Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért van az hogy az FPS...

Miért van az hogy az FPS játékoktól hányingerem lesz, de a TPS-től vagy stratégiáktól nem?

Figyelt kérdés

2018. márc. 7. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Hmmm nem is tudom... Várjunk csak....

Az FPS belsőnézetes!

2018. márc. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, nekem is van ilyen ismerősöm.

A belső nézet mozgása zavar. Mondjuk vicces, mert ez az ismerős vígan nyomja a kingdom come-ot, ami szintén FPS nézetű :)

2018. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kizárólag a Painkiller és Half-life sorozatnál jött elő ez a szédülés-hányinger érzés, de fórumokat bújva kiderült, hogy nem vagyok vele egyedül.
2018. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes,ilyenről még nem hallottam.Ez ilyen mentális betegség lenne?Mitől alakulhat ki és gyógyítható?


Le lehet ezt küzdeni?Lehetséges hogy egy idő után meglehet szokni és elmúlik a hányinger/szédülés nem? Mondjuk nekem is van ilyen csak akkor ha a kocsiban menet közben olvasok.Franc tudja miért van ez


Szomorú hogy vannak ilyenek,a súlyosabb mentális betegségekről nem is beszélve...

2018. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a jelenség a tengeribetegséghez hasonlatos. Az okozza, hogy az érzékszerveid összeegyeztethetetlen információkat kapnak a külvilágról - tehát a szemed úgy érzékeli, hogy mozogsz, de a belsőfül egyensúlyközpontja nem kap ilyen ingereket.

Játékokban sokat segíthet ezen a FOV (field of view) növelése, illetve a head bob, depth of field, chromatic aberration és motion blur effektek kikapcsolása. Célkeresztet érdemes bekapcsolva hagyni, hogy tudj valamire fókuszálni.

A rosszullétet meg lehet előzni gyömbér fogyasztásával (nekem a tea bevált), illetve lehet kapni különböző acupressure csuklópántokat amik nem mindig működnek. Legvégső esetben gyógyszert lehet bevenni, de én a gyömbért javaslom.

2018. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!