Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mik a vélemények az Edo nevű...

Mik a vélemények az Edo nevű társasjátékról?

Figyelt kérdés

A játékboltba betérve egyből megbabonázott az EDO című társasjáték, ahogy megláttam, de a jatékszabály elolvasása alapján sajnos arra nem sikerült rájönnöm, hogy a gyakorlatban mennyire lehet élvezhető ez a játék. Akinek van, vagy próbálta esetleg, megtenné, hogy leírja néhány szóban, hogy mik a tapasztalatai? Esetleg ha tud ajánlani olyan társast, ami a Catan telepeseinél picikét összetettebb, de ugyanazt az élményt nyújtja, nagyon hálás lennék! :)

(Felnőtt baráti társaság számára lenne)



2014. dec. 9. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is szivesen kipróbálnám a játékot, -- szólj ha rászánod magad és megveszed :D
2014. dec. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó játék nagyon az Edo, de lehet, hogy egy kicsit túl absztrakt és túl nehéz lenne nektek a Catan után. Kicsit tematikusabb, kicsit könnyebb játék bevezetőnek szerintem jobb lenne, plusz számít, hogy leginkább hányan játszanátok (az Edo is négyen a legjobb), hogy mennyire tudtok angolul (fontos-e a játék közbeni nyelvfüggetlenség), milyen téma mozgat meg a legiinkább(sci-fi, fantasy, törétnelmi, vonatos, gazdálkodós, kalózos, stb...). Szóval nehéz így ajánlani látatlanban, de olvass utána mondjuk a 7Wonders-nek, Ticket to Ride-nak, Puerto Rico-nak, ott van még a Betrayal at House on the Hill, a Pandemic, a Robinson Crusoe, a Dicsőség Rómának!, az Agricola, az Andor legendái, a Castle for all Seasons, és a sor a végtelenségig folytatható. A fentebb felsoroltak közül mindegyik jó (meg még sok más is, pl az EDO), meg kell találni melyik az amelyik leginkább a nektek való.
2014. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Én személy szerint épp azért szimpatizálok az EDO-val, mert komplexebbnek tűnt, mint a Catan, amit néha már kicsit unok, annak ellenére, hogy nagyszerű játék! Szinte mindig négyen játszunk, általában egy másik párral. Az Andorral találkoztam már egy barátomnál, de valahogy nem fogott meg annyira, hogy maradandó nyomot hagyjon. Nagyon klassz kis játék a Piszkos Fred is, de az meg inkább bulijáték... Monopoly az nálunk örökös vitaforrás; a párom nem bírja, ha abban veszít... :D Egy fokkal jobb ilyen téren a Hotel, de azt is rongyosra játszottuk már... :)

Szóval nem tudom, azt hiszem még nem találtuk meg a saját társasjáték-stílusunkat...

Köszönöm szépen a választ, és a sok hasznos tippet is! :)

2014. dec. 9. 23:28
 4/5 anonim ***** válasza:

A Hotel meg a Monopoly kifejezetten gyenge játékok, 30-40 éve jók voltak, de kissé túllépett rajtuk a társasjáték-világ. A Catan bevezető játéknak jó a komolyabb társasok felé, de nem csoda, hogy tovább akartok lépni. Az Andor valóban eléggé speciális a tematika és a játékmenet miatt.

Jó keresgélést a társasjátékok világában, ha egyszer elmerülsz, nem menekülsz:)

Azért még végszóként a társasjátékosok legfontosabb honlapját hadd linkeljem be:

[link]

2014. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként itt épp árul valaki egy bontatlan Edo-t 6000-ért.

[link]

2014. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!