Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Final Fantasy szűzként hogy...

Final Fantasy szűzként hogy kéne hozzáfognom a világához, ha érdekel?

Figyelt kérdés
Úgy értem ezt hogy még soha nem játszottam eggyel se (igen tudom hogy hiba volt). Nem a 80-as, 90-es évek gyermeke vagyok szóval alapból egy óriási idő hátránnyal indulok a sorozattal kapcsolatban és ez volt az ami eddig mindig eltántorított. A kérdésem igazából az lenne hogy érdemes-e ennyi év után neki kezdeni? Ha jól tudom minden játéknak más a sztorija. Van olyan rész amit ajánlanátok elsőként? Érdemes kijátszani mindegyiket? És a mellékszálak és a spin-off hogy állnak ebben az egészben. Szóval összességében egy rajongó ha nem sajnálja az idejét, legyen szíves és egy komplett összefoglalócskát csöpögtessen már át nekem. Legalábbis egy olyan útmutató jellegűt hogy az indulásnál ne vesszek el ebben az óriási univerzumban. Tudom hogy ez óriási kérés, és hogy nem lehet leírni igazán de csak annyit kérnék hogy valami támpontot szolgáltassatok ha tudtok. Ti rajongók ha itt vagytok, mivel akarnátok meggyőzni egy laikust hogy ez a sorozat jó? A válaszaitokat előre is köszönöm!

2016. aug. 1. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy csomó ember van a világban aki nem játszotta ki az összes részt, vagy egyet se. Nyilvánvaló, hogy a játékkészítőknek nem célja vagy érdeke, hogy az ilyen játékosokat eltántorítsák a vásárlástól azzal, hogy nem értenék meg a játékot. De itt kedvedre olvasgathatsz róla:


[link]

2016. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdésnek:

[link]

Nem tudok olyanról aki ne szeretné. Két játék az egyben, szóval megéri, kezdésnek tökéletes. Beszélni róla szerintem felesleges, próbáld ki és látni fogod miért is jó a Final Fantasy.

2016. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Nézegettem a Wikipédia oldalát a szériának és nem is a sztori rettentett el hanem az óriási content ami az univerzumban van. Ezért is kérdeztelek meg titeket hogy olyan aki jártas a világban mit gondol hol kéne belépnem vagy egyáltalán érdemes- e? Az utolsó válaszolónak köszönöm az ajánlást. Két játékból már csak le tudom szűrni hogy érdekel-e vagy sem, persze ha ez a két játék szerinted eléggé birtokolja az esszenciájának a sorozatnak!
2016. aug. 1. 22:29
 4/6 A kérdező kommentje:
*esszenciáját
2016. aug. 1. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is teljesen új voltam eddig, ami az FF sorozatot illeti. Engem például az egész sorozat érdekel, látni szerettem volna, hogy honnan is indult el ez a legenda, illetve az idő változásával hogy és milyen irányba változott és fejlődött. Így én rögtön a legelső résszel kezdtem a játékot, aztán gondoltam, majd szép lassan haladok rajtuk végig (főleg, hogy engem abszolút nem zavar a régies grafika). Most a második résznél tartok, leírom, mit tapasztaltam eddig, mi az, ami nekem nagyon furcsa volt az első két részben meg úgy az FF-játékokban, ahogy eddig tapasztaltam. Hátha segít kicsit. :D Teljesen spoilermentes lesz, mert nem akarok senkinek semmi fontosat lelőni. ^^


- Történet: Az FFI-nek nem volt valami nagy története. A szereplőknek nem volt jelleme, sőt, nevet is adhattál nekik, így (mivel nem voltak fix szereplők, hanem te állíthattad össze a saját csapatodat is) erre számítottam is. Érdekes kis fantasy világa van, nekem nagyon tetszik, hogy az FF játékok hozzányúlnak a különböző ókori meg mindenféle vallásohoz/mitológiákhoz, és érdekes módon beleépítik őket a történetbe és a világba. Az egyetlen nagy bajom az volt, hogy az NJK-k alig beszéltek bármit is, és végig kellett netes segítséget igénybe vennem, hogy haladhassak a játékban, mert abszolút nem volt egyértelmű, mikor hova kellene menni. Ez az FFII-ben már nagyon sokat változott. Vannak fix szereplők, sokkal izgalmasabb a történet, amit ráadásul könnyű nyomon követni (az NJK-k terelgetnek meg utalgatnak mindig). Izgalmasak a harcok, és egész sok a fordulat is. Ehhez már abszolút nem kellett semmi segítség, simán elfutkosok egyedül is. :D


- Grafika: Szerintem aranyos. :D Egyszerű, régies, de mivel elég régi játékok, szerintem így is jó (bár én nem az eredetivel, hanem a Game Boy Advance-ra felújított verziókkal játszottam). Később nyilván fejlődik majd, ahogy váltogatja a platformokat.


- Zene: Nagyon jó zenéi vannak! Mind a két rész szuper volt, meg is lepődtem, mennyire. A szereplőknek nincs hangjuk, azt hiszem, FFX-től felfelé szinkronizálták csak őket. (Bár erre meg nem esküdnék xD)


- Egyéb fontos dolgok:

~ a térképen jelölve vannak a települések (az FFI-nél csak azok, amikben már jártál, az FFII-ben mindegyik), de nehéz megszokni, hogy nagyon keveset látsz csak a világból, mikor haladsz, és szinte mindig nézni kell. Ó, és a dungeonokban abszolút nincs térkép, és sokat lehet futkosni a labirintusszerű folyosókon, főleg, mivel tényleg korlázotott "távolságba" látsz el. De meg lehet szokni igen hamar. :)

Ennyit látni csak, amikor haladsz a világban (FFII, azt hiszem, mobilos verzió):

[link]

Ahogy látod, nagyon keveset látni. Nem tudod, merre vonulnak a hegyek, két hegy között hol tudsz átmenni, melyik folyó merre kanyarog, stb. Szóval sokat kell nézni a térképet, hogy ne tévedj el. :D


~ körökre osztott harcrendszer van. Ez azt jelenti, hogy támad az ellenség is (több ellenség esetén egymás után), aztán te is mindegyik szereplődnél kiválaszthatod, mit lépjen (támadjon, valamilyen varázslatot/itemet használjon, vagy az öltözetén/fegyverzetén választasz, esetleg elmenekül a harc elől).

