Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért történik ez velem?

Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés

Egy - számomra - rendkívül érdekes dolgot szeretnék leírni. Nem, nem gondolom magamról azt, hogy különleges hópihe vagyok, de ilyenről még sosem hallottam. Az egész már egészen kicsi (úgy kb. tizenegy, tizenkét éves) koromban elkezdődött (most 25 vagyok), s noha az évek során nem figyeltem meg magamon ezt komolyabban, most visszagondolva feltűnt a dolog, és amúgy most is, kb. egy órával ezelőtt történt...


Sz'al arról van szó, hogy előfordul néha, hogy ha játszok egy-egy számítógépes játékkal, rám tör a hányinger, szinte percek alatt. Ezek a játékok (egy kivételével*), ilyen egyszemélyes, karaktert irányítós játékok, sorolom: Quake II, Dishonored, Middle-earth: Shadow of Mordor, Dead Space, Croc 2, Crysis, Assassins Creed, Darksiders és társaik.


Na már most, mikor tör rám a hányinger? Ez még furcsább, de; akkor, amikor csak úgy céltalanul mászkálok. De tényleg. Amikor keresek valamit, például pénzt, növényeket, lőszert, akármit. Amikor épp nincs semmi feladatom és csak úgy barangolok és keresgélek (kicsit, mintha "lázasan" keresgélnék), s ugye ilyenkor a játékban nincs se stressz, se feszültség, se semmi más, mégis, pont ilyenkor, amikor céltalanul lófrálok, játszok, egyszeriben rám tör a hányinger, és ez számomra is megmagyarázhatatlan, furcsa dolog. Amikor meg amúgy ölni kell vagy feladatot teljesíteni - az ég egy adta világon semmi bajom...


Az évek során, ha csak kis mértékben is megéreztem a hányingert, rögtön abba hagytam a játékot. Most a Dishonoreddel játszok, tegnap előtt töltöttem le, azóta 3x fordult elő hányinger. Nemrég hagytam abba, még csak az első pályánál tartok, amikor kiszabadultam a börtönből és ott is most csak céltalanul lófráltam, keresgéltem érméket. Most megint jött a hányinger, de direkt teszteltem magam, meddig bírom. Hát nem sokáig, kb. öt percig bírtam, mert éreztem, amint a homlokom elkezd verejtékezni...


Ismétlem: ha ölni kell, vagy feladat van, tehát ilyen vérengzős játékoknál illetve részeknél SEM vagyok rosszul, abszolúthe semmi bajom nincs az ég egy adta világon! Órákig el tudok játszani az ilyen vérengzős játékokkal!


A hányinger akkor tör rám, amikor semmi bajom, csak úgy céltalanul lófrálgatok.


Mással is előfordult már ilyen? Ha igen, mit csináltatok, hogyan éltétek meg, mi történt veletek? Megtudnátok mondani nekem, hogy ez sz'tetek miért lehet? Mert őszintén szólva engem aggaszt és nem tudom a miértjét...


Előre is köszönöm a válaszotokat!



2017. jún. 16. 12:19
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azaz egy kivétel lemaradt: a Lego Racers volt, az életem legelső játékai közül az egyik, épp versenyeztem, amikor rám tört a hányinger, emlékszem erre.


És egy apró hiba javítás: "A hányinger akkor tör rám, amikor semmi bajom, csak úgy céltalanul lófrálgatok."


A semmi bajom véletlenül került oda.

2017. jún. 16. 12:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok minden okozhat hányingert

Ha akció közben jönne elő akkor még megérteném , de így tényleg egy fura dolog .

Ne egyél játék előtt az biztos.

Amit még hozzá tudok fűzni , amit nekem mondtak kiskoromban mikor túl sokat játszottam.

A lényege , hogy az agyad hozzá szokik a sok akcióhoz robbanáshoz , hangokhoz .

És ezért nem szereti a "békésebb időszakokat"

Próbáld megszoktatni magaddal a kevésbé akciódús játékokat .

2017. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Motion sickness. Nálam is sokszor előfordul, sőt, egy ismerősöm egy az egyben nem tud belső nézetes játékokkal játszani, mert rosszul lesz tőlük. Hasonló az oka, mint a tengeribetegségnek: mást érzékel a tested (azt, hogy egy helyben ülsz) és a szemed (azt, hogy mozgásban vagy).

Leggyakrabban ezek a dolgok okozzák:

- túl erős "head bob", vagyis a karakter túlzott fel-le mozgása járás közben

- túl erős "weapon bob", a fegyver túlzott fel-le mozgása

- bizonyos grafikai beállítások, pl. színelválasztás (chromatic abberation), mélységélesség (depth of field), összemosás (motion blur)

- alacsony látómező (field of view/fov) - ez tesz be leggyakrabban, mert a legtöbb játéknál borzasztó kicsi az alapbeállítás


Nálad valószínűleg azért jelentkezik a rosszullét lófrálás közben, mert a szemeddel folyamatosan ide-oda nézel, keresed a gyűjthető tárgyakat. Ezzel szemben akciójeleneteknél többnyire előre fókuszálsz a célkeresztedre.


Próbáld meg feljebb tolni a fov-ot az érintett játékoknál. Én pl. csak így tudtam 20 percnél tovább játszani a Metro 2033-at. Érdekes módon néhány játéknál hiába kicsi a látómező, mégsem leszek rosszul, néhány pedig percek alatt kiüt. Mondjuk nem csoda, mert 4:3-as monitorom van, úgyhogy kész klausztrofóbia.

Alternatív megoldás a gyömbértea, ami állítólag hatásos a hányinger ellen. Én még sosem próbáltam, de hátha beválik. És tessék sokat inni!

2017. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a 3-as kommentelő tippjére voksolok, szerintem is valami ilyesmi lehet a gond.


Hullámvasút, extrém körhinta, az ilyesmiket bírod?

2017. jún. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
noha elég bizarrul hangzik, de a kóla is jó hányingerre. mondjuk elvileg ki kell pezsegtetni kicsit előtte.
2017. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!