Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Játékok

A kérdés

Ti hogyan tanulok Rubik kocka algoritmusokat. Például a Fridrich metódus OLL jeit amiből van pár darab :D Hogyan lehet őket gyorsan megtanulni és utána felismerni őket kirakás közben?

Valami jó módszer?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Rubik Ernő, Rubik kocka, algoritmus, kocka, Fridrich metódus

2013. dec. 31. 09:14  Privát üzenet  

A válaszok
Én önhipnózisban szuggerálom be őket magamnak.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2013. dec. 31. 14:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi más valami értelmes válasz?

# 2/7Időpont 2013. dec. 31. 18:27 Privát üzenet
Lipton. nevű felhasználó válasza:

Van az algoritmus amit megakarsz tanulni , na előveszel egy lapot rajzolsz kockákat és nyíllal rajzolod hogy melyik oldalt kell forgatni szépen sorba, plusz hogy hogyan tartod a kockát

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2014. jan. 1. 18:18 Privát üzenet
Én általában, megnézem 2-3-szor a videónak azt a részét ahol az az algó van, (feltéve ha videóból tanulom) aztán megpróbálom a videó hol megállításával hol elindításával, megcsinálni, és közben megjegyezni az algoritmust. Amúgy a fridich-et én is most tanulom. :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2014. jan. 1. 19:15 Privát üzenet
Én úgy szoktam, hogy először megpróbálom az eddigi tapasztalataim alapján kihozni azt az állást amire az algoritmus vonatkozik és utána megpróbálom a videó/leírás alapján vissza csinálni és annyiszor kell csinálni amíg nem sikerül a videó nélkül (nekem általában 4.-5. próbálkozás után már sikerül).

# 5/7Időpont 2014. jan. 30. 20:18 Privát üzenet
mate.pasztor999 nevű felhasználó válasza:

Itt van egy jó kis weboldal, amit ha megnézel, be lehet tanulgatni az összes algoritmust.

OLL: [link]

PLL: [link]

A betűjelek (F, L, R, stb...): [link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 6/7Időpont 2014. dec. 25. 11:40 Privát üzenet
kufferbivaly nevű felhasználó válasza:

Én videó segítségével tanúltam meg a kirakást.Az OLL-nél minden egyes "figurát" lerajzoltam,és mindegyikhez leírtam az algókat.Pl. eleje jobbra,jobb le,jobb fel,tető balra,stb,és szépen benyaltam az egészet.Volt,hogy reggelre elfelejtettem a tanúltakat,de a puska mindig nálam volt. :D De a sok gyakorlással beleég az agyba minden.Ha már mindet memorizáltad,akkor már csak a gyorsaságra kell gyúrni.

Nálam működött ez a kirakási módszer.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 7/7Időpont 2015. aug. 7. 21:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
13 éves vagyok.2013 Szeptemberének elején kezdtem a rubik kocka kirakásának tanulását, a kezdő módszerrel, és mára (2013 12 25) 36-37 másodperces átlagom van a fridrich...
Mit jelent a Rubik kocka algoritmusoknál az x y és z?
Csak én nem értem a rubik kocka kirakási vieókat vagy én vagyok a hülye?
Hol találok olyan Magyar oldalt ahol leírják a crossokat? (Rubik kocka)
Rubik F2L KIRAKÁS (friderich)?
Rubik kocka gyorsabb kirakása?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Játékok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!