Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kérdés Minecraftal kapcsolatban?

Deepbassnine kérdése:

Kérdés Minecraftal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szevasztok,online Minecraftnál azt csinálod (szerverre gondolok) hogy kapsz egy telket és arra elkezdesz építkezni?

ennyi lenne az online minecraft?

csak mert szerintem ennel jobb az egyjatekos mod ahol futkoshacc ossze vissza :)

vagy vannak szerverek ahol mast is lehet csinalni mert erre lennek konkretan kivancsi,a valaszokert elöre köszönet



2013. jún. 11. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam olyan szerveren, ahol ne lett volna lehetőség a "futkosásra". Általában egy szerveren több világ van, de legalább kettő: egy telkes világ és egy vadon világ, ami olyan, mint az egyjátékos mód, hogy oda építkezel, ahová akarsz, magadnak kell beszerezni mindent, stb.
2013. jún. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyrészt, hogy a teleknek mi értelme, sokban függ attól, hogy mit tud a telek.


a szerveren, ahol én játszom, ott a teleknek nincs igazán nagy jelentősége. az alap szabály az, hogy ott építkezel és azt, ahol akarsz (vannak persze megkötések, de csak nyilvánvaló hülyeségeket tiltanak), de alapból az építményednek bele kell férnie egy 50x50-es alapterületbe. (ha kéred, lehet nagyobb, minden további nélkül, de ez az alapszabály)

ezen felül vannak kisebb telkek, amik városokhoz, falvakhoz kötődnek. itt már szorosabbak a korlátozások (pl. ki kell világítani, magasság és mélység korlát), de ezek csak a város élhetőségét segítik, a városba beköltözni meg azért érdemes, mert a városban jellemzően mindig van valaki, azaz nőnek a növények, állatok, mennek a kemencék stb. ezen felül vannak közösségi farmok, amiket a városlakók használhatnak.

a szerveren ezen felül van teleportálási lehetőség, van kereskedelem. lehet együttműködni a többiekkel, vannak egyedi és csapatversenyek, mérkőzések stb.


más szervereken a teleknek valódi funkciója is lehet, sok helyen a telek védett hely, ott építeni, rombolni más nem tud csak te, sőt esetleg gonosz lények sem jelenhetnek meg rajta. van olyan is, ahol aktívan lehet tartani a telket, azaz pl. a szörnycsapda működik és gyűjti a cuccot akkor is, ha be sem vagy lépve (ez, mivel gépigényes, jellemzően fizetős extra).


mindig érdemes megnézni az szerver leírását, mit engednek és mit nem, mit tud telek stb. és ebből lehet levonni a következtetéseket, hogy van-e értelme.


nálunk pl. tilos a PvP és tilos más dolgába belebabrálni (meg bizonyos dolgok pl. ládák, kemencék eleve védettek), ezért a teleknek védelmi funkciója nincs. de ismerek olyan szervert, ahol nemcsak, hogy megengedett, de kifejezetten támogatott a PvP, itt nem árt, ha van egy védett helyed, ahol biztonságban érezheted magad.

2013. jún. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem,hát én felmentem egy szerverre addig eljutottam hogy regelek de hogy aztan mit lehet csinalni fogalmam nincs,nemismertek véletlenul valamilyen oldalat ahova levannak irva az alapok?
2013. jún. 11. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:

ez minden szerveren más és más, az olyan szerverrel, aminek nincs saját honlapja, szabályzattal, leírásokkal (amik használhatóak is), nem is érdemes kezdeni.


nézd meg ezt: (én ezen játszom)

[link]


van online térkép, wiki, szabályzat. itt lehet tudni, mi a helyzet, mit lehet, mit nem, pedig azért nem egy bonyolult oldal. az a szervergazda, aki erre nem képes, az a szerverét sem fogja rendben tartani, olyanra meg kár menni...

2013. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké,végig olvasom es felmegyek én es erre ,kösz a tanácsot
2013. jún. 11. 16:38
 6/7 A kérdező kommentje:
amugy mi a szerver ip? vagy csak én nem látom :D
2013. jún. 11. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

srv.endercraft.hu


Elöbb a weboldalon kell regisztrálni, azzal a felhasználónévvel, ami a minecraft-ban be van állítva.

Aztán csatlakozol és /login jelszó, amivel regisztráltál a weboldalon.

1.5.2 kell hozzá.


Alapból egy zárt helyre kerülsz. Ott el kel olvasgatni a táblákat (rövidített szabályzat) és válaszolni kérdésekre. Ha sikerül, kikerülsz a spawn-ra és szabad a pálya.


Most éppen kreatív módos házépítő event van egyébként a szerveren.

2013. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!