Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem tudok fejlődni sakkban?

Miért nem tudok fejlődni sakkban?

Figyelt kérdés
Manapság már ilyen 1500-as szinten is néha kikapok! Ez elég rossz, mert régebben simán vertem ezt a szintet! 1500-1600 szint, amin kb. játszok. Viszont feljebb egyszerűen nem tudok jutni! Egyszerűen nem értem, hogyan tud valaki pl. 1800-as szinten játszani, mit tudnak jobban?
2017. júl. 17. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Sakkhoz annyira nem értek, inkább az esportokkal foglalkozok, de van egy feltevésem mitől lehet ez.

Játékon kívül mennyit foglalkozol a sakkal? Olvasol játékelemzéseket, olvasol új stratégiákat a sakkhoz, stb? Egy szint után már nem elég csak játszani, ilyenekkel is foglalkozni kell a fejlődéshez. Két tanárom is nagy sakkos volt, ők is sokszor a szabadidejükben különböző meccsek játékelemzéseit olvasták és tanulmányozták.

2017. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából van egy olyan oldal, hogy sakksuli most ott gyakorlok. Meg a lichess.org-nak vannak gyakorló feladatai,

de a youtube-on is, hiába nézek videókat élvezhetetlen mert annyiszor visszapörgetik a lehetséges variációkat. A megnyitásnál is, csak hallom, hogy ez ilyen megnyitás, és már szinte látják is a végét az egész partinak. Nem tudom, hogy kéne tovább fejlődnöm. Talán a megnyitáselmélet részleteiben kellene elmélyednem, mert a középjátékban, végjátékban nagyjából jó vagyok. De a megnyitásokról szinte semmit nem tudok, nem ismerek szerzői neveket stb.

2017. júl. 17. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig pont az ilyen dolgok által lehetne tanulni, hogy vissza pörgetik a lehetséges variációkat, akkor lehetsz igazán jó a sakkba, ha tudsz előre gondolkodni és tudod mik lehetnek a valószínű reakciók egy-egy lépésedre, ezáltal tudod kiválasztani a legjobb lépést. A profiknál is azért tart annyi ideig egy-egy lépés, mert végig gondolják a lehetséges variációkat és a lehetséges folytatást, majd kiválasztják a legjobbnak ítélt lépést.
2017. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hű nem mondod!
2017. júl. 18. 00:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Előző válaszolótól bocsi! Végülis nem írt butaságot, igazából arra jöttem rá, hogy egy bizonyos szint felett már nem lehet fejlődni csupán lejátszott játszmákkal. Ezt valóban tanulni kell ugyanúgy, mint pl a matekot, vagy a fizikát stb. Köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 26. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!