Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudok újonnan alakult...

Hogyan tudok újonnan alakult kiskereskedésbe online pénztárgépet vásárolni? Új pénztárgép vásárláshoz is szükséges a NAV regisztrációs kód, vagy az csak a támogatott pénztárgép csere miatt kellett?

Figyelt kérdés
Szóval ha én bemegyek egy boltba, ahol elvileg van raktáron engedélyezett online pénztárgép, akkor azon nyomban el is vihetem NAV reg. kód nélkül is?

2013. dec. 9. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Nagyon leegyszerűsítve azért nem, mert legtöbb pénztárgépet még nem engedélyezték, amit meg igen az nincsen még raktáron (eddig gyártottak kb 15ezret a 220ezerből).


Amit tehetsz: bemégy a pénztárgépeshez, kiválasztod a kívánt típust, elutalod az előleget, aláírsz egy másik papírt, hogy ha azt a típust nem engedélyezik akkor egy másikat veszel ami már engedélyezve van, de ha az általad kiválasztott engedélyezve lesz akkor választhatod azt is, majd vársz.


Legújabb határidő szerint március 31-ig elméletileg meg kellene kapniuk az új pénztárgépeket (addigra talán lemegy az engedélyeztetés és a gyártás is). Bár ez a határidő volt már idén augusztus is, szóval azért nagy reményeket nem fűznék hozzá.


Addig nyisd meg az üzletet és írj tele mindennap pár nyugtatömböt. Mi így csináljuk az új üzlettel (a régivel meg használjuk a régi pénztárgépet, amíg nem jön a csere).

2013. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Heh, most látom, hogy írtad "NAV reg kód nélkül is?".

Nem, a reg kód kell már az új megrendeléshez is (külön kód kell minden egyes pénztárgéphez, cseréhez vagy új vásárláshoz).

2013. dec. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, kell a kód végül is, de leelőlegeztem a gépet, úgyhogy szerencsére nem kell ideiglenes pénztárgépet vásárolnom, online pénztárgéppel fogok tudni nyitni.
2013. dec. 10. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előleg még nem garancia arra, hogy lesz géped nyitásra (hacsak nem vársz a nyitásra addig, amíg lesz géped). Mi is leelőlegeztük 1.5 hónapja, tegnap (!!) azt mondták, hogy idén még nem lesz belőle semmi, elméletileg (az új határidő szerint) március 31-ig valamikor meg kell jönnie a gépeknek (de abban sem bíznak maximálisan, arra számítanak, hogy még azt a határidőt is újra ki fogják tolni).


Eddig egy ismerősről hallottam, hogy új gépe van (neki mondjuk pont pénztárgépes a szomszédja, szóval lehet, hogy volt valami protekciója). A szervízben azt mondták, hogy 15ezret gyártottak le (220ezer igénylés volt), a többit majd apránként.


Persze ezek csak mendemondák, a tényeket nem tudom. Lehet, hogy új gép rendeléseket előre veszik a cseréhez képest.

2013. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit ismételtem magam az első posthoz képest és sok új információt nem adtam.


Amúgy szurkolok neked.

2013. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van egy régi Kft-nk, amihez 4 pénztárgépet rendeltünk, előlegeztünk le, ezekről valóban nem sok hírt hallani, megkeresésünkre a legyünk türelemmel bla-bla-t kaptuk. A most induló bt-be szánt most előlegezett gépet már meg is néztem, nyomogattam is :), szándékosan személyesen kerestem fel őket, meg helyszínen előlegeztem, hogy ne csak ígéretet kapjak. Elvileg ha megjött volna már a NAV kódom a vásárlásra, vihettem is volna magammal. Bízok benne, hogy nem változik a hozzáállásuk.
2013. dec. 10. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!