Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem érti meg még mindig...

Miért nem érti meg még mindig sok PC gamer fanatikus, hogy a PC nem játékra van tervezve? Persze ehet vele játszani csak éppen hatalmas nagy áron.

Figyelt kérdés
sajnos sokszor felüti ez a vita a fejét, én teljesen pártatlanul mondom, a PC nem játékra van kitalálva. soha nem is ez volt a célja. persze a maximumot grafikai szinten pc-n lehet kihozni, de akkor sem arra van tervezve, hogy kényelmesen eleve játékra kialakított élményt nyújtson. Gyerekként énis pc fejlesztgetéssel szórakoztam, de mára már belátom hogy a konzol az ami valóban játékra való. arra van tervezve, és el is fog rajta futni minden... Olyan lesz a játék ahogy zt készítők tervezték stb.... kényelmes, kanpéról tolható, stb....rendelkezem mind a 3 fő konzollal és nagyon szeretem őket. habár a ps4 a kedvencem.
2016. szept. 15. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Habár számítógép eredetileg nem arra lett tervezve, ma már komplett hardware szériákat adnak ki erre a célra. Meg aztán ott van az irányítás. Sokkal élvezhetőbb pc-n.
2016. szept. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én nem tudom, szerintem az irányítás mind a két platformon élvezhető, csak megszokás kérdése... azonban egy számítógép asztalnál görnyedni kis monitoron már nem akkora élmény mint a 120 centin fullhd-nem a kanapéről élvezni a játékokat. nekem egy laptopom van. 2 vga van benne. ezen is lehet elvileg játszani de nem arra használom. én egy z50-75 Lenovo büszke tulaja vagyok. a gyári kijelzőt cseréltem, az rossz volt, csúnya színek stb, de a mostani fullos panellel és SSD-vel ez a gép király.
2016. szept. 16. 00:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A telefonomon nyomok egy gombot, erre a PC-m elindítja a Steamet, a kezembe veszem az Xbox One kontrollert, és fél percen belül a kanapén ülök az 55 colos tévém előtt, a lehető legnagyobb felbontás és részletesség mellett játszva a multiplatform címeket. Nekem ennél jobb, kényelmesebb konzol nem kell.
2016. szept. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gugu Gabor ***** válasza:
Inkább az a kérdés mivel akarszjátszani, vannak olyan játékok amik valóban jobbak konzolon kontrollerel, viszont van egy rakás másik ami abszolut nem. Konzolnak vannak előnyei hátrányai ahogy a pc nek is a kérdés csak az hogy mire szeretnéd használni.
2016. szept. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem érti meg még mindig sok konzol fanatikus, hogy minket nem érdekel, hogy az lett csak játékokra kitalálva? Én nem akarok egy kanapén roskadni egy kis kontrollerel a kezemben. Nem is beszélve arról, hogy sokkal olcsóbb a PC a játékok miatt. Van egy 1200 eurós PCm, de ha az összes játékot hozzáadnám, amit valaha is játszottam, abból kijönne talán 70 konzolos játék, amíg PCn 10szer ennyi játékot szereztem be, szinte nevetséges áron.

Ha valaki konzolon akar játszani, akkot csak tessék, de ne hogy már azt hidd, hogy mindenki másnál most már sokkal jobb vagy. Nem értem miért nem tudnak egyes emberek leszálni erről a témáról.

2016. szept. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%
csak éppen hatalmas nagy áron - Ez csupan a grafikapistikeket/fpshuszarokat erinti. Atlag jatekos kihuzza egy konfiggal ugyanannyit szinte mind egy konzolal.
2016. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát az én kedvenceim az RTS-ek, illetve még LOL-ozok, na ezeket például nem lehet controllerrel játszani.

Amúgy ilyen alapon azt is lehetne mondani, hogy az áram sem azért lett feltalálva, hogy játszanak az emberek...

2016. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen főleg a munka megsegítésére volt a PC, gyorsabb adatmozgás, rugalmasabb megoldások, könnyebb ügyvitel. Manapság viszont már sokkal több alkalmazási területe van a PC-nek, és ide tartozik a játék is.


Ha nem akarsz, ne játsszál PC-n, ennyi. Nekem van 140 centis tv-m, amit érdekes módon 1 kábellel össze lehet kötni a géppel és a fotelből simán játszom akár kontrollerrel, akár drótnélküli egér+billel. Csak már itt elvérzett a kis monitor + kanapé elméleted.


Arról nem is beszélve, hogy ha a konzol árához meg a játékokhoz hozzáadod a TV-det, akkor már messze drágábban jöttél ki mint egy normális méretű monitorral meg egy jó közép/felső kategóriás géppel.


Pénzügyi részét nézve PC-re olcsóbbak a játékok, több a leárazás (a havi előfizetéshez 2 ingyen játék ezek mellett elbújhat), ha elavul könnyebb fejleszteni.


Nekem pl van Wii U-m, nagyon jó, heti 1-2 alkalommal használom, és kész. Ettől függetlenül játszok rendszeresen a gépemen, mert nekem az jobb. Nem egy kis kontrollert kell a kezemben nyomorgatni, amitől aztán 1-2 óra után begörcsöl a kezem (mivel nem mindenki Steve Jobs méretű baba kezekkel születik).


Nyilván ha valaki fps huszár meg minden ultra giga f*s grafot akar, az fizesse meg az árát, de egy normális középkategóriás gép 200 ezerből kihozható, aminél a grafika még mindig jobb, sokoldalúbb (net, letöltések, office, munka stb) és szükség esetén, ha ez nem elégíti ki az igényeket fejleszthető.


Nézzük csak meg az Xbox 360-at. 10 évet szépen kihúzott, de azt a konzol fanoktól már nem hallani hogy ennyi idő alatt kb 8 verziója jelent meg, szép és jó az xbox 360 de egy teljesen első generációs konzollal játsszál már le egy 2015ös xbox 360as játékot, örül ha megmozdul a gép, mert annyit fejlesztettek az újabb és újabb verzióknál.


Mindenki azt vesz, amit akar, nincs is ezzel semmi baj. Van, ami kontrollerrel jobb (tipikusan az rpg játékok), van ami szóba se áll a konzolokkal (rts játékok nagy zöme), meg vannak exkluzívok, amiket csak konzolon tudsz játszani (pl Last of Us). Viszont az ilyen tipikus egyoldali fan s*arságoktól mint "ez meg az a legjobb" kíméljünk már meg másokat.


Ui: Nem kell széken üldögélni gép előtt, oda lehet ám vinni egy fotelt is :)

2016. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!