Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Volt borzalmas statotok,...

Volt borzalmas statotok, amikor LoL-ozni kezdtetek? Érdemes volt tovább játszani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég friss LoL játékos vagyok, ez az első moba játékom, és a 21. szinten járok. Igyekszem fejlődni és játszogatni, de még mindig nagyon rossznak érzem magam - tegnap egy 1/8/2-es statom is volt. Szerintetek van rá lehetőség, hogy kifejlődjem magam egy elfogadható szintre? Kell a játékhoz valamiféle "tehetség", vagy idővel mindenki számára tanulható? Nektek volt ilyen élményetek?

Várom válaszaitokat!

Egy elkeseredett kezdő



2015. jún. 26. 23:11
1 2
 1/13 savanyújóska ***** válasza:
100%

Persze, nem érdemes csüggedni, nekem a mai napi van ilyen (1000+ lejátszott játék, 400+ win), sőt, az 1/8/2 annyira nem rossz, mint amennyire te érzed. (Nem is jó persze, de ha ez a legrosszabb, akkor sose legyen gyengébb!) Szerintem neked pár alap dolog hiányzik, ami miatt így megy, nincs ismerős aki tudna segíteni, hogy megnézi, hogy játszol, és véleményez? (Vagy én is tudok spectatelni,ha írsz privátban.) Addig is tőlem is pár okosság:


- amikor statot nézel, akkor kumulált KDA-t nézz (K+A / D), vagyis az assistokat is. Pl. 1/5/22 az elég jó stat, 4 feletti KDA-val

- op.gg a barátod, elég részéletes statosztikákat vezet az egyes championokkal nyújtott teljesítményedről, ha valakivel konzisztensen alacsonyabb a KDA-d, mint az általános, akkor nem biztos, hogy érdemes játszani.

- kezdőként nekem a Mobafire rengeteget segített, mind buildekben, mind a hozzá tartozó leírásokban, érdemes őket végig olvasni, főleg a hosszabbakat, ahol nem ritkán játékmechanikai dolgokra is kitérnek

- ezt a játékot sokak tévedése ellenére nem killre játsszák, hanem winre, ne arra koncentrálj, hogy ölj, hanem hogy ne halj meg - persze ne legyél passzív, de ha kerülöd a túl kockázatos helyzeteket, a másik mindenképpen hibázni fog

- ne gondold, hogy egyből penge leszel mindenkivel, a profikkal is előfordul, hogy valaki nem jön be, ha egy champion megy, akkor erőltesd, ha nem akkor vedd elő később (pár hét - pár hónap), lehet utána már könnyűnek fogod érezni, némi tapasztalattal

- amíg nincs jungler, lehetőleg kerüld a botlanet, mert nem szoktak hagyni farmolni

- erre sose tudtam rávenni magam, de hasznos - custom/botgameben gyakorold a farmot - hosszútávon a 6/min egy teljesíthető, ugyanakkor nem ultrakönnyű cél (Goldos adc ismerősöm 6,5-8/min sebességgel farmol, legtöbbször)

- ne flamaelj! SOHA! Senkinek sem lett még jobb attól, hogy elküldted melegebb éghajlatra, ha pedig téged flamelnek, akkor nyugodtan némíts le mindenkit, nagyon sok embernek ez sokat segít (én ritkán szoktam, de néha nálam is elszakad a cérna)

- map awareness/vision - próbálj figyelni a térképre, ha korán rászoksz, akkor később már nem kell, és nagyon hasznos, ha magadtól tudod, hogy a midlaner eltűnt, a lanetek bepusholva, szóval futi van, de persze ha nem látod, akkor a tietek nyilván nem pingeli az SS-t - a ward pedig jó, 2 perc guglizással megnézheted, hova érdemes rakni, nem csak a support dolga wardolni, ha mindenki wardol akkor mindig tudni lehet hol jár az enemy team (de ez azért elég ritka)


Ezeket mondjuk nem kell mind egyszerre megvalósítani, mert az nem emberi, de szépen lassan végig lehet menni a listán, és akkor mindenképpen rengeteget fogsz fejlődni. Első körben Mobafire + op.gg, ezek a muszáj dolgok. (Masteryben én annyira nem hallgattam a buildekre, szerintem az érzés dolga, a rúnák kevésbé.)

2015. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel magadnak a kérdést: TÉNYLEG akarsz játszani ezzel a játékkal? Hülyén hangzik, de megmagyarázom. Számítástechnika tanárként szoktam beszélgetni a gyerekekkel a játékokról. Akárhová járok, mindenhol szinte teljesen homogén osztályok vannak: "Cségós", "Májnkraftos", "Lolos" osztály. Kiderült, hogy egy részük nem is igazán élvezi a "hivatalos" játékot, de hát mindenki azt játssza, úgyhogy "muszáj". Ha nem okoz neked örömet, akkor a játék elveszíti az eredeti célját, a szórakozást. Ha neked nem jön be a LoL, keress egy olyan játékot, amiben akkor is lehet sikerélményed, ha nem tolsz bele több száz órát.
2015. jún. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 savanyújóska ***** válasza:

Nos, emelem kalapom #2 előtt, igaza van, én magát a játékot akkor is élveztem, ha éppen borzalmas napom volt, vagy nagyon gyengén teljesítettem.


