Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen Rubik kockát ajánlotok...

Milyen Rubik kockát ajánlotok leginkább, Rubik's márkájút vagy esetleg inkább Kínai márkájút? (Ha Kínait, vagy Rubik's-t akkor ajánljatok egy párat)

Figyelt kérdés

#Rubik Ernő #Rubik kocka #Kinai rubik kocka
2014. dec. 5. 18:28
 1/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
Én nem értek hozzá, de tök véletlenül múltkor hallottam egy interjút egy magyar sráctól, aki rubik kocka világbajnok. Ő tőle pont megkérdezték melyik a jobb az eredeti vagy kínai rubik kocka, és ő azt mondta, hogy versenyen jobban lehet forgatni a kínait. :)
2014. dec. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, én olyat hallottam egy magyar versenyzőtől (Török Ágoston) hogy a Rubik Ernő által szponzorált kockát, ajánlja zongora alátétnek, vagy ajtotámasznak :D
2014. dec. 5. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze az a kocka nem csak Rubik Ernő által "szponzorált". Ő a feltalálója. Ezt jó lenne nem elfelejteni.
2014. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tiszteletben tartom, de állitolag a kínai kockák, jobbak.
2014. dec. 5. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
tescoban most van és elég jó
2014. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valóbana kínai jó versenyzésre. A tescos nem jó versenyre de amit a boltokban kapsz aghoz képest elég jó. De a kínai magasan a legjobb.
2014. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én most vettem frissen tesco-sat, és hát ami volt (40 éves ) kockám annál mérföldkövekkel jobban forog. Van a tesconak ilyen oktató videója ami úgy indul hogy egy srác kirakta 10 mp alatt a tescós kockát. Úgyhogy azért annyira nem rossz, de jobbak a kínaiak azok közül kiemelkedő a Dayan és a FangShi ShuangRen.
2014. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Tescos reklámvideó elején Hunor van, és az egy Dayan Zhanchi volt, csak rakott rá stúdiós matricát :D Persze lehet stúdióssal is 10 mp körül rakni, csak sokkal nehezebb (kérdezd Baticz Milánt, neki sikerült).


Személy szerint semmiképp nem ajánlom a stúdiósat se, még a "modern" évfordulósat sem. Ahogy az Ágoston is mondta, dísznek nekem is van egy, de csak arra jó (meg meg tudom nézni egy-egy algoritmus melyik irányba forgatja a logót. Hasznos supercube megoldáshoz).

Kínai kockák között két vezető márka van. DaYan, illetve MoYu. Legtöbben mostanában a MoYu kockáit preferálják. Van még néhány említésre méltó, pl. Cyclone Boys, Gans (v3 ha lehet), Fangshi (Shuangren azion belül is) és esetleg még a V cube 3x3-asa, habár az utóbbit nem erőltetném.


Amit ajánlok (márkán belüli rosszabbtól a jobb fele haladva):

DaYan márkából: PanShi, GuHong v2, ZhanChi (jelenlegi világrekord is pl. ezzel van)

MoYu márkából: YuLong, SuLong, WeiLong v2 (próbáltam már szenzációs WeiLongot meg borzalmasan rossz WeiLongot is), AoLong v2 (egyre többen használják ezt, nagyon jó kocka minden szempontból, én is ezt használom).

Illetve, ha olcsót szeretnél, akkor a MoYu GuanLong messze a legjobb ár-érték arányban, mindössze 3 dollárba kerül.

2014. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a magyar gyártmányú csak arra jó, hogy fölöslegesen kidobd rá a pénzt, és egy olyan céget támogass, ami nem képes normális kockákat gyártani.
2014. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a studios rubik akkora szar hogy ajtot se tudtam kitasztani vele... Annyit nem er hogy elvigyem a kukaig azzal a kockaval ember nem forgat 40mp alatti idot arra jo hogy roux methodhodust tanuljunk vele, de csakis a dayan-t tudom tapasztalat alapjan ajanlani, es ahogy fentebb irtak igen csak a csavar fedőt csereltek ki studiosra de a reklamba levo zold alapu kucka egy dayan volt...
2014. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!