Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Más is van itt aki jobban...

Más is van itt aki jobban szereti a GTA IV-et mint az V-öt?

Figyelt kérdés

Az V se rossz, de számomra egy kicsit csalódás volt. A GTA IV sztorija és karakterei sokkal jobbak voltak (szerintem), az egész egy komor alvilági ballada volt.


Plusz sok apró részlet ki lett vágva az V-ből, ez a videó jól szemlélteti:

[link]


Nekem személy szerint a járművek irányítása és fizikája is hiányzott, nem is beszélve a törésmodellről.


Igaz az V-ben ismét visszajött a vidék, elég nagy lett a járműpark is, a három főhős és a köztük való váltogatás is elég ötletes, az Online rész is tartalmasabb, de összességében akkor sem olyan kidolgozott mint a IV és jóval könnyebb is lett.


Ráadásul az Online mostanra folyamatos grind, a Low Rider update után fújt ki nálam, pár barátom még vissza jár, de szetintül is egyre romlik a helyzet, ha nincs napi több órád játszani vagy pénzed a Shar Card-okra kimaradsz az újdonságokból.


Mondjuk szerintem a IV multija se volt rossz, ehy kis fantáziával jól ellehetett szórakozni társaságbam. Nem voltam felesleges kötöttségek, az V-be is jó lett volna egy hasonló mód is, a mostani Online mellé.


2017. dec. 13. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem a mai napig a Vice City a kedvencem
2017. dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

A IV-et nem optimalizálták PC-re, erőgépeken is akadozott. Sztori szempontjából teljesen más: más karakterek más háttérrel, így maga a történet is más.


A videóról: az V-ben könnyebben halsz meg, ez pont hogy valóságosabb. Az, hogy pl. a rendőrök meg a járókelők máshogy reagálnek, betudható annak, hogy az egyik NY, a másik LA. Az V-ben a három karakterre is máshogy reagálnak attól függően, hol vagy. Plusz a IV-ben folyton nyaggattak az ismerőseid, hogy menj velük ide-oda.


Nekem a nyugati part szimpatikusabb, ezért a kettő közül az V-re szavaznék. De a IV-gyel is sokat játszottam.

2017. dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért az V minden tekintetben kiforrottabb. Oké más a hangula de etől még sokkal több benn a lehetőség. Én szertem mindkettő.
2017. dec. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

"Nekem személy szerint a járművek irányítása és fizikája is hiányzott..."


Rémálmaimban még most is kísért a GTA IV járműveinek irányítása. Az a sok csúszkálás, imbolygás, a használhatatlan fékek, a kamerakezelés... Brrr!

2017. dec. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 A sztori szubjektív dolog is, de szerintem jobban meg van írva...


Amúgy elismerem, hogy az optimalizáció rossz, de nekem soha nem volt vele gondom, pedig egyszer sem erőgépen játszottam. Ez már csak ilyen, én többet szenvedtem a Mafia III-mal most, mint anno a GTA IV-el.


A rendőrök viselkedése pedig szimplán rosszabb, kidolgozatlanabb. Erre nem elég az a magyarázata, hogy más területen vannak... Plane arra, hogy maga a költözési rendszer is vacak, hiába vagy a sivatag közepén, vagy a hegyekben, minden irányból áramlanak a rendőrök, ráadásul túl hosszú a lerázásához kell.

2017. dec. 14. 06:55
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 A kettesnek ment nem a négyesnek.


#4 Ezerszer inkább, mint az V irányítása, az V-ben konkrétan olyanok az autók mint a tankok, az is kiábrándító, hogy egyszerűen vissza lehet állítani az autókat miután felborultak. A kamerakezeléssel pedidg egyik rész esetében sem volt gondom, itt nem tudom mire gondolsz, mert nem tűnt fel komoly változás.


Amúgy a visszatöltődő életerő is sokat könnyí a játékon, illetve a küldetések közbeni checkpoint-ok is feleslegesek (igaz ez az EFLC-ben is benne volt). Az V sokkal inkább casual hatást kelt.


Az igaz, hogy egy tartalmas, szép és jól optimalizált játék, de számomra sok apróság tette kiemelkedővé a IV-et, ezek itt hiányoznak számomra, nem rossz játék, de szerintem közel sem olyan jó mint a IV, vagy a SA, de hangulatban a VC is jobb.


Persze sok a szubjektívum...


Számomra a SA és a IV az örök kedvenc, egyébként érdekes, mert személyesen/más oldalakon egy csomó embert ismerek akik szerint szintén jobb a IV...

2017. dec. 14. 07:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha sztori akkor vice city, utána san andreas, a 4 az nekem egy hatalmas csalódás volt a san andreas után... a város, a fizika, az egész számomra olyan volt, mintha egy brutál gépigényű gta3 lenne... nem is tudtam eljutni a sztoriig annyira untam már az elején.. az 5 jól felelevenítette a san andreas fílinget, de már nem az igazi.
2017. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen van, nekem is jobban bejött a IV, mint az V. Utóbbi sokszor komolytalanná vállt már, ami néha jól sült el, de néha inkább sokszor fárasztó volt már csak. IV-ben meg volt a komor érzés, éreztette, hogy azért nem fenékig tejfel, az amerikai álom nem létezik és láthattunk miként kerül egyre jobban bele Niko az alvilágba, ahonnan már nem nagyon tud szabadulni.

Az autók irányítása is jobban bejött a IV-be, nem volt már az, hogy észnélkül száguldozhattál a városban és röhögve hajtasz tovább egy ütközés után. A Mini nem hiába lett meme a GTA V-ben.

Vannak jó dolgok is a GTA V-ben, például, hogy néha mi tervezhetjük meg miként akarunk egy-egy akciót megcsinálni, stb, de összeségében nekem a IV jobban bejött.

2017. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok rossz szituációtól megment az hogy fel lehet állítani a kocsit.
2017. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Nem akarom, hogy megmentsen, azt akarom, hogy lehmgyen benne kihívás, ez számomra nagyon élményromboló, a Mafia III-ban már külön gomb is van erre. :(
2017. dec. 14. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!