Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Senkit nem zavar, hogy a PS4...

Senkit nem zavar, hogy a PS4 a jövőre nézve egy halott platform?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szeretnék konzol háborút elindítani. A kérdésemnek nem ez a célja.

Hónapokig PS4-re gyűjtöttem, de azért beszereztem előtte egy PS3-at is, mert sok olyan exkluzív cím jelent meg rá, ami nincs 4-re, mert nem kompatibilis vele. PC-s vagyok alapból, ha valaki megengedheti magának, keresve sem találhat jobb platformot, a játékok generációtól és kortól függetlenül működnek, a digitális tartalom garantált a Steam miatt. Amikor PS3-ra felhalmoztam legalább 30 játékot, elkezdtem azon gondolkodni, hogy hova is vásárolok én... már a 4. se támogatja a PS3-at, tovább kellene inkább lépni. Aggasztott hogy a PS4 nem támogatja semmilyen módon a digitális PS3-at se, de azért bizakodó voltam egészen az idei E3-ig, ahol a Sony kijelentette, hogy a vissza kompatibilitás egy baromság, "ki játszik régi játékokkal?" Teljesen beparáztam. A PS4 olyan, mintha egy PC-t generációkra osztanánk, és nem tudnék pl. a modern gépemen Half Life 2-zni, Far Cry 3-azni, vagy Crysisozni ha épp ahhoz van kedvem. Meg lett a pénz, és megtudtam hogy az Xbox üzletpolitikája pont a PS4 ellentéte, miszerint a játékokat és minden vásárolt digitális tartalmat a játékos kezébe kell bocsájtani generációtól függetlenül. Át is pártoltam. Nincs bajom a PS4-el sem, de jó eséllyel a PS5 nem lesz vissza kompatibilis, akkor meg minek kezdjek el a Sony-n keresztül gyűjteményt felhalmozni? Nem akarok ma venni egy játékot, ami később elveszíti az elérhetőségét. Hiába tartom meg a konzolt. az egyszer úgyis tönkre megy. Titeket ez nem zavar? Nem sértő nektek mint VÁSÁRLÓ, hogy a megvásárolt játékod használatát csak XY évig támogatják, majd később meg kell venni újra, ha játszani akarod, és épp bekrepált a régi konzol?


2017. dec. 21. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Mintha pc-n nem lenne ugyanez... a 2000-2008-2010 közt vásárolt játékok nagyrészéhez már keresve is alig találok szervert, vagy bárkit aki akarna velem játszani... ja játékok egy részéhez meg külön emulátort kell telepíteni, hogy fusson a gépen, vagy, hogy tudja kezelni a monitor képarányát, felbontását...

Pc-n sem az örökkévalóságnak vásárlod a játékokat...

2017. dec. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Multiplayer címekre ez igaz. De ez pont az a korszak, ahol a játékok 90%-ának még volt egyjátékos kampánya. Pont nem jó érv, mert a PS4 exkluzívak többnyire a single player módjuk miatt híresek.


Kell buherálni képaránnyal és egyebekkel, de minden megoldható. Nekem legalábbis mindent sikerült még.

2017. dec. 21. 08:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez engem nem zavar, mert amivel az előző generációban akartam játszani, mindegyikkel játszottam. Annyi jó játék jelenik meg manapság is, hogy ha munkanélküli szingli lennék, akkor sem tudnék minddel játszani, nem hogy még előszedjem a PS3-as klasszikusokat.
2017. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Megvettem 3 régi gyerekkori kedvenc játékomat steamen, név szerint Commandos, Desperados és Robin Hood: The legend of sherwood.


Sajnálattal kell közölnöm veled, hogy ami a régi XP-s gépen szépen futott, az jelenleg egy i5 4690k-val, gtx 1080-nal és 16gb rammal 1-5 FPS-sel fut, ami nem nevezhető játékélménynek, semmilyen beállítás/átállítás nem segített rajta.


