Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem tudok fejlődni a...

Miért nem tudok fejlődni a sakkban?

Figyelt kérdés

Emlékszem karácsonyra kaptunk egy sakkot, akkor lehettem olyan 12 éves. Akkoriban elég sokat játszottunk, de ahogy elkezdődött a suli háttérbe szorult. Néha azért előkerült

de sajnos nem volt folyamatosság a partikban. Most 25 éves

vagyok és kb. egy másfél éve folyamatosan játszom. Viszont nem megy egy bizonyos szint felett mindig kikapok. Elég sok videót néztem youtube-on is. igaz, hogy könyvet nem olvastam, de sokat gyakorlok 1600 szint fölé nem tudok kerülni, és ez néha fel is idegesít :) Hogyan lehetne fejlődni? Am csak hobbiként űzöm esténként unalomból elalvás előtt.


2016. aug. 30. 22:58
 1/4 anonim válasza:
Milyen sakk ?
2016. aug. 31. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Interneten játszol? Egyrészt a sok gyakorlás nyilván jót tesz, másrészt azért az elméleti tanulás sem árt, megnyitások, végjátékok stb. Én gimnáziumban játszottam sokat, versenyekre is mentünk és volt sakk tanárunk is, aki eléggé értett a játékhoz és jól tudott tanítani. Egyáltalán a gondolkodás mód elsajátítása, a tervezés, észrevenni egy állásban az erősségeket, gyengéket, ezekben nekem sokat segített, plusz azért a gyakoribb megnyitásokat érdemes ismerni.
2016. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként aki sokat sakkozik, az tényleg elhivatott, ezért szerintem egy ilyen kezdő-haladó szinten ezért is nehéz játszani. Velünk,os ez volt, asszem utolsó 2 évben már felnőtt bajnokságban vettünk részt, ahol már nyilván voltunk tartva és élő pontokat is szerezhettünk stb. És hát nem ment valami jól, én javarészt vesztettem esetleg egy-két döntetlennel. De az ellenfeleink nagyrészt középkorú\idősebb férfiak voltak, akik legalább ilyen 10+ éve játszottak, szócal újoncként egy ilyen közegbe nem egyszerű teljesíteni. Lehet, hogy interneten is van egy ilyen "határ". Az a lényeg, hogy élvezd a játékot és próbálj magadhoz képest fejlődni :)
2016. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából egy bizonyos szinten vagyok már kb 1-2 éve és nem értem, hogy miért nem tudok ettől fentebb kerülni. Olyan, mintha 75kg-tól nem tudnék többet hízni hiába zabálok, mint egy állat. Élőbe nem szeretnék játszani, mert ha túl sokszor kikapnék lehet hogy agresszív lennék és nekimennék a másiknak, vagy széttörném a sakktáblát. Persze ez nem jellemző, de azért ha pl van olyan nap, hogy egymás után kikapok vagy háromszor, négyszer, és pl. negyedikre sem nyerek, akkor odaszoktam húzni egy jót az asztalra.. szóval nem is biztos, hogy nekem való versenyszirten, de neten hobbiból azért jó játszani. Csak 1500-1600 szint felé nehezen tudok kerülni, sőt nem megy.

2016. aug. 31. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!