Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha a PC grafika szebb, akkor...

Ha a PC grafika szebb, akkor miért vesznek mégis sokan konzolt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 10:05
1 2 3 4
 1/33 Smartguy86 ***** válasza:

Mert a PC-n lévő játékokat könnyebb lekalózkodni - legalábbis ezt mondják a fejlesztők. A konzolon a hamis játékkal meg a chippeléssel az online accountodat bukhatod és onnantól pápá konzol, mert semmi online kapcsolatot igénylő játék nem fog menni. Ezért inkább sokan veszik az eredeti játékot rá. PC-n ez a veszély nem fenyeget.


A másik ok: sokkal több játék jön ki konzolra, sőt sok fejlesztő a fentebbi okból már csak konzolra fejleszt, mert így biztosabbnak látja a bevételét.


Harmadik ok: a PC-s játékipart az a néhány kiadó tartja kézben, akik az elmúlt években ráálltak a sablonra gyártott játékokra (pl EA).

2012. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Valszeg mert olcsóbb , igaz arra sokkal drágább a játék .

De ugy vezsed 1 xbox360/ps3 80k körül van , 1 komoly gamer gép ami fullon visz mindent 200felett kezdődik.

2012. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Mert feleannyi értékelhető játék nem jelenik meg pc-re, csak konzolra. Meg aztán a grafika annyival nem gyengébb egy normális tv-n, normális beállításokkal és kábelekkel. Gondolom neked ehhez még nem volt élőben szerencséd, ha feltetted a kérdést. Plusz a jobbnál jobb arcade játékok szinte kivétel nélkül csak psn-re, live-ra jönnek. Aztán ott van a kényelem. Betolod a lemezt, és már mehet is, nem kell beállításokkal csesződni, futni fog minden normálisan. Plusz az, hogy nem kell fejleszteni, megveszed, és akkor az úgy jó 6-7-8-akármennyi évig. Én kb 10 évig pc-n játszottam, aztán 7 éve áttértem a konzolokra, eszem ágában sincs vissza váltani, gyakorikérdések fut egy szar pc-n is XD
2012. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
*ja, azt kihagytam, hogy ez a pc grafika szebb is megmosolyogtató ennyi év játékos múlttal. Ez minden generációban előjön, soha véget nem érő téma. Amikor kijön egy új konzol, akkor az 3-4 évig simán ráver a pc-re, majd ez megfordul, ahogy jönnek az új fejlesztések. Két év múlva kijön az új konzolgeneráció (most mondtam valamit), és megint elbújhat a pc a sarokba. Utána 4-5 évvel megint a pc fogja verni a konzolokat. És ez így van rendjén.
2012. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Smartguy86 ***** válasza:

#4 - Azért ez nem teljesen igaz. Mikor az X-BOX 360 kijött, akkor azért a PC csúnyán elverte. A PS3 amikor kijött, kb egálban volt grafikailag a PC-vel, még akkor is, ha a Cell processzor amúgy brutális számítási teljesítménnyel rendelkezik.


Esetleg úgy igaz az állítás, hogy egy középkategóriás PC-t elver a konzol. A felső-közepet már annyira nem, a felsőt meg egyáltalán nem (lásd tesszeláció, magasabb poligonszám, de ami a legzavaróbb: nagyobb felbontású textúrák).

2012. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
3. ps3 slim 320 om van
2012. máj. 3. 10:47
 7/33 anonim ***** válasza:

3-4

ja, amikor a crysis 2007ben megjelent még újak voltak a mostani konzolok mégse tudták volna fullon vinni. :)

jó lesz az 1 évnek se, nemhogy 3-4.

Most 2011ben is csak a lebutított crysist tudták megjelentetni konzolokon.

2012. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Konzolon többen is tudnak játszani. Összejöttök haverokkal, oszt toljátok.
2012. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

#5

Igazad van, de azért álljunk már két lábbal a földön, kinek volt akkor csúcskategóriás pc-je? Pláne, hogy egy konzol kb 110 ezerbe fájt ahhoz képest. A játékosok 5%-ának? Az nem igazán számottevő...

#7

A crysis kicsit már unalmas, pláne annak tudatában, hogy amikor az kijött, ember nem volt, aki maxon tudta futtatni, mivel nem volt még hozzá elég tápos videokártya a piacon...

Persze, minden csak pénz kérdése, de most ne statisztikákkal, meg "hallottam, hogy haver haverja", stb példákkal jöjjünk már fel. Még egyszer mondom, nagyon sokáig pc-n játszottam, egyáltalán nem ítélem el, nem akarom bebizonyítani, hogy a konzol mennyivel jobb, mert nem, de bizony megvan az előnye ezeknek a nyomorult kis masináknak. Aki meg csak az egyiket próbálta hosszútávon, az kb olyan, mint egy olyan DADA prédikátor, aki még csak egy szál füves cigit sem szívott el az életében. Nem túl hiteles.

2012. máj. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
*Kihagytam egy nagyon fontos érvet még, miért hagytam fel a pc-vel. Az pedig az állandó szenvedés a telepítéssel, driver keresgéléssel, beállításokkal. Hiába volt eredeti a játékom, volt hogy órák hosszat azzal szenvedtem, hogy elindítsam :)
2012. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!