Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kezdő LoL-osnak tanácsok?

Kezdő LoL-osnak tanácsok?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetbe kerültem (sodortam magam, nyilván teljes mértékben saját felelősségre), hogy egy fogadás miatt meg kéne tanulnom mindenféle királyságot erről a League of Legends nevű csodáról. Természetesen könnyített feltételekkel indulok a fogadásban, mert lány vagyok, meg tapasztalatlan, meg amúgy is két srác ellen kell nyernem, de azért nem bíznám a szerencsére.

Szóval a lényeg az lenne, hogy minél többet tudjak meg a játékról magáról úgy általában, a kezdőknek javasolt, meg amúgy bárki másnak ajánlott taktikákról, mire érdemes figyelni, stb. Az a cél, hogy megtanuljak normálisan, nem idegesítő noob módjára játszani, mert hiába volt eddig mindössze két meccsem más játékosokkal, botok ellen, rettentő bénának éreztem magam még mellettük is.

Bármilyen személyes tapasztalatot, akár csak egyetlen tippet is elfogadok, de elsősorban olyan oldalak érdekelnek, ahol jól és részletesen leírnak dolgokat, kitérnek minden apró kis részletre, amit amúgy hosssszadalmas, saját káromon való okulás után tanulnék csak meg. Angol nyelvű oldalak is jöhetnek, de a videókat annyira nem szeretem, mert nekem valamiért nehezebb azok alapján tanulni (persze nem vetem el teljesen az ilyesmit se, ha jól össze van foglalva).

Az eddigi “mesterem” tanítási módszere abból állt, hogy teljesen hülyének nézett, indokolatlanul sokat kiabált és mutogatott a képernyőre, mintha teljesen egyértelmű lenne minden az első perctől fogva, szóval a béke fenntartása érdekében fordultam a gyakroikérdések népéhez. Remélem itt több sikerrel járok, mert a tutorial se volt valami nagy előrelépés. Néha mondogat ezt-azt, de nem éreztem tőle okosabbnak magam, hiába csináltam végig kétszer.

Előre is köszönök minden segítséget.;)


Így ajándékba leírom, hogy az első traumatikus élményem a játékkal kapcsolatban az volt, hogy (nyilván) női hőssel, csajos névvel indultam, és valószínűleg ezen felbuzdulva egy baltás csávó már az első fél percben rámtapadt és fegyverét az ágyéka előtt falloszként lengetve kezdett rituális násztáncba kétségbeesett menekülési kísérletem ellenére is. Feltételezem, hogy ez normális, biztos frusztrált volt az illető, vagy nem tudom, mindenesetre ezzel is azt igazolta, hogy a férfiak disznók. (No offense, szeretem a röfiket.)



2018. jún. 17. 12:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Majd’ elfelejtettem: nagyon jó lenne egy igényes, kimerítő értelmező kéziszótár a lol-os kifejezésekhez, rövidítésekhez, szlenghez. Ez lehetőség szerint angol legyen, úgy jobban megtapad.:) Hálás lennék egy ilyenért, mert jelen pillanatban a felét sem értem annak, amit eddig a játékkal kapcsolatban találtam és nem azért, mert rossz a felfogásom, hanem mert nem vágom, mi az a smurf, ranked, stb. (A szó szerinti jelentés még megy, csak a játékban betöltött szerep nem.)
2018. jún. 17. 12:38
 2/19 A kérdező kommentje:

Ja, még mielőtt valaki bántani akarna: tudom, hogy sokat kell játszani, mert abból tanul igazán az ember, meg gyakorlat, tapasztalat, stb, de türelmetlen típus vagyok és szeretném annyira megrövidíteni ezt a folyamatot, amennyire csak lehet. Tisztában vagyok vele, hogy csak olvasgatással soha nem leszek igazán jó, de nem is ez a tervem. Játszom, bénázok, igyekszem tanulni belőle, de ha már van rá lehetőség, akkor inkább nem ezt az utat választom, mert így egy élet is kevés, hogy eléggé felfejlődjek.

