Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Új generációs konzoloknál...

Új generációs konzoloknál hogy működik a letöltőkódos játékok használata?

Figyelt kérdés

Eléggé le vagyok maradva a konzolok terén, anno még 2005 környékén vettem egy PS2 Slim-et, és a mai napig használom. Most eljött az idő, hogy váltsak (nem is kicsit jött el), ezért elkezdtem nézelődni, mik a lehetőségek. Hogy Xbox lesz, vagy PS, azt még nem tudom, de nem is ez a kérdés fő tárgya.

Az érdekelne, hogy a legtöbb ajánlat, amivel találkoztam, tartalmaz 1 vagy 2 játékot a konzol mellé. Na most nem lemezt adnak a gépek mellé, hanem letöltőkódot. Ezzel még nem is lenne nagy gond, netkapcsolattal gondolom simán rátölthető a gépre, és mehet a játék. Viszont ha kell a gépen a hely másik játékhoz, ezt letörlöm, akkor onnan ez a játék ugrott? Vagy ha történik valami a géppel, és szerzek egy másikat, akkor is elvesztettem az adott játékot?

Miért nem lemezen adják a játékokat a gépek mellé?


Vagy válasszak olyat ,amihez nem jár játék, és azokat vegyem meg külön?



2017. okt. 8. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam 2 kódot adtak hozzá, ami fiókhoz kötött, vagyis ha eladod és kilépsz a fiókból más már nem tudja használni, te viszont a saját fiókodba bejelentkezve a netről bármennyiszer letöltheted.

Így nem gond ha nincs elég hely a gépen, letöltöd, törlöd, majd ha megint játszanál vele, akkor letöltöd megint. A mentéseket tudod felhőbe pakolni, így ezzel sincs gond (csak állítsd be a felhő mentést).

2017. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az összes gépnél felhasználói fiókhoz van kötve a játékgyűjtemény, nem pedig a géphez. Mondjuk eladod a PS4-ed, egy év múlva mégis veszel egy újat, bejelentkezel a régi fiókodba, és ott lesznek a játékaid, csak újra le kell tölteni őket.

Azért nem lemezen adják az ajándék játékot, mert a digitális verzióhoz csak egy kódot kell generálni a cégnek, a lemezt meg a tokot pedig sok-sok pénzért kell legyártani.

2017. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.

És mi a helyzet a külön megvehető játékokkal? Azt is fel kell másolni magára a gépre, úgymond "telepíteni" kell, vagy úgy működnek, mint a régi PS2-esemen, hogy berakom a lemezt, és már indul is?

És még egy kérdés. A legtöbb ilyen csomagban megvehető verzióhoz 3 hónap előfizetést is adnak. Xbox-nál Live-nak, Ps4-nél nem is tudom, minek nevezik. Ez pontosan mire jó?

2017. okt. 8. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:

változó, van ami telepít magának tartalmat, de a legtöbbjénél csak berakod a dvd-t/blurayt és kész.

Viszont a letöltős jobb, mert gyorsabban olvassa be az adatot, a lemeznél meg néha érezheted, ahogy megakad a játék mert nem tudja elég gyorsan beolvasni az adatot.

2017. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom kötelező telepíteni minden játékot minden új generációs konzolon (XBO, PS4), tehát nincs olyan, hogy berakod és megy. Ha netre van kötve a gép és lemezes játékot veszel akkor számíthatsz arra, hogy komoly mennyiségű frissítést kell leszedned hozzá akár első nap 10-50GB is lehet!)


A kódos játékok profilhoz vannak kötve, vagyis amelyik profil alá beírod annak fent kell lennie a gépen ahhoz hogy játszani tudjál vele és azzal akárhányszor örökre letölthető. Nem csak azért adják kódosan a játékokat, mert olcsóbb, hanem mindkét gépnek célja, hogy belekényszerítsen az online létbe, a folyamatos netes kapcsolatba. Arról nem is beszélve, hogy nem tudod eladni később így a géphez kapott játékokat. Xbox Oneon automatikus mentés van kb 5-10 percenként felhőtárhelyre ha van netkapcsolatod, PS4en külön be kell állítani. A játékok simán lehetnek 50-100GBok, de mindkét géphez lehet utólag külső HDDt csatlakoztatni ha a gyári lemez kevés.


Ebből látható a profilod felhasználóneve és jelszava a legnagyobb kincs, soha ne add meg senkinek és lehetőleg még akár a telefonszámodat is regisztráld be nehogy ellophassák, mert ha a gép megsemmisül vehetsz másikat és visszatölthetsz mindent, de ha a profilodat lenyúlják akkor ugrottak a játékok meg az egész konzolos karriered.


Az Xbox Live (PSen PS Plus) a konzolok internetes (elsősorban) multiplayer szolgáltatása. Enélkül nem tudsz multizni, illetve PS4en talán van némi engedmény free to play játékokkal kapcsolatban, de rendes játékokban a multihoz kell előfizetés. Előfizetni előre vásárolható kóddal vagy bankkártyával lehet 1-12 hónapra. Az előfizetés mellé kapsz heti kedvezményes vásárlási lehetőséget és pár (általában régi és olcsó) játékot ajándékba. A lényeg a multiplayer azért veszi mindenki.

2017. okt. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!