Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit gondoltok az ingyenes...

Mit gondoltok az ingyenes videójáték letöltésről?

Figyelt kérdés
A fitgirl-repacks és hasonló ingyenes oldalakról mi a véleményetek? Ti szoktátok használni ezeket?

ápr. 21. 23:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%
Bárcsak minden játék Denuvo-t kapna. Akkor soha többet nem lenne gond virágbolti verziókkal. :)
ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
#11: nem túl szép hozzáállás. Emlékezz vissza azokra az évekre, amikor nem volt jövedelmed. Vagy képzeld el, hogy nem Denuvo lesz, hanem konzol exkluzív...
ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

A torrenttel az a probléma, hogy a release csapat hamar el tudja engedni a dolgot, nem jönnek új verziók, miközben akiknek eredetiben van meg, sorra kapjak a patchokat. Jobb esetben az ultimate / premium változat van törve, rosszabb esetben a standard, amely esetén megint el tud esni a játékos a full élménytől. Ott van az is, hogy nincs törés a játékhoz, ebben az esetben pedig nem marad más, mint a vásárlás.


A jó, hogy sok a havidíjas rendszer, amely nagyon sok játékhoz enged hozzáférést, én pl az AC Mirage-t így játszottam ki 100%-ra egy hónap alatt, amihez hozzácsaptam a Crew Motorfestet, mert az is érdekelt. Akkor még csak egyféle Ubisoft+ volt, úgy hogy mind a két játék maxos kiadása vált elérhetővé, valami 5000 Ft-ért...


Megemlítendő az is, hogy a Steamen akár évi 4 nagy leárazás is van és a többi felületről nem is beszélve. Aztán ott vannak a g2a és társai weboldalak. Máris három megoldás arra, hogy a játékos legális szoftverrel rendelkezzen, megkapja az összes naprakész frissítést, akár a DLC-ket is.


Sajnálom amúgy én is, hogy kiléptünk már rég a demók korszakából, mert az nagy segítség volt arra, hogy a játékos megnézze érdekli-e, elfut-e. Való igaz, hogy a fent említett rendszerek elterjedéséig nem maradt más, mint a nem láttam semmit verzió. Vagy pedig nagyon bíztál a készítőkben és egy jó konfiggal rendelkeztél.

ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Játékot már sok éve nem torrenteztem. Kivéve a Silent hill 2-t, de ezt is csak azért, mert már sehol nem lehet megvenni. Ugyanakkor álszent sem akarok lenni, mert filmeket és sorozatokat szoktam torrentezgetni.
ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%

#14

Azért a filmek/sorozatok más tészta. Nyilván az sem épp teljesen legális, De azt 1x nézed meg és kész, továbbá nincsen semmilyen igénye.


Ellenben 1 játékhoz kell PC(alsó hangon is 100-200k FT 1 normálisabb alap PC) Ehhez a perifériák(egér,monitor,billentyűzet,kontroller,stb) megint legalább 50k, már ha nem a legolcsóbb vackokat akarod venni. Szóval alsó hangon is már legalább 150.000 (de inkább 2-3x ennyi ha hosszútávra tervezel) forintot kiadtál csak magára a gépre. Ezek után nehogy már pár ezer forintja ne legyen valakinek játékokat megvenni... Nem kell mindent első napon teljes áron venni. Jó ha akciós lesz majd. Pár hónappal megjelenés után már szoktak nagyobb bakciók lenni játékokra. Évente 3-4 nagyobb vásár van Steam-en amikor jelentős akciók vannak és sok kisebb vásár, de a többi platformon is szintén vannak vásárok. Ilyenkor akár 10-20 euróért is tudsz venni AAA játékot(4-8 ezer forint).


Szóval ha már százezreket kiadtál gépre akkor nehogy már azon a pár ezren múljon az életed. Ezért baj a torrentezés. Meg ezért nincs is ma már a játékok 99%-hoz alapból magyar felírat, max később fansub ha lesz. Mivel magyarok lopják mintsem veszik, ha pedig nincs X bevétel az adott országból akkor nem veszödnek fordítással. Habár most nem ez a lényeg...

ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
#15 vagyok. Annyit még hozzátennék ami lemaradt hogy 1 játékba akár több száz órát is simán bele lehet ölni ha olyan. 1 Sandbox simán felzabálja a szabadidődet. xD Már csak ezért is eléggé ....... nem megvenni hanem csak lopkodni a játékokat.
ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%
14-es vagyok: Én is ezt a taktikát használom, hogy kicsit később veszem meg a játékokat és várok akciókra is. Azért mindent azonnal megvenni 60-80 euróért már más tészta.
ápr. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%

Nem az én tisztem megítélni, hogy ki milyen forrásból szerez be egy tartalmat.

Torrenten is rengeteg olyan régi játék van ami már sehol nem kapható boltban. Pl James Bond 007 Nightfire, Need for Speed Underground 1-2, Black (PS2,) Clive Barker’s Jericho, Killzone HD....stb


Máshonnan egyszerűen ezeket nem tudod beszerezni most csak a torrentes oldalakon (meg esetleg ftp ha van). Tehát ez tulajdonképpen szerintem nem is lopás.


Az persze más kérdés hogyha kiadtak egy játékot megvehetnéd, de akkor is a törtet húzod le. Pláne úgy hogy 600 ezres PC-d van meg Konzolod erősítő rendszerrel.


Meg van azaz eset is hogy tetszik egy játék de 13-15 éves vagy nincs még pénzed, anyád apád meg nem veszi meg a szoftvert mert a h...lye videojátékok... Ne üljön a gépen a gyerek.


Meg van az az eset mikor demónak próbálod ki mert nincsen.


Vagy amikor megveszed mert tetszett éppen csak anyagilag fél áron.

Lásd Magyar bérek mediánja. Egy Német vagy egy Osztrák 6X annyit keres mint egy magyar. 5-6.000 eurós fizuval én is kiröhögném a 80 eurós címkét.


Egyébként én legutóbb vettem meg Heavenly Sword-ot.

Ehhez egy kis lábjegyzet, hogy a nyomtatós boltban azt mondta nekem a csávó, csak saját felelősségre nyomtathatom ki a borítót mert az szerzői jogvédett, és nekem nem tetszett a platinumos ezért cseréltem le.

Az eredeti játéknál, nevetséges.


Egyébként összességében milliókat költöttem videojátékokra.

Ezzel csak az Anna és az utazásaim vannak egy költési szinten.

Lásd Svájc, Olaszország, Németország.


Szóval viszonyítási alap kérdése a téma.

máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%
Engem aki vidéken szabolcsba él és ez az egyetlen hobbim az nekem ne magyarázzon a torrent helyességéről. Még szép, hogy letöltöm. Igen ki kell adni a gépért pénzt de csak egyszer és nem kell high-end gépet venni hanem bőven elég a közepes. Lassan 40ezerbe kerülnek a játékok. Az akciós is azt jelenti, hogy 30ról leesik 20-ra. Hát kösz. Nem. Szépen letöltöm. Ha nem tetszik a változtassátok meg a világot. Mindenki aki dolgozik legyen az bármilyen munka legyen normálisan megfizetve és legyen újra kalibrálva milyen munka mennyibe kerül, milyen termék mennyire kerül stb, aztán nem lesznek ilyen emberek. A játékipar amúgy is egy nagy szürke zóna amit a kedves cégek előszeretettel használnak is a sok emberen, akik minden szart megvesznek bugosan, day1 peccsesen, optimalizálatlanul stb. Ilyen a világ. Valamint emberi személet változásra is szűkség van. Mégpedig arra, hogy csak azért mert neki jó, ne zavarja, hogy másnak is jó.
máj. 5. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
47%

"Mit gondoltok az ingyenes videójáték letöltésről?"

Nem szép dolog. Ejnye!

Ha nézem az ország méretét és a letöltési számokat, hát van miért szégyenkezni (a Kormányt is beleértve).

máj. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!