Ez látszatra ilyen (ilyen az FFI Game Boy Advance-es változata, amivel én játszottam): [link]

Minden harc után kapnak tapasztalati pontot a szereplőid, ami alapján szintet léphetnek (az FFI-ben így volt, de az FFII-ben az adott fegyvereiddel való harcolásban lettek jobbak a karakterek, és az fejlődött, amit használtál. Tehát ha használtad az X varázslatot, idővel ez a varázslat lett egyre erősebb. Ha karddal harcoltál, akkor egy idő után nagyobbat sebeztél vele. Ami viszont vicces, hogy ha a karaktereid életét (HP) akarod növelni, akkor a saját karaktereiddel is kellett közbe-közbe harcolnod, mert csak akkor nőtt az életük, ha harc közben találatot kaptak. xD)


~ random harcok. Na, ezekkel az FF játékok (elvileg mindegyik) tele van. A lényege, hogy ha a világban haladsz (vagy dungeonokban, illetve ellenséges területeken), x lépésenként random szörnyekbe bukkansz, amiket le kell győznöd. Először engem baromira idegesített, hogy alig tudtam haladni, de igazából hasznos. Jól meg lehet szokni a harcrendszert, ki lehet tapasztalni, mit hogy érdemes csinálni, illetve ettől erősödnek a karaktereid. Meg ez lesz a fő pénzszerzési forrásod, hogy aztán erősebb fegyvereket meg varázslatokat vegyél. ^^


~ mágiahasználat. Ez nem tudom, a többi játékban hogy van (gondolom ez is változik majd idővel). Az FFI-ben a fehér varázsló csak fehér varázslatokat tanulhatott/használhatott, a fekete feketét, a vörös varázsló pedig vegyesen a kettőt. Az FFII-ben ez egészen más volt. Kis könyveket kell venni, hogy varázslatot tanuljon a karakter, akit kiválasztasz (bármelyik karakter tanulhat bármit!).


Na, nagy vonalakban ennyit tudtam írni róluk. Igazából azt kell csak eldöntened szerintem, hogy te hogy állsz a sorozathoz. Az összes részt játszani szeretnéd, vagy csak az újabbakat/régebbieket? Vagy melyik része érdekel?:D

Fontos szempont lehet, hogy milyen lehetőségeid (konzoljaid, pénzed, stb.) vannak, vagy min szeretnél játszani. Van egész sok FF játék, ami mobilra is megvehető, ha nincs más konzolod. Ha van, le tudod csekkolni, arra miket adtak ki. ^^


Szerintem mindenképp érdemes belevágni, ne is foglalkozz azzal, hogy mennyi idő "hátrányban" vagy! Ne hagyd, hogy elvegye a kedved, bőven időben vagy, hogy becsatlakozz. Tényleg érdemes, mert egy nagyon egyedi kis világ az FF-é (sőt, mindegyik játék egy külön világ X,D), nagyon érdekes koncepciókkal, szörnyekkel, tájakkal és szereplőkkel. Nagyon hamar bele lehet zuhanni a játékba, és garantáltan jól elszórakoztat majd. :D Esetleg úgy is tudsz válogatni, hogy mivel játszanál előbb (igazából az FFI kivételével szerintem gond nélkül tudnál játszani mindegyikkel, az FFI tényleg elég nehéz elsőre ^^"), hogy elolvasgatod, melyik játéknak mi a rövid története. Aminek tetszik a leírása, annak neki is ugorhatsz.


Nekem látatlanban is a VII az etalon. Én a Final Fantasy VII: Advent Children kapcsán ismerkedtem meg az FF-el, és azóta is nagy szerelmem volt. Ha én belekezdtem a sok várakozás meg időhúzás után (2007 óta filóztam, belekezdjek-e :,,)), szerinted te is nyugodtan megteheted, garantáltan nem fog csalódást okozni. C: Nekem legalábbis nagyon bejött. Főleg, amennyire egyedi meg más mindegyik világ... nem írtam le külön, csak most, így a végére, de nagyon sok dolog változik elvileg idővel (harcrendszer meg fejlődésrendszer elvileg nagyon sokféle van) meg játékonként.

2016. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fúúúú köszönöm ezt a kimerítő élménybeszámolót :) Rendes tőled, ilyen részletesen szerintem sehol sem fogom ezt látni. Elnézést kérek hogy csak most válaszoltam de teljesen elfelejtettem felnézni ide. Azóta még nem kezdtem bele a játékba, bár elraktam hogy valamikor az évben majd ha tudok beszerzem és elkezdem amit fent ajánlottak. De így ahogy elmondtad.Én szeretem az ilyen régi harcrendszert az RPG-k világában. Úgy értem sokat Pokemonoztam régen aminek szintén ilyesmi a harcrendszere meg a térképe ahogy felvázoltad. Tudom nem teljesen olyan de azért na :P Meg nem tudom ismered-e de a magyar fejlesztésű Amnézia játék is ilyen csak sokkal "kisebb" de nekem összességében ez bejön. Szóval köszönöm a válaszokat és mindenképp belevetem majd magamat :)
2016. aug. 24. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!