Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit vegyek meg?

Mit vegyek meg?

Figyelt kérdés
Szeretnék szerepjátékot venni, nézegettem egy honlapon a lehetőségeket. Egy teljesen kezdőnek melyiket ajánljátok? Márkán belül mit kéne megvenni? :)

2014. jún. 28. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosíts mert a szerepjáték elég tág fogalom. De ajánlom a Witcher sorozatot, azzal nem lehet melléfogni.
2014. jún. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

Igazából főleg itt olvastam róla, az itt leírtak alapján tetszett meg a dolog, többet nem is igazán tudok róla :) (még annyit, hogy az Agymenőkben Dungeons & Dragons szerepjátékkal játszottak Sheldonék, de ez egy elhanyagolható információ)

2014. jún. 29. 08:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval igen, azt elfelejtettem odaírni az előző elejéhez, hogy nem a pc-s / online szerepjátékra gondoltam, hanem a cikkben leírtra.
2014. jún. 29. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A D&D egy igazi keményvonalas szerepjáték. Jelenleg van belőle egy mmorpg Neverwinter néven (ingyenes) de ha szerepjátékot keresel akkor ezt nem ajánlom. Ha igazi D&D élményre vágysz akkor ajánlom a mostaniak közül a Might and Magic Legacy című játékot. Ez elég összetett és stratégiát kívánó cucc. De ezen kívűl ajánlom még az összes Might and Magic sorozatban megjelent játékot is (főleg 1;2;3;4. rész) de azok inkább stratégiai mint szerepjátékok. Nézz róluk videókat.


Ha jól értem te olyasmit keresel amiben fontosak a döntések és ez kihat a játékmenetre. A Witcher2 is hasonló amellet hogy csodaszép nyílt világban játszódik. DE! VAn még számos nagyon jó sorozat amike a Bethesda berkeiben készültek. Kifejezetten ajánlom a Fallout3 nevű csodát ami egy igazán szórakoztató szerepjáték rengeteg szabadsággal(de ez egy posztapokaliptikus világban játszódik, már ha zavar azért leírom.) és ugyanettől a kiadótól a Skyrim című játék. (Ez is egy hatalmas szabadon bejárható világban játszódik, ás főleg barangolsz és csinálod amit akarsz. Rengeteg lehetőséggel mint a Fallout-ban.) De ha egy igazán kemény és izzasztó csapatmenedzselős és körökre osztott csatájú játékot akarsz, akkor a fentebb már említett Might and Magic Legacy játékot ajánlom.

2014. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de én nem az elektronikai eszközökön használt szerepjátékra gondoltam, hanem az egyik előző kommentemben lévő linken leírtra! :)
2014. júl. 23. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a M.A.G.U.S. az örök kedvencem, én azt ajánlom, csak találj játékos társakat :) a világ nagyon összetett és színes, a lehetőségek száma pedig tényleg a végtelen körül található. Szabálykönyvet csak használtan tudsz már venni, de készülget az új szabálykönyv, ami mellesleg eléggé Duke Nukem Forever beütésű, 2013 végére igérték és még mindig semmi :) de maga a világ nagyon magával ragadó, kiegészítők nélkül is bőven van benne lehetőség. Személyszerint az ÚTK rendszer nekem jobban tetszik, sokkal reálisabbnak tartom az ETK rendszerénél, mivel nem olyan zárt. Az ÚTK-ban sokkal szabadabban alkothatsz karaktert.
2015. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2015. febr. 15. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!