Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a jobb: Travian vagy...

Melyik a jobb: Travian vagy Klánháború? Szeretnék regisztrálni de nem tu-dom melyik legyen!

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 15:48
1 2
 11/16 anonim válasza:

A Klánháború és a Travian is szinte ugyanolyan alapon működik, mégis vannak alapvető különbségek: a Klánháborúban többen játszanak egy gyorsabb "épitkezési" tempó mellett, ezért a moderátoroknak is kevesebb idejük van ellenőrizni olyan játékosokat akik becsapják a rendszert avval hogy egyszerre több néven regisztrálnak be, evvel a becsületes játékosok esélyeit rontva. Magyarul: a Klánháború igazságtalanabb játék, kb úgy ahogy a WoW-ban Kinában embereket dolgoztatnak hogy WoW karaktereket fejesszenek és utána pénzért eladják világszerte. Egy kis kinai fizetése mit sem ér a pénzhez képest amit egy gazdag amcsi gyerek kifizet egy felfejlesztett karakterért..

A Klánháborún olyan mértékeket öltött a játékosok felháborodása hogy a fórumon a moderátorok már erősen cenzurálják a kommenteket, mostanra pedig már teljesen letiltották a hozzászólásokat is, ami nem kizárólag a játékot illető kérdéseket illeti.


A kérdésre visszatérve, mindkét játék jó, de a Klánháborúnál sokkal több időt kell eltöltened a gép mellett ha nem akarsz nagyon lemaradni az ellenfeleidhez képest, mert ott nagyon gyors a fejlődés annak aki reggeltől estig ott ül és "farmol", vagyis aktivan küldözgeti ki az egységeit hogy nyersanyagot gyűjtsön és evvel előnyre tegyen szert.

Arany tipp a Klánháborúhoz: ne gyalogosokkal farmolj, hanem lovasokkal, mert sokkal több nyersanyaghoz jutsz gyorsabban. Ne pazarolj költséget a gyalogosokra a játék kezdetén.

Arany tipp 2 a legelejére: amikor már van egy kis nyersanyagod, egy pár katonát azért képezz ki, hogy helyezd őket ki az éjszakára barbár falukra: éjszaka kétszer olyan erősek az egységek és ha valaki oda küld farmolásra katonát, a védő katonáid leölik, evvel előnyre teszel szert a többi játékoshoz képest aki evvel sok katonát veszit.

Ha még lenne kérdésed, kérdezz, van tapasztalatom.

2009. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Minden csoda három napig tart: a fenti Klánháború kritikám mellett most megfogalmaznám a Travian kritikám: sok pénzedbe fog kerülni..

A Traviant csak most kezdtem el játszani, de látom hogy ha nem vásárol az ember folyamatosan "aranyat" (ez a játékon belüli fizetőeszköz amit a képernyő ez oldalán magyar forintban kell kicsengetni..), akkor hamar lemarad a többi játékoshoz képest. Ami, mint tudjuk az ilyen játékoknál, egyenlő avval hogy kicsinálnak.

És hogy mennyit számít: a mellett hogy a fizetős játékosok a fejlesztéseket hamarabb be tudják fejezni (minden alkalom persze pénzbe kerül), egy havi kb. 2000 Ft-os kiadás mellett 25%-al többet termelhetnek minden nyersanyagból.. Ez egy behozhatatlan előnyt hoz annak aki csenget..


Szóval nem tudom ajánlani a Traviant sem :).

És ha már ott tartunk, az Ikariam mint alternatíva ugyanígy működik, 20%-os előnyt ad annak aki csenget..


Ez van. El kell döntenie mindenkinek hogy a Klánháborún dühöng a sok csaló miatt, vagy a Travianon és az Ikariamon hogy csak évente 25,000 Ft mellett lehet egyenrangú játékos a játékban.

2009. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Gyöngy9400 válasza:
Én Travian párti vagyok, mert ott van egy belátható időn belüli végső cél, aminek az eléréséért küzdünk. A Klánháborúban folyik a harc a területekért, de nem tudok olyanról, hogy lenne egy elérendő cél, amivel egy klán szervert nyerhet.
2010. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én mind a kettővel játszok nem rég kezdtem a Klánháborún gyorsabban lehet fejlődni mint a Travianon de mind a 2 szeretem és én még Ikariamon is játszok
2010. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

A klánháborúban hogyne lenne végcél?:)


Most is már az utolsókat nyomják a v1,v4,v9-en.


Ha az egyik klán megnyeri a világ 90%-át akkor megnyeri a szervert.

2011. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nagyon régi a poszt, de azért a 11-estől megkérdezném hogy miből gondolta hogy sok a csaló kh-n.. Már nem azért egyszer sem volt példa fórumon hsz-ek letiltására, max te vagy annyira béna hogy képtelen vagy fejlődni, és csalókért hisztizel :)
2013. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!