Na, szóval csak ne tessék átmenni gonoszba, mert érzékeny a lelkem.:D

2018. jún. 17. 13:12
 3/19 anonim ***** válasza:
17%

tudom, hogy sokat kell játszani, mert abból tanul igazán az ember, meg gyakorlat, tapasztalat, stb, de türelmetlen típus vagyok és szeretném annyira megrövidíteni ezt a folyamatot, amennyire csak lehet

Meg gyorstalpalo is honapokba telik.

Pro tanacs: torold a jatekot. Maga a game nem lenne gond, de mivel a jatekosok tulnyomo tobbsege agyhalott verpistike, meg sok traumatikus elmenyben lesz reszed.

2018. jún. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de ha érdemben nem tudsz segíteni, akkor nem értem minek szóltál hozzá.:) Nem két nap alatt akartam mindent megtanulni - mert (sajnos??:D) tisztában vagyok vele, hogy ez akár évek kérdése is lehet - csak a kezdeti buktatókat próbálom kiiktatni, mert ha már az élet nem könnyű, legalább egy játék lehessen már az.

A traumatikus élményhez meg annyit, hogy jót nevettem rajta. Mármint a csávón. Nem fogok ilyenek miatt eret vágni, szóval az ki van zárva, hogy töröljem a játékot. Még ha ez alatt a kérdés alatt nem is kapok normális választ, akkor is megoldom valahogy, mert nem vagyok életképtelen. Annyira. Csak ez a játék annyira más, mint az eddigiek, amikhez valaha közöm volt, hogy jobbnak láttam előbb a tapasztaltabbakra hagyatkozni.

2018. jún. 17. 16:08
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Elhiszem elsore szep a jatek, megvan az ujdonsag varazsa, de nem veletlen szidjak a jatekosait. De az majd legyen a te bajod kesobb.

2 dologra lesz szukseged: fejbol tudd minden hos kepesseget, es az ittemek tulajdonsagat amit hasznal. Meg sok oktatovideo.

Es egy allando, normalis csapat. Mar ha kesobbiekben szorakozni, es nyerni is akarsz. Lehetsz akarmilyen turelmes, ha az utobbi nincs meg, el fog menni a jatekkedved is.

2018. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Az "andrysh" nevû felhasznàló egy megkeseredett bronz 5-ös játékos. Ezt nem bàntàsból írom,de nem rà kellene hallgatni. Én Kiss Àdàm videókat javaslok.


És még amit kértél...

[link]

2018. jún. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Nehezen tudnék bronzos lenni, ha mar evek ota nem jatszom. Csak ismerosoktol es forumokbol itelve, semmivel se jobb a mostani helyzet, mint évekkel ezelőtt.
2018. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6/7 Köszönöm.:) A videókat is biztosan meg fogom nézni, mert azóta többen is javasolták, szóval gondolom tényleg ez a leghatékonyabb módszer a személyes játékélmény mellett.

andryshnak pedig részben igaza lehet. Nem mondom, hogy minden tanácsát megfogadnám, de van abban igazság, hogy sok a gyenge idegzetű/értelmi képességű játékos. Csak azt a pár lolos ismerősömet (pontosabban a játék alatt a chatet) figyelve több kretént láttam, mint amennyit számon tudok tartani. Mondjuk ez annyira nem rettent el, mivel (andrysh tanácsára) azóta van egy (elméletileg) csapat, ahol szívesen látnának, meg segítenek. Meg amúgy az se baj, ha az ember lánya megtanulja elviselni és kezelni a hülyéket a környezetében.

2018. jún. 18. 13:17
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

6-os vagyok. Andrysh én ezt nem bàntàsból írtam. 1,5éve kértél,hogy segítsek Neled kijutni bronzból. Mindegy,nem ez a lényeg. És különben is,láttam én màr veteràn bronzost nagyon jól jàtszani main champ-jével,ezt nem kell szégyellni.

Különben is néhàny elo közötti különbség,a döntéseken múlik,nem egy adott champ ismeretén.

2018. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
Linkeld a kerdest, ha megkapod, mert 1000% hogy nem kertem ilyenre senkit.
2018. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!