Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mennyire hasonlít az Europa...

Mennyire hasonlít az Europa Universalis 4, és a Crusader Kings 3?

Figyelt kérdés
Néztem videókat a Ck3-ból, és nagyon megtetszett, szívesen kiprobálnám, viszont az EU4 már benne van a könyvtáramban (epic ingyen játék volt). Mennyire ad hasonló élményt a 2 játék? Azt tudom, hogy a Ck középkori, az EU4 pedig újkori, ez nem zavar.

máj. 13. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vagyok az a nagy gamer, nem is nagyon kötnek le a játékok, viszont az EU4 a mai napig érdekel. Pont most jött ki rá új DLC. Van benne Steamen 6200 órám. A CK3 meg se közelíti az elődjét, a crusader kings 2-t. Azzal is játszottam, megvettem a CK3-at is, és kb 50 órát bírtam vele játszani, annyira le van butítva. Ha már crusader kings, akkor inkább a 2-est ajánlom, de természetesen mint minden paradox játék esetében, szükséged lesz az összes DLC-re hogy teljes játékélményt kapj. Ha nincsenek meg, olyan mintha egy félkész termékkel játszanál. CK3 esetén mivel új játék, még szerintem 100 euró alatt meg tudod venni a játékot + az összes DLC-t, de EU4 esetében ez már 200 euró alatt nem fog menni. A két játékban annyi a különbség hogy az EU4-ben egy országot irányítasz, a Crusader Kingsekben pedig egy uralkodó családot. Az EU4-ben nagyobb a hangsúly a terjeszkedésen, háborúkon és a történelmen, a CK-ban pedig a politikai házasságokon, intrikán és az udvartartásodon van a hangsúly. Nekem egyértelmű hogy az EU4 sokkal jobb mint a CK3. A crusader kings is jó lesz majd egyszer, de még kell hozzá jó pár DLC hogy élvezhető legyen. Egyelőre olyan mintha félkész lenne
máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem terveztem DLC-kkel játszani, de köszönöm az írásod
máj. 13. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
CK 2-őt elő lehet fizetni, havi szinten, és akkor megkapjuk az összes DLC-t. Ajánlom a DLC-ket, anélkül borzalmas. EU4-et epicen própóbáltam, CK 2 jobban tetszik.
máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hasonlít annyira, a CK3-nál pont a politikai manőverezésen van a hangsúly, kit versz át, kivel szövetkezel, kivel jópofizol, személyi kapcsolatrendszert ápolsz, míg az EU4-ben inkább a gazdasági/stratégiai rész kerül előtérbe, hol/hogyan fejlesztesz, hová küldesz sereget fosztogatni/elfoglalni területet stb.

Összességében nekem az EU4 megközelítése jobban bejött, mivel az inkább szó szerinti stratégiai játék, hadsereg, város management stb.

Sorrendet nézve ahol véget ér a CK3 kb ott kezdődik az EU4.

máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!