Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit gondoltok az ingyenes...

Mit gondoltok az ingyenes videójáték letöltésről?

Figyelt kérdés
A fitgirl-repacks és hasonló ingyenes oldalakról mi a véleményetek? Ti szoktátok használni ezeket?

ápr. 21. 23:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Én nem szoktam. Dolgozom, és számomra nem megterhelő venni havonta-kéthavonta egy-két játékot a steam-on, vagy más ezzel foglalkozó boltban (g2a mondjuk, vagy Eneba).

ápr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Torrent oldalakat? Szoktam.
ápr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%

Ne legyen már álszentek. Nem mindenki budai lakos milliós fizetéssel. Ha mindenki legálisan élne akkor hamar hajléktalanok lennének sokan vagy az élet tényleg csak a munkából állna.


Sokaknak vidéken ez az egyetlen megoldás. Összehoznak egy közepes gépet aztán mehet a torrent. Ha ez neked nem tetszik akkor vedd meg a játékokat nekik és akkor nem kell sírnod.


Érdekes módon a filmeket mindenki letorrentezi még a politikus és orvos stb is arra is azt mondod, hogy rossz? mert akkor jelentgetheted az egész országot!!!

ápr. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Ha nincs pénzed akkor az Epic Store minden héten ad ingyenes játékot.


Subnautica, Death Stranding, Fallout sorozat, Frostpunk innen van meg legálisan.


Csak ki kell várni. Többnyire karácsony környékén szoktak jók lenni.

ápr. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

#4 elvileg nincs különbség a mozi és játék torrentezése között, gyakorlatilag viszont egy film tőbbnyire akkor kerül fel torrentoldalra mikor már megjárta a mozit, ahol a stúdiók a legtöbb bevételt megszerzik, míg a játéknál csak a géphasználókból (meg nyilván konzolhasználókból) folyik be a bevétel. A másik amit valaki említett, filmezéshez nem kell izmos gép, akár egy okosabb tv-n, tableten, telefonom elfut. De menyibe is kerül egy gamer gép?


Szóval tény hogy akik komolyabb játékkal játszanak, azok eleve nagyobb anyagi befektetéssel mennek bele az üzletbe így elvileg a játékra sem kellene sajnálni. Ráadásul egy adott játékba sokkal több időt lehet beleőlni mint egy filmbe, így relatíve olcsóbb.


És attól hogy valaki letorrentez egy filmet még nem biztos hogy nem látta moziban, idővel a tv-ben meg úgyis leadják, szóval csak a folamatot gyorsítja meg ahelett hogy a kereskedelmi tv-ket támogatná.

ápr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Ingyenes letöltést írtál, azért az kicsit más, mint a torrent.

Vannak régi játékok, amik legálisan elérhetőek, vagy az említett Epic games játék adogatásai és hansolók.


Ami a torrentet illeti, nyilván más a helyzet egy tininél, meg egy felnőtt kereső embernél. Gyerekkoromban nekem se vettek meg minden játékot, feltalálja magát az ember. Most, hogy dolgozom inkább megveszem őket eredetiben. Van olyan is hogy letöltöm megnézni mennyire tetszik egy adott játék, és ha jó, utólag veszem meg (ebben a hónapban is volt ilyen).


Ami magát a kalózkodást illeti, sok cikk foglalkozott vele, de összességében elmondható hogy akit csak lopottan érdekelt a játék, az nem fizetne érte semmit és inkább nem játszik vele ha nem tudja ingyen elérni, szóval azt ne is vedd lehetséges vásárlónak, emellett a kalóz verzióhasználók általában eltörpülnek a megvett játékokat használókkal szemben. Pénzügyileg többe kerül a kalózverzió használókat "áttéríteni" fizető vevővé.


Kérdés maga a játék is, mint pl a Fifa, ahol egy átkozmetikázott játékot kapsz kb a 2020-as verzió óta, miért is fizetnél érte minden évben 60 eurót? (Nem, nem játszom vele, csak példaként írom).


Illetve aki habzó szájjal jön "a tört játék bűűűűűn", remélem először tükörbe néz és ott fapofával elmondja magának, ő sose nézett meg semmilyen filmet online, semmilyen sorozatot online, hiszen ezek mind kiesések a gyártónak meg a forgalmazónak.

ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Adminkák tessék törölni ezt itt és ne csak a fánkot enni. :D
ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akik azért jönnek hogy jelentsék a kérdést, ezen mit kell jelenteni? A torrentoldalak használata Magyarországon egy létező jelenség bizonyos körökben, én nem azt kérdeztem hogyan lehetne regisztrálni erre vagy arra. Nem azt kértem hogy ajánljanak kalóz oldalakat. Csak azt kérdeztem hogy nektek mint átlag internetfelhasználónak, mi a véleményetek ezekről. Vagy nem lehet értelmezni a kérdést?
ápr. 22. 13:11
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Nekem semmi bajom azzal, ha valaki torrentezik. Lopja el, szórakozzon jól, áldásom rá. Csak ne nevezze "letöltésnek", "ingyen játéknak", "virágbolti verziónak", ne kreáljon belőle ideológiát, hogy miért teszi, és legfőképpen ne engem hülyézzen le, amiért meg tudom venni az új játékokat eredetiben. Ismerek olyat, akinek 1.200.000 forintos PC-je van, de egyetlen eredeti játéka nincs rá, mert ő "ELVBŐL" nem vesz játékokat. Nem tudtam belőle kicsikarni, hogy mégis milyen elvről beszél.
ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Van "ideológiája" ennek bizonyos tartalmak esetén, mondjuk a játékprogramok (az újak) szerintem nem tartoznak ide.


Van az, amikor keresel egy filmet/sorozatot, aminek a jogtulajdonosa nem hajlandó azt pénzért sem elérhetővé tenni. Ilyenek pl. a Trabant zenekar számai, vagy az HBO által eltűntetett Westworld.


Van az, amikor elérhetővé teszik, de nem azt a verziót, amit keresel (vágott, nem eredeti szinkronos stb.).


Játékoknál ez javarészt az abandonware esetében játszik, amikor egy-egy kiadó jogutódja csak ül rajta, de semmit nem kezd vele. Az efféle digitális közkincseket meg kell óvni, ahogy a remake/remaster után sehol nem hozzáférhető eredeti verziókat is, mert ha a kiadón múlik, akkor soha meg nem történtté teszik azokat.

ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!