Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek ez lesz az utolsó...

Szerintetek ez lesz az utolsó WoW kieg és vége?

Figyelt kérdés

Ma találtam ezt a videót és eléggé úgy hangzik a címén,hogy ez az utolsó,mindent eldöntő kiegészítő.

Ráadásul épp hogy kijött a Legion(alig egy éve),de már bemutatják a következő kieg trailerét?

Tényleg haldoklik a WoW?

És ezzel akarnak leköszönni?

Szerintem elég aggasztó.

Persze,sokan mondják,hogy ez a WoW már nem az a WoW,de mégis ,több mint 10 éve ő az MMO king,még akkor is,ha sokat változtattak rajta.

Sokan mondják,hogy lebutítják a kiskamaszok szintjére,meg azt hogy ez már csak a pénzről szól,de mégis kellemetlen rágondolni,hogy az MMO king csakúgy lemondana a trónjáról.



2017. nov. 8. 17:41
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a link.

2017. nov. 8. 17:42
 2/5 A kérdező kommentje:
És még annyit,hogy azért én is majdnem 6 éve WoWozok,igaz,egy ideje szüneteltetem,de kipróbáltam pár másik MMOt és valóban elég színvonaltalannak tűnnek a WoWhoz képest.
2017. nov. 8. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:

A wow kiegeket mindig kb egy evre elore jelentik be. Az aktualis blizconon.

Pl a cataclysmet is lehetett mar tudni 2009 oszen, de 2010 decemberebe jelent meg. A wotlk-t pedig mar 2007 nyara korul lehetett tudni ha jol emlekszem. De a bc-t is tobb mint 1 evvel elotte bejelentettek.


Meg par honapnyi fejlesztes majd hosszu beta teszt idoszak is lesz.


Biztos, hogy nem az utolso kieg. Meg mindig boven nyereseges a cucc, jon a classis wow is. Szerintem ezzel a kieggel es a classiccal pont, hogy meg tobb embert akarnak majd be- ill visszahozni.

2017. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg elegen játszanak vele addig nem hagyják el. És még mindig a WoW a legnépszerűbb mmorpg ezért nem valószínű hogy ez az utolsó.
2017. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, de valami változás könnyen lehet. Nem is a címéből gondolnám, hanem abból, hogy bejelentették a vanilla szerókat. Hogy a nagy Blizzard idáig eljusson, számomra arra utal, hogy annyira nagyon nem rózsás a helyzet, mint amennyire a mai rajongók nemrég még hirdették, még mindig nem javul a helyzet a játékosszám-csökkenések óta, úgy néz ki, a Legion egyáltalán nem volt olyan siker, mint aminek tűnt.


"Ráadásul épp hogy kijött a Legion(alig egy éve),de már bemutatják a következő kieg trailerét?"

2 évente jön új kiegészítő, előtte bejelentik, ez már jó ideje így megy.


"Tényleg haldoklik a WoW?" "Persze,sokan mondják,hogy ez a WoW már nem az a WoW..."

Az egész műfaj haldoklik. Nem érdeklik már az embereket az MMORPG-k olyan szinten, mint régen. Nem tudnak (vagy nem akarnak) újat alkotni, ami felkeltené az emberek figyelmét, de valószínűleg ha tudnának se érdekelne senkit. De minek is próbálnának, ha kiadhatnak valami más stílust töredék annyi erőbefektetéssel, abba rak loot boxokat és jobban fog dőlni a pénz, mint a wowból valaha? WoW-ot is már kb. csak a múltja és a neve viszi.

Ez már egy teljesen más játék, és abszolút haldoklik. Az egykor még heves harcokban pezsgő Azeroth földjein ma már csak NPC-k egész napos csatája tartja fennt az élet látszatát.

Úgy hallottam, nem volt mindenki ilyen szerencsés, de én RP szerveren játszottam nagyon sokáig, és nagyon, nagyon jó volt a közösség. Számomra először akkor ütött be hirtelen, hogy baj van, amikor (azt hiszem) 3.3-ban berakták a Dungeon Findert. Egyik nap a WoW még jó volt, másnap már valahogy nem volt ugyanaz. Habár már ez előtt is érezhetően gyengült a játék szociális része, hirtelen a közösségi játékélmény egy hatalmas része eltűnt. Aztán catában jöttek a régen még egészséges szerverek teljes kihalása (köztük az én szeretett hazám). Kezdtek eltűnni az emberek. Ma már ha látok is embert, egy sziát nem tud kimondani, úgy érzem, mintha egy egyjátékos rpg-t játszanék npckkel a partymban. Micropayment shop, character boost, aztán a legalja, a hivatalos gold-valódi-pénzért-vásárlás, az egyenlőség, amit az előfizetéses modell biztosított, rég oda. Leveling egy vicc, szétszarták a világot, minden el van poénkodva, minden lineáris, csak egyenesen tudsz menni, semmi kaland, semmi szórakozás, csak a segged alá nyomott xp és/vagy loot. Endgame egy vicc, LFR-re nincs hozzászólásom, mert az még ennyi szidás lenne, mint idáig az egész kommentem, szintrehozó dungeonök elveszik az előző raidek értelmét (már régen is nagyon zavaró volt), aztán ha még jók is az új raidek, egyszerűen nincs az az isten, hogy 3+1 nehézségen keresztül azt az egy raidet nyomjam egész patch alatt, mert már a második szinten unalmas. És még annyit említek, hogy "cross-realm", legjobb, ha bele se kezdek...

Csak hogy egy pár példát írjak.

PvP-ről inkább nem kommentelek, mivel én mindig PvE-s voltam.


Azért tegyük hozzá, akik ezt a játékot csinálják, nem hülyék. Valószínűleg azért lett ilyen a játék, mert ők felmérték, hogy erre van kereslet, ők pedig tették amit tenni kellett. Mai játékos már nem akar sétálni, csak repülni. Nem akar erőt befektetni, hogy el tudjon menni komolyan raidelni a legújabb raidbe, csak osszák ki neki a lootot és kész, stbstb. Könnyen lehet, hogy ilyen változtatások nélkül sem állna jobban ma a játék, nem tudjuk.

Hála az égnek úgy ítélték, hogy a Classicra is van elég kereslet, és már alig várom.


"Kellemetlen rágondolni,hogy az MMO king csakúgy lemondana a trónjáról."

[link]

Attól még MMO king lesz, csak az MMO már nem king, érted.


"És ezzel akarnak leköszönni?"

Biztos nem. A játék tuti nem fog megszűnni. Ha tényleg annyira szarul állnak, mint ahogy tűnik, és ha a BfA sem fog megváltást hozni, a kieg (vagy az az utáni kieg) után max. átváltanak f2p (p2w) modellre, ez szokott lenni a "megszokott eljárás".

2017. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!