Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mik a nagyobb különbségek a...

Mik a nagyobb különbségek a GTA IV és GTA V között?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert a GTA V-tel szoktam játszani, de a GTA IV-gyel még soha sem játszottam, ezért elhatároztam magam, hogy letöltöm, bár már előbb kellett volna.


Néztem a IV-ről videókat, és azok alapján óriási különbség nincs a kettő között grafikailag (bár igaz, hogy kb. 4 év van köztük). A küldetések megoldásának a mechanizmusa se változott jelentősen, ahogy elnéztem.

Lehet, hogy nem jól figyeltem meg, úgyhogy javítsatok ki, ha tévedtem.


Az is lenne még kérdésem, hogy a térkép méreteit tekintve mik az arányok (gondolom, hogy az V-é nagyobb, bár nem tudom)?


Ha ezeken kívül bármi nagyobb különbséget tudtok, kérlek írjátok le, sokat segítenétek vele.


Utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy alapjaiban melyik a jobb, mindent összegezve?


Légyszi csak olyanok írjanak választ, akik mind a két játékon játszottak!


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2015. jún. 22. 23:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Azzal kiegészíteném az utolsót, hogy a gta 5nek realisztikusabb a fizikája*
2019. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy realisztikusabb. IV-nél realisztikusabb GTA-t még nem tapasztaltam.
2020. aug. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%

#utolsó

Igen az tényleg nagyon realisztikus, hogy neki mész a motorral a kocsinak azt elrepülsz 500 métert. Meg az sem az igazi, hogy mész vagy 20al azt úgy elkezd farolgatni a kocsi jobbra balra, hogy...

Nem hiába gúnyolják hold fizikának azt a gamet.

Akárhogy is nézzük semelyik gta nem mondható autó szimulátornak, de nem is ez a lényeg itt, nem véletlen az se, hogy mindegyik része megkapta az év legjobb játéka címet.

2020. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak te gondolod, meg pár ember aki nem tud normálisan kocsit vezetni. Senki se csúfolja hold fizikának..

Akár milyen YT video alatt aláírják, hogy a legjobb a fizika.

Gta V fizika... 120al fordulni tudsz 90 fokot egy kis utcába aztán semmi karcolás. XD

2020. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Én tudtam kocsit vezetni, ezt úgy mondom, hogy vagy 4szer végig vittem azt a játékot:)

De gondolkodj már el azon, hogy tényleg mennyire realisztikus...

Persze az 5ben is vannak hibák, hol nincsenek, de éppen az autózás valósághűbb, mint az előző részben. A 4nek kettő előnye volt amit sajnos az 5ből kivettek:

Az autók törési fizikája,

És hogy egyes helyzeteknél jobb volt a parkour.

Ennek ellenére számomra ugyanúgy nagy kedvenc az összes rész, mindegyik egy remekmű.

2020. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Abban igazad van.

De a IV-nél az autóknak súlya/tömege is van. Egy Cavalcade családi járművel sokkal lassabban tudsz kanyarodni mint egy Comet-tel mi egy sportkocsi.

Ami az 5-ben jobb az az Online, a térkép, és a személyre szabhatóság. (hajvágás stb) ja meg a grafika.

Ami számomra a IV-ben a történet, a város a fizika, a járművek részletesége, a lehetőségek, a sok bejárható épület, a küldetések, a 2 DLC (főleg a tbogt...).

2020. szept. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 David82 ***** válasza:
40%

3. válaszoló A letöltés azt jelenti, hogy megveszi Steamen, és letölti a gépére. Nem torrente oldalra gondolt.


Nem játszottam egyikkel sem, csak a San Andreassal, mégis látok hatalmas különbségeket a youtube gameplay videóin:

1. A 4. rész városban játszódik, New York Cityben, mely három szigeten terül el. Az 5. rész Los Angelesben, mely egy hatalmas szigeten helyezkedik el, mely 4-szer nagyobb a 4. rész játékterénél.

2. Az 5. részben vannak kisállatok, sokkal realisztikusabb. A karakterek is színesebbek. A három főszereplő olyan, mint a Far Cry hawaii virágmintás ingű főhőse. A 4. rész főszereplője meg inkább olyan, mintha a The Godfather-t egyesítették volna Max Payne-el.

3. Az 5. részben vannak hegyek, van vidék. Liberálisabb beállítottságú, mint a 4. rész, ami olyan szürke, racionálisabb.

2021. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!