Nota bene: Ha úgy döntesz próbálkozol, akkor érdemes pvp-t játszani (ha eddig nem tetted), ott nagyon sokat fejlődik az ember (bár ahogy elnézem, pont ez lehet a gond, hogy bot után hirtelen meredek a pvp), illetve ha küldesz ingame nevet/szervert, akkor nagyon szívesen segítek, ha van 1-2 szabad menetem.

2015. jún. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez botok ellen volt, vagy játékosok ellen? Ha játékosok ellen volt, akkor ez egyáltalán nem rossz. A matchmaking úgy rakja össze a játékosokat, hogy még el sem kezdődött, de már "csak" 50% esélyed van arra, hogy nyersz. Akár kezdő vagy, akár profi. Így mindenkinek lesz mindig rossz meccse (is). Ilyen alacsony szinten pedig könnyen előfordulhat az is, hogy már profival kerülsz össze, aki éppen csinált egy új accountot, és most a kezdőkkel kerül össze.


Maga a játékmeneten kívül a hősöket is meg kell tanulni, hogy tudd, hogy mire számíthatsz az ellenfeledtől. Ehhez pedig sokat kell játszani, lehetőleg úgy, hogy mindegyiket ki is próbálod.


És szerintem tehetség nem kell hozzá, meg szerintem semmi máshoz sem. Ha én is napi 10 órát zongoráznék, mint Mozart, én is lennék olyan jó, mint ő. vagy ha alám is gokartot raknak 3 évesen, én is forma 1-es pilóta lehetnék. Szóval csak gyakorlás kérdése az egész.

2015. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a másodikkal teljesen egyetértek, egyébként megértelek, osztozom a problémáddal! :,( de szerintem ha tényleg érdekel a játék, akkor nézz twitch-en lol stream-eket, az nagyon sokat segíthet!
2015. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia, én úgy kezdtem és játszottam kb lvl10-ig hogy itemeket se vettem és általában 0-20-0 statnál jobbak nem nagyon voltak.(na jó kis túlzás de nagyjából így volt)

A játékhoz, ha csak nem a felső 5-10%-ba szeretnél bekerülni különösebb skill nem kell.

Annál inkább az agy használata. Ajánlanám nézz pár oktató jellegű streamet és videót.

Lanelési fázis, teamfight pozicionálás, a poziciódból fakadó feladatok ellátása, wardolás, dragon/baron buff callok stb.

Továbbá a karaktereket is meg kell tanulnod, ha kezdő vagy akkor kis eséllyel fogsz első pár meccsen jót produkálni. Ajánlom először az egyszerűbb karakterek elsajátítását, tudd hogy kivel mit és hogyan tudsz csinálni.

Igazából teljes tájékoztató jellegű választ akartam adni, de túl sok mindent írnék le amiből a fele se jönne le. Ha szeretnéd, segítek pár dologban ha dobsz egy privátot.

2015. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pvp-ben nem csak rajtad múlik, lehet hogy az ellenfeled a lane-en egy sokkal tapasztaltabb játékos, pl játszott már dota2-vel ami hasonló. Így ha emiatt elbuktad a lanedet, akkor utána nem sok esélyed van a játék további részében, ha a csapattársaid nem segítenek be. És bizony nagyon sokszor csak megy a flamelés, vagy a többiek is rosszul állnak és nem tudnak átugrani segíteni. Vagy ha boton vagy, elég egy troll/kezdő/h*lyegyerek magad mellé és leszedik a fejed. Nekem legutóbb a supportom mást se csinált csak írogatta hogy "noob ashe noob ashe report ashe nooooobbbb" és a játék végére lett egy 1/23/2-es statja, az az egy kill is ks volt, előlem csórta el. Elkerülhetetlenül találkozol ilyenekkel, ne csüggedj emiatt.

Gyakorold a last hitelést pl, az nagyon sokat segít, nézz videókat és build-eket (mobafire), olvasgass a neten. :)

2015. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Gyakorlat teszi a mestert.

Szerinted Siv HD, Faker, Rekles, Vizicsacsi vagy a Samsung White csapat tagjai mindíg nyertek?

Olyan nincs hogy tehetséges egy sámítógépes játékban.

Odateszi magát és órákat játszik.

Amúgy ha úgy fogod fel hogy ez csak egy játék és nem vérre megy akkor nem fog érdekellni hogy milyen a statod.

,,Az igazi győztes az aki a vereséget tisztelettel tűri"

Fel a fejjel, lessz még ennél sokkal rosszabb stat is az életedben de mist mond meg: KIT ÉRDEKELL?? játék nem?

2015. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a biztató válaszokat, igyekezni fogok! :)
2015. júl. 9. 12:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Én kéthete kezdtem a játékot és ha hiszitek,ha nem 35/7/5

A legjobb statom.

Olyan még sosem volt,hogy több death legyen mint kill.

De pl olyan sem volt hogy 10/10

Én hamar ráéreztem :P

2015. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!