Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ezt miért teheti meg egy...

Ezt miért teheti meg egy minecraft szerver tulajdonos?

Figyelt kérdés
Ti jártatok már úgy, hogy hosszú ideig (kb 1 év) aktívan játszottatok egy minecraft szerveren, és tulaj úgy érzi, hogy sokat foglal a map vagy nem is tudom mi és törli a mapok tartalmát? Én már 3* is belefutottam a tauricrafton (tauricraft.no-ip.biz) Ez mennyire jogszerű? Csak úgy törölhet mindent? Tesómmal 1 évn át építettük a birodalmunkat napi szinten 1 órán át, és töröl mindent, ez szabályos? Meg az egyik admin (már ha lehet annak hívni) szétrombolta a telkemet és a tulajtól kértem segítéget és nem mondja el ki tette!! Ez helyén van így?

2016. júl. 30. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Mi a francról beszélsz? Az ő szervere, azt tesz vele, amit akar. Miféle szabályokról van szó? Gondolom valami kalózpéldánnyal játszol és azt teljesen "szabályosnak" tartod, hogy nem fizettél érte!
2016. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem lanba toljátok a saját szerveren?
2016. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legelső dolog az, ha nagyban akartok építkezni, akkor nem mások szervereit használjátok, hanem csináltok saját szervert. Az a szerver az ő tulajdona, hát nehogy már az ingyen használóknak álljon feljebb.
2016. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Ez már régen történt, akkor még erre nem gondoltunk

#3 Értem hogy a saját tulajdona, de amit mi csináltunk rajta az az miénk, Mikor el akartuk tőle kérni a mapról azt a részletet, amin építettünk, nem adta, na ez meg már saját magántulajdon eltulajdonítása vagy valami ilyesmi szakkifejezés nem? Ismerősömnek volt egy szervere ő megcsinálta ugyanezt (napi csúcsidőben volt 100 játékos, 0-24 saját gépről futtatott) és az egyik játékos feljelentette ugyan ezért, és a rendőrség kártérítést követelt, jó nem kell nagy összegről beszélni, 10.000 max de pontosan nem tudom, de akkor is szemétség nemde? Ettől független én is szerver projekten dolgozom (angol és magyar nyelven, az angol már kész is van 2 hónapja, napi csúcsidőben kb 2000 játékos. De mivel én regisztrációhoz kérek aktív email címet, ezért később ha már tényleg muszáj törölni, (ami nem lesz, mert 3 TB-n azért sok minden elfér na de mind1), akkor az ő telkeit, területeit kimásolom és elküldöm emailbe. Szerintem ez lenne a korrekt. Sőt, van egy pluginom, ami figyeli, hogy egy játékos meddig inaktív, és ha ez majd egyszer meghaladja a 3 évet, figyelmeztet egy TXT fájlon keresztül, és automatikusan elküldöm neki amit épített, sé a szerverről meg leszedem. Ez korrekt.

2016. júl. 30. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fel vagy háborodva, de mégsem említed, hogy ti fizetnétek-e tagsági díjat, így felteszem, ingyenes a szerver. Namost a tulaj fizet a szerverért, esetleg 0-24-es felügyeletet is biztosít, innentől kezdve mindenki másnak kuss a neve. Ő tesz nektek szívességet, ő szolgáltat nektek ingyen és bérmentve, és még te vagy felháborodva?? Akármit is építesz a szerveren, nem lesz a tied, mert semmit sem fizettél érte. A tulaj fizet azért, hogy ti ingyen játszhassatok. Van bőr a képeden, nem mondom, hogy még ezek után te pampogsz.

Ez ugyanolyan, mintha elmennél vendégségbe valahova. Ott is a tulaj szabályai vannak érvényben, és lényegtelen, hogy te azt korrektnek tartod-e. Ha nem akarod elfogadni a szabályokat, úgy nem lépsz be az ajtón. Azzal, hogy mégis belépsz, elfogadod a helyi szabályokat. Az életben is így van mindenhol, bár lehet, téged nem így neveltek.

Jobb, ha ezt mielőbb megtanulod.

2016. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!