Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a nevük az ilyen típusú...

Mi a nevük az ilyen típusú számítógépes játékoknak?

Figyelt kérdés

A lényegük az hogy 2D nézetben katonákat kell lepakolni a pályára, és tulajdonképpen az ellenség bázisát kell elfoglalni, pl. ilyen típusú játék az Age of War is.


Gondolom statégiai játékok ezek, nem tudom van e pontosabb nevük, mert egy konkrét ilyen játékot keresek, amivel még nagyon régen, kiskoromban játszottam, és most így rám jött a nosztalgia, de csak foltokra emlékszem a játékból így nem igazán tudom megtalálni...



2017. márc. 11. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

RTS - real time strategy

TBS - turn-based strategy (ha a játék körökre van osztva)

4X - (eXplore, eXpand, eXploit, and eXterminate) - ezekben van gazdasági, technológiai fejlődés, lehet háborók nélkül is győzni szövetséggel, diplomáciával. Lehet körökre osztott vagy real time, sőt e kettő keveréke is.

2017. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában Tower defense, vagy csak simán Defenseként hivatkoznak rá.


Írd le inkább, hogy milyen volt, amivel játszottál, mert én is toltam pár ilyet, hátha ráismerek :D

2017. márc. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valami olyasmi volt hogy középkori-fantasy stílusban játszódott, és a játék elején ki kellett választani a fajt amivel lenni akartál, pl ork, ember, az embereknek is voltak különböző népei stb.

És aztán kellett ilyen "defense harc" stílusban elfoglalni a többi birodalmat, vagyis leigázni a többi fajt és népet.


A harc stílusa meg olyan volt, hogy izé, kicsit hülyén tudom elmagyarázni, de ahogy így volt a játék nem oldalnézetben volt mint ahogy pl. az Age of Wat van, hanem ilyen félig-meddig felül nézetben, és akkor a katonákat és karaktereket így több vonalban lehetett lepakolni a pályára.

2017. márc. 12. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Epic War valamelyik része? Bár abban nem rémlik hogy több faj lett volna :/


Amiben több lane van az pl. a Warlords - Call to arms, azt nagyon szerettem, de az kicsit más (viszont abban is van sok nép, talán ezt keresed).

2017. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sőt erre konkrétan a Warlords - Call to Arms-t mondanám így újraolvasás után :D és óriási játék amúgy!
2017. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hallod, köszönöm szépen, tényleg az az :D

Szuper kis játék volt régen, megyek is nosztalgiázni :D

2017. márc. 14. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!