Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraft szerver készítés?

Minecraft szerver készítés?

Figyelt kérdés
Valaki letudná nekem írni hogyan kell Minecraft szervert csinálni? 1.8.1-em van és arra szeretnék szervert csinálni...
2011. nov. 26. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Először lekell tölteni a minecraft.netről a minecraft_server.exe filet aztán azt kell futtatni, aztán az IP címeddel kell valamit csinálni. Általában Hamachival szokták tolni. Bocsi de csak ennyit tudok segíteni énse értek hozzá annyira :/ Annyit tudok javasolni, hogy nézzél youtuben róla videót hogy kell. Igaz angolul mondja, de közbe mutatja mit kell csinálni (ezt azért mondom, hogyha nemtudnál angolul)
2011. nov. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 ilidius ***** válasza:
100%

Elég egyszerű. Mondom hogyan kell csinálni:

Először is le kell tölteni innen a buckitot innen [link]

aztán csinálj egy jegyzettömböt aminek a neve RUN es ez legyen benne:

@ECHO OFF

SET BINDIR=%~dp0

CD /D "%BINDIR%"

"%ProgramFiles%\Java\jre6\bin\java.exe" -Xincgc -Xmx1G -jar craftbukkit-0.0.1-SNAPSHOT.jar

PAUSE

Ha ezt megcsináltad akkor alakitsd át a formátumát a jegyzettömbnek txt-ről bat-ra. Ezt kétféleképpen lehet megcsinálni 1. a file nevét átírod "RUN.bat" ra 2. kattints arra hogy mentés másként és RUN.bat néven mentsd.

ha ez mind megvan akkor a két filet tedd egymappába és inditsd el a RUN.bat-ot ha a végigfut a dos akkor kapcsold ki. a mappában megjelenik egy csomó cucc. ezek közül nyisd meg a server.properties filet txt formátumba( vagyis szövegszerkesztőben.

ha ezt megcsináltad akkor ezt kell látnod:

#Minecraft server properties

#Mon Nov 28 17:37:47 CET 2011

level-name=world

allow-nether=true

view-distance=10

spawn-monsters=true

online-mode=true

difficulty=1

gamemode=0

spawn-animals=true

max-players=20

server-ip=

pvp=true

level-seed=

server-port=25565

allow-flight=false

white-list=false

motd=A Minecraft Server


ha eredeti a minecraftod akkor nem kell csinálnod semmit ha viszont nem eredeti akkor az "online-mode" opciót ird át true-ról false-ra. ha ezt megcsináltad akkor mentsd és inditsde el a run.bat-ot és be tudsz lépni a serveredbe.

ja és kell hamachi. ha ez neked tul bonyolult akkor itt egy video is [link]

2011. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 kribeg ***** válasza:
Nem jó a bukkit link mármint reget kér és nemtudok regelni
2012. márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Eszes Roland válasza:
2012. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
nem jó a minecraft.net:((
2013. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem azt irja ki a RUN.bat hogy

A rendszer nem találja a megadott elérési utat.

2013. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nekem is :((
2013. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Az elérési útvonalatok azért nem jó mert ha ezt másoltátok be amit az elöttem lévő a saját szövegszerkezstötökbe,van benne egy kis hiba.Mégpedig az hogy az elérési útvonal(vagyis hogy a javad hol van és milyen verzió) máshol van a gépeden .meg kell nézned h pontosan melyik könyvtárban van és melyik verzió pl ha jre 7 ed van akkor azt kell irni ha jre 8 akkor azt . és a megfelelö mappát amiben található pl( programfiles/programfiles8(x86) )kell beirni . a Megfelelöt helyettesitések be abba a szövegbe amit az elöttem lévö irt.
2013. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

2.válaszoló

nem jó a link, vagyis lehet hogy régen jó volt, de most is jó csak nem lehet használni, tehát be kell jelentkezni

mikor rákattintottam kérte h jelentkezzek be az oldalra, de én nem vok regisztrálva:(

és nem lehet regisztrálni, meghívó kell hozzá?

küldjetek egy másik linket h honnan lehet letölteni a buckitot, egyébként köszi a válaszodat.

2013. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Én innen töltöttem le a Bukkit-ot.: [link]


Amúgy én is ott akadtam el h kiírta:

A rendszer nem találja a megadott elérési utat.

A folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt . . .

2013. nov. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!