Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » PS4 vásárláshoz pár kérdés?

PS4 vásárláshoz pár kérdés?

Figyelt kérdés

Meguntam, hogy folyamatosan PC-t kell frissítenem, így gondoltam így a PS4-el eljött a konzol ideje számomra, és ehhez lenne pár kérdésem, mivel eddig konzolok körében nem igazán mozgolódtam. Kicsit hosszú lesz, így előre is köszönöm azoknak akik végigolvassák és választ adnak.


Először is a TV, egy SAMSUNG UE32F5300 lenne, és itt jön rögtön a kérdés, hogy ez megfelelne-e minden téren a PS4-hez?


A következő az ár: Megéri most vásárolni, vagy várható, hogy a nyárra kicsit lecsökkenjen az ára? Vagy inkább pont felfelé fog-e addigra menni?


Illetve ebből következik a következő kérdés is, hogy ez a generáció is ki fog húzni 6-7 évet mint a PS3 és az Xbox360? Mondják sok helyen, hogy most nincs akkor előrelépés a PC-hez képest mint anno a két előbbi géppel, és hogy ezek sokkal kevesebb ideig lesznek piacon, hamarabb jönnek a még újabbak. Ennek lehet igazság tartalma?


Ez a PS Plus dolog, hogy működik? Előfizetek egy évere ( Ez mennyibe kerül? ) és kapok havonta ingyenes játékokat, amik örökre megmaradnak vagy csak arra a hónapra játszhatok velük? Illetve mi van ha például betelik a HDD és letörlöm, utána letölthetem ismét?


Akkor itt a HDD kérdése is, ez cserélhető nagyobbra, vagy csak a gyári HDD-vel működik?


Ami még nagyon érdekelne, hogy a játékok, hogy működnek, ragaszkodom az eredetihez, főleg konzolon szeretnék így tenni, ha már van a jó kis közösségi része, akkor szeretném azt is kihasználni a játékokkal. ( Ha nem így akarnák, vehetnék alapból is feltört X360-at ) Viszont ugye a játékok ára elég borsos. De már sok helyen láttam használt játékokat is hirdetve, szóval akkor itt szabad a használt játék kereskedelem? Nincs semmi serial szám vagy ilyesmi, csak beteszem a lemezt és megy? Ezt a részét nem értem még nagyon, hogy itt, hogy működik, mennyire van fiókhoz rendelve egy játék, például ha a lemez megsérül, akkor letölthető-e store-ból a játék, vagy onnantól kuka?


Végső soron tippeket szeretnék kérni, hogy hol éri meg a legjobban venni, illetve melyik csomagot? Kontrollerre egyre van igazából szükség, a 2.nem létfontosságú, igaz nem baj ha van.



2014. febr. 20. 04:16
 1/5 Argentin válasza:
100%
Én is PS4-et fogok venni. Csak most költözés miatt elhalasztom mert nem tom mennyi kp. állományom lesz a luxusra. :) Én soha az életben nem játszottam PC-n és szerintem nem is egészséges dolog az. Nekem az a munkaeszközöm. PS4-nek csak HDMI-je van szóval ha a TV-nek van HDMI-je, akkor semmi gond. Jó az ha a tévé nem HDReady hanem egészséges FullHD. Érdmes a PS4-et az 576 boltjában megvenned mert ott 2 év garanciát kapsz. Megveheted akár 4 ezer HUF-al olcsóbban is a neten viszont csak egy év garanciát adnak ha két évet kérsz, akkor plusz 10% felár szóval így az 576 boltja a nyerő. Én autós játékokat szeretem és a Need For Speed az azért megfelel. Azt amit várok az a Formula 1 2013. Én azt mondom érdemes beszerválni egy ilyet. Meg mivel még nincs sok játék pl. autósban így legalább nem vered el az összes pénzed. :)
2014. febr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1:

A TV teljesen megfelel.Utánanéztem és ha minden igaz ez egy full hd tv amin 3db hdmi bemenet is van.(egyébként nem csak full hd tv felel meg csak akkor a játékok felbontása is annyi amilyen a tv-é.)

