Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan kell lottózni?

Hogyan kell lottózni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni lottózni, van is a közelünkben egy lottózó, de nem merem megkérdezni az ott ülő hölgyet, mert a többi "vevő" hülyének nézne. Valaki lenne olyan kedves leírni, hogy pontosan mit kell csinálni? Melyik a jobb, az ötös, vagy a hatos lottó? Mi a különbség? Hogyan kezdjek szerencsejátékozni? :) Köszi a válaszadóknak előre is!
2008. febr. 6. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az ötös lottóban 5 számot kell eltalálni 90-ből, a 6-os lottóban 6-ot a 45-ből. Ott nagyobb az esély, de kisebbek a nyeremények.

A lottózókban ki van téve tartókban a sorsjegy. Ebből válaszd ki az 5-ös vagy 6-os lottóhoz tartozó egy hetes segédsorsjegyet. Egy segédsorsjeggyel több játékot is játhatsz, mivel látni fogod, hogy többször szerepel a számsor rajta 1-90 ig (iiletve a 6-os lottó esetén 1-45-ig). Beikszeled az általad válsztott 5 (vagy hatoslottó esetén 6) számot.

Utána odamész a lotózóshoz, és feladod. Ő visszadja a segédsorsjegyet is, illetve a gép beolvassa a számokat amit megjátszottál is kiad egy "nyomtatványt" erről (Jobb szót nem találok rá..:)). Ezt meg kell őrizned, mert ha nyertél ez alapján tudod kiváltani a nyereményt.

Az ötös lottóban már akkor is nyersz ha 2 számot eltaláltál, a 6-os lottóban talán csak 3-tól, de ebben nem vagyok biztos..

Remélem érthető volt, szerintem egyébként ha nem tudsz valamit, nyugodtan kérdezd meg az "eladótól" (nem hiszem, hogy így nevezik a lottózóban a személyzet, de nem tudom,hogy hogy...:)), nem fog hülyének nézni, nem mindenki játszik szerencsejátékokat, szerintem előfordul, hogy valaki nem tudja hogyan kell.. Sokan csak akkor adnak fel pl. lottó ha nagy nyeremény van, és nem túl gyakorlottak :).

Ja, és sok szerencsét! :))))

2008. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kimerítő volt az előző válasz :)

Én mégis hozzátennék egy apróságot. Az előző válaszoló is említettte, hogy válaszd ki az egy hetes segédsorsjegyet. Na, itt figyelj, mert van 5 hetes is, azzal 5 hétig folyamatosan azokat a számokat játszod meg, amit bejelölsz rajta, értelemszerűen az ára is ötszörös.

2008. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

azt nem írtad hány éves vagy, 18 éves korod alatt nem játszhatsz szerencse játékot, semmit, még egy kaparóst sem vehetsz. ez minden szerencsejátékra vonatkozik.

Amúgy a szüleimnek van lottózojuk, és egy kicsit sem ciki mikor megkérdezik melyik játékot hogy kell játszani. nekem az sokkal idegesít´öbb, ha mondjuk oda jön nem tudja hogy kell játszani, és kitölt holt szarul egy szelvényt álla sor mögötte, és fogalma nincs mikor bele kérdezek mit töröljek. Ilyenkor sokkal jobb lenne, ha úgy jönne oda, hogy mondjam el neki mit is kell csinálnia, akkor elmondanám neki, megmutatnám, és már egy jólkitöltött szelvényt adna fel.

szóval jobb ha egy kisebb lottózóba mész nem valami olyan plázás nagyforgalmuba, hanem kicsibe, és olyankor mikor nem tolonganak, pl délelött, ne szombaton. és megkérdezed az eladót. ha nem értesz kérdezz, de ha meg idiótán mondja el és még mindig nem érted, mond neki hogy kössz aztán menj egy másikba. mondjuk az 5 , 6, 7 lottó nem nagy gáz, de egy tipp mix-re jobban oda kell figyelni.

2008. febr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
25%
gondójjá öt számra osztan mond az erzsinek hogy hamán ugyis megy a téjjeszbe jelőjje bé azt a 6 számot
2009. dec. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!