A PC-knél pontosan ugyan ez a generációs ugrás megvan, mert ha túl új a vas, a régi játék motorja nem fogja támogatni és finoman szólva b**zhatod.


Az, hogy ez kinek sértő és kinek nem, változó. Ha én veszek egy játékot 10e-t, de belerakok 80 órát, akkor már megérte, attól függetlenül, hogy később mondjuk nem vihetem át egy másik konzolra. Van wii u-m kb 30 játékkal, de mindet rongyosra játszottam és megérték az árukat. Most vettem switch-et, erre valószínűleg nem veszem meg ugyan azokat, hiszen már kijátszottam a régebbi konzolon és akkor jó volt. Aztán ha lesz megint egy olyan konzol, ami érdekel, akkor majd megveszem azt és kész.

2017. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem zavar.

Szinte a kezdetektől van PC-m, régen rengeteget játszottam rajta, de az akkori kedvenceim ( Panzer General,Commandos, Heretic, Hexen, ROTT...) a mai gépemen el sem indulnának, vagy mindenféle emulátor kellene hozná.

Kb. 2 éve vettem Xbox360-at, azóta nincs is játék a PC-men, pedig bőven vinne gyakorlatilag bármit. A PC-t kép/ videó szerkesztésre, netezésre, irodai munkára használom - játékra meg ott a konzol. Össze sem lehet hasonlítani a két élményt.

Most pld. hetek óta a Diablo 3: ROS-t nyomom, amivel PC-n rengeteget játszottam, de konzolon sokkal jobb még az irányítás is.


Ez kb. olyan, mint azon mérgelődni, hogy egy filmet régen megvettél VHS-kazettán, és azt nem játssza le az új DVD-lejátszód. ( Bár már lassan DVD lejátszót sem lehet kapni...)

2017. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor sem zavarna benneteket ez, ha a technológia lehetővé tenné a digitális tartalom működtetését, de úgymond "nem akarja" azt profit szerzés miatt?

A digitális tartalom időtállósága véleményetek szerint értelmetlen téma? Azt, hogy egy 18 éves játék ami anno lemezes volt és nem működik, még én is megértem.

2017. dec. 21. 11:26
 7/12 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 11:26

Értelek, és részben igazat is adok neked, de ennek ellenére nem zavar.

Egy játék nem egy életre szól. Ez nem az esküvői videód, vagy a gyermeked első fotója.


Most dühöngjek azon, hogy megvettem pld. a Civilization 3-at lemezes kiadásba, és ha ma veszek egy laptopot, nagy eséllyel nincs is benne optikai meghajtó?

Az új technika több lehetőséget, jobb képet, jobb játékélményt tud nyújtani - miért sírjam vissza a régit?

2017. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem miről beszéltek egyébként. De nagyon régi játékokat hoz fel mindenki példának, egy generációváltásnál nincs akkora ugrás. PS5-el Horizon Zero Dawnot, és ilyen kaliberű játékokat hagyunk hátra, nem 17 éves címeket. Majd meglehet újra venni HD kiadásban.
2017. dec. 21. 16:06
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Azért az megvan, hogy nem PS5 fog jönni, hanem a PS4 pro utódja, ami megint fel van turbózva (mint xboxnál az xbox one x), ugye?


Először azért várjuk ki, mikor lesz ismételten egy generációs ugrás, mert az xbox360 is majdnem 10 évig húzta, igaz volt vagy 15 féle xbox 360, de azok is kompatibilisek voltak, ez itt se változik, ami elmegy az X. generciós PS4-en az menni fog az első ps4 slimen is.


Előre sírni ilyenért, mikor lehet 8 év múlva lesz ps5 marhaság, ahogy írtam vannak játékok, amik az új PC-s konfigon nem mennek el, a leírtak csak példák voltak.

2017. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Na ja ez is igaz, használtan 60-70, újonnan 100 egy konzol, egy pc meg alsóhangon 250 és újíthatod 2-3 évente...
2017. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!