Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Manapság nincsenek új stratégi...

Manapság nincsenek új stratégiai számítógépes játékok? Miért? Vagy csak én nem hallottam róla? Már nincs igény a kissé gondolkodtató középkori vagy hasonló játékokra?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy jön új settlers. Még kitudja milyen lesz.

#PC #játék #szórakozás #stratégiaijátékok
2015. okt. 3. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Az az igazság, rengeteg a puhány kisp*cs, akiknek ha valami nem sikerül azonnal, az már sz*R, fos, meg a többi.


És mivel ezt terjesztik el, illetve mivel nem pörög ezerrel az akció, meg sem veszik, ami meg a kiadóknak rossz.


A mai népek az akció dús játékokra vannak ráizgulva. Minden gyorsan, szépen menjen, ne kelljen órákig szívni, mire megcsinálsz valamit.


Én még emlékszem 98as Windowson a Knight and Merchants játék arról szólt, hogy 5 órán át építettem a bázist, majd 15 perc alatt ledaráltam a népet. Ezt manapság nem tudod megcsinálni, nincs rá türelmük az emberek túlnyomó részének.


Én is hiányolom a régebbi stratégiai játékokat, mert nagyon eltolódott a "letisztulás" felé. Oké, ebben is van ráció, lásd Might and Magic sorozatot, elején volt vagy 10 féle alapanyag, azért az már szopatós. Ezt lenyomták 3-ra, az meg már pofátlanság. 4-5 körül tartottam volna, az jó volt.


De nem erre van igénye a népnek. A tömeg a letisztult, viszonylag egyszerű stratégiai játékot akar. A fejlesztő nem fog száz milliókat kidobni azért az ablakon, hogy egy maréknyi stratégiát kedvelő fan kiélhesse magát a brutál játékban ők meg elessenek a profittól, ki kelljen rúgni az embereket, mert nincs bevétel, eladni az irodákat stb.


Röviden: A mai generáció nem igényli a komolyabb stratégiai játékokat, a fejlesztőknek meg a piachoz kell viszonyulni. Hiába adnál el te 1000 kg körtét, ha mindenki almát akar venni. Akkor almát árusítasz és megszeded magad, vagy maradsz a körténél és tönkre mész.

2015. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Heroes VII

Nobunaga's Ambition

Armello

2015. okt. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
Gondolom a Paradox-játékok megvoltak, középkori stratégiában ők az etalon.
2015. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
grand ages medieval nemrég jött ki
2015. okt. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!