Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van itt valaki, aki jártas a...

Van itt valaki, aki jártas a sakkban?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy alapmattot huszárral és futóval, valamint a királlyal igazából be tudok adni a W-manőver segítségével. Viszont nem mindig! Mert van egy pont, ahol az ellenfél királya két mező között megrekedhet és, oda vissza ugrálhat! És én csak várakozó lépéseket tehetek, és ilyenkor nem tudom kikényszeríteni, hogy megfelelő mezőre ugorjon. Ez majdnem olyan szitu, mint az örökös sakk. De én itt nem szeretnék döntetlent. A kérdésem az lenne, hogy a másik módszer a Deletang-féle háromszöges módszer segítségével azt am nem tanultam meg, azzal mindig kikényszeríthető a matt? Vagy ott is fenálhat ez a szitu, hogy egy adott ponton az ellenfél királya két mező között oda-vissza lépegethet kb. a végtelenségig?

2017. júl. 26. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, javaslom, hogy ne szenvedj a huszár-futó mattal. Annyira ritka eset a sakkban, hogy nagyon kicsi a valószínűsége, hogy pont erre lesz szükséged valaha is. Inkább érdekesebb dolgokkal foglalkozz, ne ilyen magolás jellegű mattal.
2017. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyébként nem olyan túlságosan nehéz, csak egyszer kell megtanulni. Én a gép ellen már ebből az előre beállított felállásból sokszor nyertem, 10-9 szer szinte mindig sikerül, akad egyegy alkalom, hogy elpattolom. Viszont, aki ismeri a helyes technikát és tudja, hogy adott fázisban két mező között ugrálhat a végtelenségig ott nem tudom mi a helyzet, ezért kérdezném, hogy a másik módszer a deletang-féle háromszöges esetnél ott is fenállhat ez a helyzet?

Egyébként elvileg a háromszöges módszer könnyebb csak a w-s manőver 5-8 lépéssel gyorsabb, és végjátékban mattadásig 50 lépés fölé nem nehéz kerülni és akkor természetesen patt.

2017. júl. 26. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, itt egy leírás a W-ről:


[link]


Hátha megtalálod a részt, amit nem tudsz. Bár továbbra is felesleges szerintem.

2017. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Szerintem megvan, de majd még ellenőrzöm. :)

Egyébként szerintem nem feleslges ez. Egy csomó olyan végjáték kialakulhat, ahol mondjuk az ellenfélnek vannak szabad gyalogjai, közel az átváltozási mezőhöz, ráadásul futónkkal ellentétes színen. Mi pedig futóval tehetetlenek vagyunk, a huszár meg lassú figura már nem érnénk el, és mondjuk ilyen esetben beáldozunk egy bástyát, hogy nem tudjon az ellenfél behozni egy vezért. És a futó plusz huszár végjátékkal már nyerhetünk. Azért köszönöm a linket. Szerintem megnézem a háromszöges módszert, de megeshet, hogy csak én próbáltam rosszul valamit, és szerintem igen.

2017. júl. 26. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Versenyszerűen sakkozok, és fontos megtanulni a futó-huszár mattadást. Valóban ritkán jön ki a gyakorlatban, de kijöhet, és baromi szar érzés, ha nem tudod beadni.

[link] Ezen az oldalon tetszőleges állást felállíthatsz, amiben max. 7 figura van (a két királlyal együtt), és megmondja hogy nyer-e az állás, döntetlen, vagy veszít, és le is vezetheted hogy hogyan. A futó-huszár mattadást próbálgathatod, némi próbálkozás után látni fogod, hogy a W-módszerrel mindig lehet nyerni.

Én versenysakkozóként a W-módszert tanultam meg, és azt is alkalmazom. Ha a király tábla közepén van, akkor is beterelem először valamelyik sarokba, akár "rossz" sarokba is, majd a W-módszerrel átterelem egy "jó" sarokba. Bevallom őszintén, a Deletang-háromszöges módszerről most hallottam először, pedig elég jó szinten játszok. Most megnéztem, működnie kell, de a W-módszer szerintem gyorsabb és egyszerűbb.

Ha van valami kérdésed, írj privátot.:)

2017. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! Én ezen az oldalon gyakoroltam be.

[link] van táblaszerkesztő módja.

Valóban mindig be leht adni, csak szerintem

elnéztem. Viszont, ha már itt vagy lenne

egy pár kérdésem, ha már így felajánlottad.

De azt már inkább privátban.

2017. júl. 27. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!