Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi értelme van az előrendelésnek?

Mi értelme van az előrendelésnek?

Figyelt kérdés

pl. fifát előrendeled, megkapod esetleg 2 nappal előtte, ha olyan a bolt és nem tudsz vele játszani, mert az official megjelenés csak 2 nappal később van, mint amikor megkapod...

árban meg ugyanaz

nem értem



2015. szept. 23. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Néha az előrendelők kapnak extra DLC-ket, vagy előbb kezdhetik a játékot. De a legfontosabb, hogy a neten mindenhová leírhatod, hogy te előrendelted, és ettől nagyon menőnek érezheted magad.

Amúgy ezeken az 1-2 napos headstartokon jókat szoktam röhögni, mikor az egyszerre bejelentkező előrendelők miatt összeomlik a rendszer, és pont addigra állítják helyre, mikor mindenki más is játszhat már vele...

2015. szept. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha nem rendeled elő, akkor nem biztos, hogy lesz.

Nem tudom, játékoknál hogy van.

De könyveknél van olyan, hogy annyira népszerű, hogy egyszerűen nem lehet kapni. Ha előrendeled, akkor neked biztosan lesz :) Ha nem, akkor nem biztos, hogy tudsz még venni.

2015. szept. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző mondja. Volt hogy egy játékért 3. alkalommal kellett bemennem a boltba, és akkor sikerült megvenni, két héttel a megjelenés után, mert folyamatosan elkapkodták.
2015. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bár a második válaszoló a könyvekről írt, a játékoknál is előfordul, bolti előrendelésnél. Csak úgy, mint könyvek esetén, a korlátozott példányszám miatt lehet, hogy sokat kell várnod rá a megjelenés után, ha nem rendeled elő. Egyes boltokba néha csak az előrendelőkre elég példányszám érkezik meg; DE amennyiben nem laksz a semmi közepén, valószínűleg azonnal találsz három másik játékboltot és legalább egyet, ahol ettől függetlenül meg tudod venni akár első nap. A digitális (pl. Steam) előrendelés előnyeit viszont pláne nem látom.


Néha pár euróval leértékelik megjelenés előtt a játékokat (micsoda kedvezmény!), valamint pár cím esetén külön tartalmakat (haszontalan DLC-t, vagy kis figurákat, olvasnivalókat) adnak hozzá az előrendelőknek. Na meg, ahogy az #1 is írta, az e-pénisz növelésére is szolgál. Végeredményként nem tudod, mit kapsz kézhez, mennyire fog felérni a várakozásaidhoz.


Én személy szerint hülyeségnek tartom az előrendelést, főképp a digitális formáját. Nevezzenek óvatosnak vagy gyávának, de leginkább a mostanság kiadott nagy címek pofátlan hibái (és optimalizálatlansága) miatt előbb várok néhány napot, hogy mások kipróbálják (esetleg kiadjanak egy tesztet), s utána döntöm el, megéri-e a pénzem. Én annyira nem kapkodom, hogy 00:00-kor elkezdjek játszani vele a megjelenés napján, ez csak a hype hatása. Ha heteken/hónapokon át tudtál várni egy címre, +1-2 napot fél lábon is ki lehet bírni.

2015. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Steam alapból vicc, az áraival együtt

Én most rendeltem elő elsőnek játékot, szóval nekem ez új :)

2015. szept. 23. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Az előrendelésnek igazán a gyűjtői kiadásoknál van értelme. Azok limitált példányszámban készülnek és főleg a népszerű játékoknál már előrendelésben elfogynak.
2015. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Ja, a Fallout 4-nél anyáztam is, hogy már a bejelentés ELŐTT elfogytak a limitált kiadások... :(
2015. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja. Abból én is akartam egy pipboy editiont. Talán majd ebay-en lesz 3-4-szeres áron. :( Sokan csak azért vásárolják fel, hogy így tovább adják. Fallout 3-ból is a mai napig lehet venni bontatlan gyűjtőit, csak némelyikért 100 ezret elkérnek...
2015. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az kemény :O
2015. szept. 23. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy amikor este elmentem felvenni az előrendelt WoW-omat, a nem előrendelőknek már elfogyott.
2015. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!