Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Gran turismo sport vagy...

Gran turismo sport vagy project cars 2 a jobb?

Figyelt kérdés
Melyiket vegyem meg? mind kettőnél van előrendelésem a bonus/limited editionre amelyek valamelyikét meg szeretném venni. Vegyem meg a project carsot vagy bízzak a gran turismo sikerében és inkább azt vegyem egy hónappal késöbb?

2017. szept. 16. 18:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Ps4 prom van
2017. szept. 16. 18:23
 2/8 anonim válasza:
53%
Forza
2017. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hülye válaszokkal kíméljetek
2017. szept. 17. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

A Gran Turismoról tudok véleményt mondani, a Project Cars-t nem ismerem.


Gran Turismo 4-gyel játszottam még PS2-n. A játék úgy van kialakítva, hogy megfeleljen a valós életben ment versenyeknek (kivéve, hogy összetörik a kocsid). A pályák ugyan úgy vannak kialakítva, mint a való életben a pályák. És szinte ugyan az az idő alatt lehet őket lehajtani...

A Gran Turismo Sport is egy ilyen, úgy ahogy az előtti részek.


Ha a Project Cars 2 egy olyan játék, mint a Need for Speed, hogy mész 300-zal, azt se tudod, hogy hol vagy, csak nyomod a gázt, hogy le ne hadjonak, akkor hadd a játékot.


A Gran Turismo-t ajánlom, mert az egy rendes szimulátoros játék, és nem mész, mint a vadállat. A játékban minden fajta kocsit megtalálsz, játék elején lassú kocsik, és így gyorsul felfelé. És olyan pályákra mész, amilyenekre szeretnél.

2017. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A project cars2 is hasonló mint a gt de most már bizot hogy a Gran turismo lesz
2017. szept. 18. 21:04
 6/8 anonim válasza:
100%

Én megvettem mindkettőt.


Játszottam a H

Gran Turismo 4-gyel, 5-tel, 6-tal. Elég jó vezetési élményt nyújtottak, főleg a 6-os már nagyon rendben volt, rengeteg autó, beállítási lehetőségekkel, rengeteg pálya...


Na valami ilyesmit vártam a Gran Turismo Sporttal, csak kiegészítve pár versenypályával, feljavított hangokkal, és kicsit élethűbb autó-fizikával.


Erre milyen lett? 1200 autó helyett 100-150. Kivettek rengeteg olyan modellt, amit már a 6-ba megterveztek és már ott használhatóak voltak. MIÉRT?


Az autók hangja ugyanolyan silány. Halk, unalmas, ha 10 körnél többet kell mennem egy autóval, elalszok.


A pályákat szintén kiszedték belőle. Nincs Monza, Laguna Seca vagy Spa. Az előző részekben benne voltak. MIÉRT SZEDTÉK KI? Ehelyett tettek bele egypár noname pályát, amiről még az életemben nem hallottam, és nem is élvezetes a vonalvezetésük... Szóval ha a pályákat nézem (vagy az autókat), sírni támad kedvem.


Vezetési élmény: 12 éve versenyzek kormánnyal (jelenleg G29, de volt már Driving Force GT, vagy T500RS is). Őszintén nem éreztem különbséget a Gran Turismo 6-hoz képest. Lehethogy egy minimális van. De semmi jelentős. Nem rossz, de ugyanolyan steril, mint volt. Semmi extra, nagyon unalmas.


A grafika olyan mint volt. Ha egymás mellé tenném a 6-ossal, nem mondanám meg, hogy melyik melyik. Nem rossz, szépek az autók, a fák kidolgozása siralmas, de ki nézi a fákat egy autós játékban.


Nincs időjárás. 2017 végén. Kár a szóért...


Az autók nem törnek. Oké, "szimulátor", fátylat rá. De ez a játék még egy demónak is kevés. Kb 70%-kal KEVESEBBET nyújt mint a Gran Turismo 6. És volt képük egy ilyet kiadni mint "kész játék", és eladni 50-60€-ért. Szánalmas. Számomra a Gran Turismo Sport egy nagy csalódás. Nem rossz játék, de nem teljesítette semmilyen vele szemben támasztott elvárásomat.



Project Cars 2:


Sok autó, amiknek nagy része nagyon izgalmas (BMW I3 nincs benne, helyette pl van Lotus 97T, Ferrari Enzo, Porsche 911 vagy Ford Sierra RS500 Cosworth ;) )


Rengeteg pálya van benne, mindenki megtalálja a kedvencét. Az időjárás nagyon jól állítható, akár a behavazott Nordschleifen is mehetsz rally autóval, vagy ha úgy tetszik, egy formulával is.


Jó hangok, tényleg izgalmasan szól az az autó. A grafika szintén nagyon rendben van. A kezelőfelület jól átgondolt, és ami a legfontosabb, a vezetési élmény.


Én nem tudom, miért hasonlította az első válaszoló a PC2-t egy Need For Speedhez, de közük nincs egymáshoz.


Igenis kell figyelni, ha gyorsan mész, egyáltalán nem olyan steril mint a Gran Turismo. Ha egy formula autón letörik az első szárnyad (merthogy törik az autó), simán alákap a szél egy gyorsabb szakaszon és elszállsz. Ha egy helyen felgyülemlik a víz a pályán, ott megúszik az autó, ahogy a valóságban. Ha nem figyeled az olajhőmérsékletet, simán besütöd a motrot. Figyelned kell a gumihőmérsékletre, nyomásra, kopásra, üzemanyagszintre...

A vezetési stílusod tényleg befolyásolja a gumik fogyását.

Ha rámész egy nagyobb kerékvetőre, akkor az autó könnyen instabillá válhat. Ha stabilitás kontrol, ABS és kipörgésgátló nélkül mész, akkor visszaváltásoknál még közgázt is kell adnod a sarkaddal, hogy a motorfék ne blokkolja a kerekeket... Akadhat random problémád a felfüggesztéssel, váltóval, vagy épp a motorral.


Összefoglalva: brutálisan élethű, jó értelemben. Könnyíteni lehet rajta ilyen-olyan asszisztensekkel, de hidd el, nem fogod akarni, élvezni fogod a vezetést. Eddig a legjobb szimulátor, amivel valaha találkoztam. Nagyon ajánlom.

Szóval a kérdésedre válaszolva: Project Cars 2. A Gran turismo hozzá képest egy rossz vicc.

2017. dec. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is megvan mindkettő, de inkább beszéljenek a játékidőm számai :) PC2: 3 óra GTS: 120 óra
2018. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A GT Sport fél-sim a PC2 pedig full-sim. Csak egy példa. GT-be a karrier módba, ha vezetek jópár másodperccel, két-három kör után már nagyon unalmas az autó. Steril, lagymatag a hang, nincs karaktere a motornak és autónak sem. PC2-be órákig el tudok menni egyetlen pályán full egyedül is,mert annyira élvezetes vezetni az autókat. Sokkal jobban érzed a súlyt,a csúszás határt,a sebességet. Kormány kötelező!
2020. máj. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!