Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lenne igény egy hasonló könyvre?

Lenne igény egy hasonló könyvre?

Figyelt kérdés

A könyv cselekménye Amerikában játszódik, egy viszonylag kietlen országút melleti fogadóban/motelban. A tulajdonosa kedves az ott megszállókkal, akiket ottlétük alatt különféle inreális, és paranormális módon megölt (pl álmukban, vagy a tekintettével lebénított őket, majd megölte őket). Egy magánnyomozó, vagy valamilyen ügynök megkapja a megbízást, hogy nyomozzon az eltűntek után, és a motelnél lyukad ki.


Láttok benne eredetiséget? Nem túl lenyúzott bőr már ez a téma, illetve az álmában való meggyilkolás?



2014. jún. 4. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem túl sok az ismerős elem...
2014. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És melyik résznél? (Azt tudom, hogy az álomban való gyilkolás, és az ügynök) Esetleg tudnál ötletet adni, hogy mivel lehetne javítani? Mindenre vevő vagyok.
2014. jún. 4. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Lenne. Hétmilliárd emberből csak akad legalább egy.

A lenyúzott bőrből pedig sokféle bőrdíszművet lehet készíteni.


Ne az legyen a kérdés, hogy van-e rá igény, hanem, hogy szeretnéd-e megírni. Mások igényének megfelelésből írni... az aztán a bőrlenyúzás: nyolcágú korbáccsal a saját hátadról.


És véleményem szerint az nem elcsépelt, amit írnak, hanem ahogy írják. Voltak, vannak és lesznek gyilkosságokról szóló könyvek, de ahogyan végrehajtják, vagy ahogyan leleplezik (már ha leleplezik), vagy ahogyan eljut az elborult elme a tett végrehajtásáig stb.: abban rejlik az eredetiség, ha sikerül megragadni. Az meg csak írás közben derülhet ki.

2014. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Persze, hogy van benne eredetiség. Akkor ha te bele írod, egy ilyen könyvnél szerintem elvárás, hogy az olvasót megállás nélkül stresszeld hogy a következő oldalon mi fog történni. Legyen benne sok izgalom és váratlan fordulat. Ne félj attól ha meg kell ölni egy szimpatikus karaktert az vált ki leginkább érzelmeket az olvasóból. És a Happy End sem kötelező. Manapság az az igazán ritka ha kicsit a realitásnál maradunk és nyomatékosítjuk, hogy nem mindig a jók nyernek.

Sok sikert a továbbiakhoz :)

2014. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha maga a történet, vagy a szereplők, vagy az írási stílus érdekes, akkor lehet gyémántot csinálni alapvetően lerágott csontnak tartott kezdőpozícióból vagy témában is. Én elolvasnám, mert bírom a krimiket, de csak akkor, ha nem túl aberrált, nem megy el túlságosan az érthetetlen misztikum irányába a történet, mert azokat én speciel nem annyira kedvelem.
2014. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!