Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért van ennyi szülőnek...

Miért van ennyi szülőnek problémája, ha a gyerekük számítógépes játékokkal szeretne játszani?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi koromtól ez ment, nem szerették volna, ha én játszok. Van egy idősebb fiútestvérem is, neki 3.ban vettek egy PCt, amit játszásra használhatott. Én kérdeztem, hogy kaphatok-e egy saját gépet, erre a válasz az volt, hogy ha majd idősebb leszek akkor beszélhetünk erről. Amikor én 3.os voltam akkor az volt, hogy azért nem kaphatok egy gépet mert a testvérem informatikusnak tanul és neki szüksége van egy számítógépre, én meg egy sajáthoz túl fiatal vagyok. Ez így ment éveken keresztül. Naponta max 1 órát használhattam a testvérem számítógépét és csak azokkal a játékokkal játszhattam, ami a testvéremnek megvolt, de mondjuk ez nem volt gond. Amikor mentem középsuliba akkor testvéremnek vettek egy laptopot, amit én használhattam. Eléggé vacak volt, de 1-2 dolog azért ment rajta, de saját jatékokat nem vehettem és ha a szüleim meglátták, hogy játszok a laptopon, akkor elvették tőlem. Soha sem engedték meg hogy játszak, főleg ha lövöldözős játékokról volt szó, mert az nem gyerekeknek van. Azt mondták, hogy ők játékokra nem adnak pénzt, szóval ha majd lesz saját munkám, pénzem akkor arra költöm amire akarom. Most van saját pénzem és még mindig azt hallgathatom, hogy milyen gyerekes vagyok, meg ideje lenne már felnőni és abba kellene hagynom a játszást.... amikor lényegében csak most kezdtem, mert gyerekkoromban ez tiltott dolog volt. Miért viszonyulnak egyes szülők így a játékokhoz?

Kitűnő tanuló voltam, szorgalmas, iskola után mindig elősször házit írtam és tanultam, utánna jött a gépezés. De nekem mégsem engedték, amíg a testvéremnek igen. Ha megkérdeztem hogy ha neki lehet akkor nekem miért nem, akkor jött a válasz, hogy az más dolog, hogy neki van...



2016. jún. 16. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Buták, bigottak, maradiak stb...

Az hogy a tesódnak engedték az szemét kivételezés.

2016. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen a mentalitásuk, ezzel nem tudsz mit kezdeni.


Nálam pl bevált módszer, ha apám agyilag felhúz, nem beszélek vele, nem veszem fel a mobilt stb. Mivel nem velük lakom, simán levegőnek nézem. Fél évi zéró kommunikáció nagy változásokat tud ám hozni.

2016. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legnagyobb közhely és hülyeség hogy itt rontod el az agyad. a stratégiai játékokról kimutatták hogy fejlesztik az agyat, és mint pl a witcherben, kb annyit kell olvasni mint egy könyvben. (ami amugy a kedvenc játékom)
2016. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ezt soha sem fogom megérteni.

Amikor egyesek hazajönnek munkából és leülnek a kanapéra a tévé elé és estig ott ülnek az oké. De te szeretnél játszani iskola/ munka után akkor gyerekes vagy.

Azt sem értem velem miért kivételeztek. Gyerekként csak annyit láttam ebből, hogy a testvéremet jobban szeretik mint engem. Amíg neki vettek 3 PCt az évek során, én megkaptam a használt laptopját.

2016. jún. 17. 16:22
 5/5 anonim válasza:
Üdv az életben. Ugyan ez volt a helyzet, csak nálam a kishúgomnak szabadott mindent és lesték a kívánságait, míg én csak ülhettem a sarokba, ha egyszer vissza mertem neki szólni... és a mai napig így van
2016. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!