Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lottózni...

Szerintetek érdemes lottózni valamelyiken (5-ös,6-os, skandi. )? Van amikor megnyerik, vagy csak odaírják?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 08:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy kb ugyanannyi esélyed van nyerni a lottón, ha lottózol, mint ha nem. Ez matematikailag persze nem teljesen igaz, de olyan minimális az esélye, hogy pont azt az 5/6/7 számot írom, amit kihúznak, hogy szerintem csak pénzkidobás.

Meg szerintem meg is van kamuzva az egész.

2011. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Állítólag a skandináv lottón van relatív a legnagyobb esélye, hogy nyersz. Kétszer húznak, kézzel és géppel is, már emiatt is megduplázódik az esély.

Ezzel együtt rendkívül csekély az esélye annak, hogy telitalálatod legyen. Viszont az is igaz, hogy aki nem játszik, annak biztos, hogy nincs is esélye a nyereményre.

Szerintem heti egy szelvény még belefér az anyagi keretbe,ettől többet ne érdemes a szerencsejátékra áldozni.

2011. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

5-ösön: 1:43949268

6-oson: 1:8145060

skandi: 1:6724520


sztem nem érdemes, tuti csak odaírják, mert nem nyilatkozik érdekes mód soha senki a nyereményről.

2011. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Akkor érdemes, ha a nyeremény összege nagyobb, mint a szelvény ára szorozva a fenti milliós számokkal. Magyarán 5-ös lottó esetén, ha a szelvény ára 200Ft (nem tudom mennyi), akkor (200Ft*~45m=)9mrdFt nyeremény esetén érdemes lehet kitölteni egy szelvényt. Vagy többet is (más számokkal). Feltéve, hogy ha megnyerjük, egyedül nyerjük meg, és nem kell mással osztoznunk!


Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy nem éri meg. És persze szerintem valóban megnyerik, nemcsak odaírják...

2011. júl. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
A lottó a hülyék önkéntes adója.
2011. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha a lottózás az egy stratégia lenne, akokr nem érdemes, mert a nyerési esély kisebb, mint a ráköltendő pénz. RTáadásul az időt is elveszi a szelvényvásárlás, kitöltés, feladás.


A kérdés második felére válaszolva: igen, van amikor megnyerik. Valódi nyertesek akik valóban megkapják azt a sok pénzt :)

2011. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Én azt mondom, hogy meg kell adni az esélyt rá, hogy megtaláljon a szerencse, még akkor is ha ez egy nagyon kicsi esély.

Én akkor szoktam venni ha sokat fizet, az ötös milliárd fölött, a skandináv 400 millió fölött.

2011. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Ezen már én is gondolkodtam,sőt ki is írtam ide is kérdésnek.

Szerintem biztos csalás az egész.Egyszerűen képtelenség hogy több tíz-száz millió lottózó nem talál el mondjuk 7 számot.Például ott van az Euromillions lottó amit egész Európában lehet venni(ugyanarra a húzásra)és van amikor több alkalom sem viszik el a jackpotot!Ez szerintem lehetetlen.Több mint százmillió ember vesz és van aki kitölt mondjuk 5-10 szelvényt és mégsincs telitalálat.Ez hogy lehet?Csalás, úgy szerintem.

Meg az is számomra fura hogy mindig szinte pontosan ugyanannyian találják el a kombinációkat,pl (ha van)5ös azt egy ember,a 4-est már 20 ember,a 3-ast 120 ezer stb

Nem hiszem el hogy ilyen sok szelvény nem talál el több kombinációt!!!!

2011. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit h én sohs SOHS SOHA nem ismertem senkit aki akár csa pár tízezret is nyert volna,még városi legendaként sem,pedig elég sok embrt ismerek aki lottózik.

Sztem a nyertesek csak a statisztikákban szerepelnek.

2011. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

"Nem hiszem el hogy ilyen sok szelvény nem talál el több kombinációt!!!"


Ha kicsit elmélyülsz a valószínűségszámítás rejtelmeiben, egyből más lesz a véleményed.

2011. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!