Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minden játéktól ideges leszek,...

Minden játéktól ideges leszek, már nem élvezem? Mit tegyek hogy megint megszeressek játszani, még a negatív élmények után is?

Figyelt kérdés

(16/F) régen szerettem játszani

-amneisát imádtam nagyon bejött

-az assassins creed sorozatot is imádtam, eddig csak a 3. maradt ki, amivel nemrég kezdtem el játszani, de már nem értem mit szerettem bennük, mert ezt már unom, és nem érdekel

-a bioshock játékok tetszettek

-a dead space első része jó volt, a másodikat csak elkezdtem, de folytonos meghalások után már az elején feladtam

-a PoP játékok már alapból tökönrúgások számomra, a sands of time-ot lejátszottam, de a two thrones hoz már nem volt idegzet, ideges leszek tőle

-cod aw kampányt lejátszottam, de sajnos nincs xbox live-om, nem tudok multizni.

-just cause2 nem működik a mentés, nem értem a sztorit, össze-vissza megyek, meguntam, nem érdekel

-fallout new vegas-ban úgyszintén csak összevissza megyek, 15 óra játék után sehol sem tartok, nem értem a történetet, nekem az egész túl szabad, így 0 utasítással vagy segítséggel nem élvezem, abbahagytam

-halo reach-nél sokszor ideges lettem és rengetegszer meghaltam amikor elsőnek játszottam. nemrég megpróbáltam újra, már jobban megy, de még mindig szörnyen célzok

-alan wake: elakadtam, nem érdekel, abbahagytam

-sleeping dogs-ot néhány hete kezdtem el, mert meglett pc-n, de a laptopom nem bírja, és folyton leáll, ezért nem tudom játszani, pedig már azt hittem megtaláltam az okot, hogy miért szerettem anno játszani.


(sok játék azért nem érdekelt, mert újsághoz volt, tehát nem volt különösebb érdeklődésem bennük)

pedig én nem akarok ideges lenni, de mindegyiknél az leszek, főleg a negatív élmények miatt, mert sokszor meghalok, ettől ideges leszek, mert amikor gameplay-eket látok, ott sosem akadnak el ott ahol én. a célzáson dolgozni kéne, és játszanék is többet, csak már tartok játszani, mert félek, hogy megint noob leszek, amitől ideges leszek, és mégegy negatív élmény.

próbálom elengedni magam játék közben, de nem megy, mert folyton úgy érzem hogy bizonyítanom kell, és bestresszelek muszáj jól mennie, és ha nem akkor bumm.


2015. aug. 24. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy hogyan segíthetnél magadon, de remélem, hogy az oline játékoktól nagyon távol tartod magad.
2015. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy kérdés. Miért leszel ennyire ideges a veszteségtől? Profi szinten akarod csinálni? Esetleg ebből megélni? Mert nekem nem úgy tűnik. Ám ha ennyire problémád van és nemtudod kezelni. Akkor ajánlom neked a Dark souls I , II. Ott megtanulod kezelni a halálokat a folyamatos vesztést ( miután a játék erről szól, büntet minden egyes hibádért ) OTT tényleg azért halsz meg mert egy balf4sz vagy. DE!!! Amikor a sok halál után sikerül elérni valamit, annál nincs jobb érzés abban a játékban. Én ott szerettem meg a játékokat úgy igazán.
2015. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Le írtad mi a bajod:

Stresszelsz, elvárásokat teszel magad elé. Itt nem kell semmit sem bizonyítani, ez csak azért van hogy téged szórakoztasson. Vannak Easy, Normal, és Hard fokozatok is. A Gameplay-ekben sokszor nem is elsőre játszanak vele, hanem már vagy hatodjára, persze hogy vérprofik. A multiplayert valóban nem ajánlom, azt még én is kerülöm. Társadalmi normákat, elvárásokat raksz magad elé egy játékban, ahol ennek nem szabadna léteznie. Ne méregesd magad máshoz (a valóságba se nagyon) csak szimplán ülj le a játék elé, és próbáld élvezni. Sőt, ne is próbálkozz, mert ha már valamit erőltetni kell, abból csak szenvedés lesz. A halál egy játékban teljesen normális, nem számít hogy hányszor döglessz meg: Nem hiába van kidolgozva a game over felirat. Minden játékos meghal többször is egy programban. Csak hogy növeljem az önbizalmad: A Ghost Recon Advanced Warfighter nevű játék 3. pályájának utolsó részét kb. 7 óra alatt sikerült megcsinálni. Ez egy maximum 10 perces lövöldözős rész. Több napig vacakoltam vele. A Game Over nem szégyen. És én is rohadt ideges voltam, üvöltöztem, mint egy barom állat. De továbbakartam jutni, és jéé, sikerült. Nagyon móka.

A másik nagy probléma, hogy úgy sejtem te csak meglátsz egy játékot, "hmm ez nem tűnik rossznak" felrakod, és úgy próbálod ki. A játékosok 80%-a így játszik, és ez így ROSSZ. Csak akkor játssz valamit, ha érdekel. Ha nem érdekel, felesleges belekezdeni. Olyan játékot keress, ami konkrétan érdekel, kíváncsi vagy rá, tetszik az alapja. Ha neked nincs kedved lövöldözni, ne rakj fel lövöldét. Ha nincs kedved gondolkodni, ne rakj fel stratégiait, taktikait. Ugyanez igaz a hangulatra is, miért akarnál horror-t játszani, ha épp középkori RPG-hez van kedved?

Ha nincs kedved 1 játékhoz sem, akkor ne is játssz, felesleges. Csak szutyok lesz minden. Megszámolhatatlanul sok negatív kritika létezik egy halom játékról csak azért, mert a delikvensnek kedve sem volt a játékhoz. Csak azért játszott vele mert az új! Még youtube-ra is felrakják az ilyet. Szégyen gyalázat!

Volt hogy 1 hónapig nem játszottam, mert nem volt kedvem.. aztán kedvet kaptam, végigvittem, s megint nem nyúltam semmihez egy hónapig. Szóval nyugodj meg, és NE ERŐLTESD!

2015. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon sokat segítettek a kommentek!!
2015. aug. 24. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez hogy noob vagy egy játékban butaság... Én mikor megkaptam a PS3-am, célozni sem tudtam kontrollerrel, szó szerint el sem találtam az ellenfeleket órákig, még célzás rásegítéssel sem. Rá 3-4 hónapra már az Uncharted 1-et vittem ki crushing fokozaton, amit még az achievement hunterek nagy része sem tudott teljesíteni, annyira nehéz. Nagyon hamar meg lehet tanulni játszani, csak koncentrálni kell, és rájönni hogy milyen hibákat vétesz, sokszor átgondolni, hogy most miért haltál meg, mit kellene máshogy csinálni, mik azok a fegyverek amiket szeretsz és jobban rájuk érzel, stb.
2015. aug. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, igazad van!:)
2015. aug. 24. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!