a határt, annál régebbiekre már nem szívesen megyek vissza, kivéve ha szándékos nosztalgia a célom. Tudom hogy vannak widescreen patchek és sok más modernizáló mod, de a túl régiekben sokszor érzem hogy nem való már a full hd-hoz. Aztán lehet csak én vagyok túl válogatós manapság.

febr. 11. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!