Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan kell szerepjátékot...

Diramoon kérdése:

Hogyan kell szerepjátékot játszani? A kártyás dobókockást.

Figyelt kérdés
Perverz emberek kíméljenek. Fantasy stílusú érdekelne.
2014. júl. 8. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát vannak szép szabálykönyvek, azt valamennyire meg kéne tanulni.

Kell egy kalandmester/mesélő, ő vezeti a sztorit, kell a többi ember, aka játékos, akiknek van szépen karakterlapjuk.

Aztán ha úgy alakul a kaland, akkor különféle próbákat lehet dobni a kockákkal, és abból derül ki, hogy sikeres volt, vagy sem az akció.

Az biztos, hogy ha teljesen kezdők állnak össze, annak szenvedés a vége, és két órás szünetek, amíg kikeresitek a szabályt. Legalább a KM legyen rutinos és up-to-date a játék világában.

2014. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, jól írja az első, olyan mesélőt kell keresni, aki rutinos és elmagyarázza nektek az alapokat a játszani kívánt RPG-ről - a világát, a karakteralkotást, magát a játékmenetet, a szabályokat általában ráér időközben, főleg, ha bonyolultabb. Érdemes kevésbé komplikált rendszerűvel próbálkozni elsőként. A legtöbb játék nem használ kártyákat, csak dobókockákat, de vannak kivételek, ahol kártyák, vagy akár hexatérképek, miniatűr figurák is vannak, sokuk már-már inkább táblás társasjátékra vagy harci stratégiai hasonlít, de vannak inkább sztoriközpontúak is.


Nézelődj szerepjátékok terén, hogy melyik, ami megfog, és keress csapatot, ahol legalább egy tapasztalt arc is található :)


Ajánlom az lfg.hu oldal fórumát, az apróhirdetés témát azon belül. Nyugi, semmi perverzzel nem fogsz ott találkozni.

2014. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Találtam 3 félét. A MAGUS Vampire és D&D közül melyik a legegyszerűbb?
2014. júl. 8. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Rendszerre a Vampire sokkal könnyebb szerintem (van kétféle, a régebbi Masquarade és az újabb Requiem, utóbbi egyszerűbb de az előbbi se bonyolult), de ez elvileg gótikusabb, horrorosabb (vagy akár akciós is lehet, ki hogy játssza) játék, nem tipikus fantasy, annyiban előnyös, hogy mivel "ezen" a világon játszódik és zömmel jelenkorban, nem kell külön nagy háttérismeret a világához, csak a vámpírok társadalmához. Ha halandóként indulsz, akkor tényleg semmi háttérismeret nem kell.


A DnD-nek rengetegféle különböző kiadása van, változó melyik mennyire bonyolult.


A MAGUSból is van több, amit én ismerek (a régi) szerintem messze bonyolultabb.


De nagyon más a világaik hangulata (DnD-ben eleve "több" világ is van), érdekes utánanézni melyik jön be leginkább.

2014. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!