2:

Mivel nem rég jelent meg nem várható jelentős árcsökkenés max 1-2 ezer forint.De ez részben függ az aktuális árfolyamtól is.Csak az ár miatt nem érdemes várni.(max ha pár évet szeretnél várni nem csak hónapokat)

3:

Véleményem szerint ezt nem lehet teljesen megmondani.De konzolokról beszélünk tehát szerintem azért egy 4-5 évig megállja a helyét.Ha csak azt nézzük hogy jelenleg majdnem minden multiplatform játék megjelenik ps3-ra is és a sony azt ígéri hogy még 2016-ig támogatják a ps3-at simán meglehet a 6-7 év.Abban viszont van igazság hogy most nincs hatalmas előrelépés a pc-hez képest.Mivel a csúcs kategóriás pc-k simán lekörözik mind a két next gen konzolt.De már a felső közép kategóriás gépek is jobban teljesíthetnek.Viszont a vele egy árkategóriában lévő gépeknél jobb.És a konzol előnye nem itt van.Hogy ultrán visz mindent és hogy szebb legyen mint a pc grafikája.Hanem hogy ~130 ezerért 5 évig biztos jó lesz.

Egyébként igen az új konzolok újdonsága és előnye hogy képes a full hd-re és stabil 60 fps-el mennek a játékok.(ezt mondjuk már most nem mindig képesek tartani)

Azt meg hogy mikor jönnek az újak nem lehet tudni,de valószínű 1-2 évig még utána is támogatottak lesznek.

4:

Hát itt van 13490Ft-ért: [link]

Vagy a ps store-on 15000Ft-ért:

[link]

Nem csak abban a hónapban játszhatsz velük de hanem ameddig lejár a ps+ előfizetésed de ha ugyan ahhoz a regisztrációhoz veszel még egyet akkor újra játszhatóak lesznek amiket korábban megkaptál.

Igen letölthetted ismét amit már egyszer letöltöttél csak letörölted.Viszont ha amikor ingyenes volt nem töltötted le és lejár az akció nem tölthetted le ingyen!

5:

Nem tudom a ps4-nél hogy van de a ps3-nál lehetett max 1tb kapacitású 2,5"-et.

6:

Még jó hogy eredetivel szeretnél játszani ugyanis a ps4-et még nem törték fel.(a ps3-at elnézve egy darabig nem is fogják.)Elvileg engedélyezve van a használt játék kereskedelem.De ez játékfüggő 1-2 játék lehet online pass-os és akkor ha használtan veszed nem fogsz tudni multiplayerezni.Ha a lemezes változatot veszed meg és nem telepíted fel a hdd-re a cd meg tönkre megy akkor igen "kuka". Ha a storeból veszed meg akkor bármikor letörölheted és újra telepíthetted.

7:Hát csomagból amire szükséged van ha nem kell a 2 kontroller akkor felesleges kiadni érte plusz pénzt.

Itt vannak csomagok nézelődj és döntsd el:

[link]

Meg itt is:

[link]

Igazából csak annyi hogy 1 vagy 2 kontroller meg hogy valamilyen játékkal adják.Általában csak exclusive játékokkal szokták.

Ennyi.

Remélem tudtam segíteni!

2014. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek. :)
2014. febr. 20. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"ps4-et még nem törték fel.(a ps3-at elnézve egy darabig nem is fogják)"

Ez is csak idő kérdése XD

ps3 ugye 2006-7 ben jött ki és olyan 2010 (közepéig) nem volt törés majd jött az első cfw (kmeaw) mára meg már teljesen ki vannak forrva a cfw-k


Nekem 2 teóriám van

1. Ps4et könnyebb lesz törni mert ("pchez hasonlít" (nem úgy mint ugye a ps3 hogy agyon van bonyolítva)

2. Ps4et nehezebb lesz törni mert a sony tanult a hibáiból és jobb védelmet csinált neki

2014. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, mivel tört játékot nem akarok, tekintve, hogy akkor ugrik a közösségi része is a PS4-nek, amit meg szeretnék kihasználni.
2014. febr. 20. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!