Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek is gyenge eresztés...

Szerintetek is gyenge eresztés a mostani AAA videójáték felhozatal?

Figyelt kérdés
Már évek óta nincsenek igazán jó játékok.
2018. okt. 13. 23:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Van 1-2 kivétel, de ennyi.
2018. okt. 13. 23:08
 2/16 anonim ***** válasza:

Függ az igényektől is, meg kinek mi jön be.

Én pl nem is szoktam megvenni pcre a legújabb aaa játékokat, max akcióban féláron.

2018. okt. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Igen. Kár, hogy eladtak a Bethesdának régi nagy franchiseokat(Fallout, Doom, Wolfenstein, Quake), mert kezdi tönkretenni azokat. Bár a Fallout 3 az még jó volt, és játszható, de a 4 már nem az. Az Elder Scrollsról nem hallok semmit sem mostanában, az legalább egy jó játéksorozata volt a Bethesdának. A többi cég sem jobb. A Valve bár jól megél évek óta a CS:GO-ból, és a Dota2-ből, de jó lenne, ha végre kiadnának egy olyan játékot is, amelynek története is van, mert a Portal 2 óta nem adtak ki olyat. A Ubisoft bár ad ki nagyobb címeket, csak az összes újabb játékuk optimalizálatlan(kb. a Far Cry 3 utániak). Ők is jól megélnek a R6S-ből, de annak sincs története. Az EA-t már el is felejtettem, hogy létezik. A Telltale az jó játékokat csinált, és vitte tovább a néhai Lucasarts alapjait( a Double Fine-al közösen), de mégis azt a céget kellett bezáratni. A Double Fine-tól viszont kedves az, hogy kiadta az elmúlt években Remastered verzióban a klasszikus Lucasarts kalandjátékokat(Day of the Tentacle, Grim Fandango, Full Throttle), és remélem megtartják ezt a jó szokást. A CD Projektnek bár csak a Witcher trilógia van, a Witcher3-at az elmúlt évek legjobb videójátékának tartom. A Blizzard bár kiadta a műfajteremtő Hearthstonet, de ezt leszámítva eredetivel nem tudott előrukkolni. Igazából azt kellene megérteni, a játékfejlesztőknek, hogy azért kellene történettel rendelkező játékokat is csinálni, nem csak "e-sportokat". Értem, hogy a LOL-lal,CSGO-val,Fortniteal,PUBG-vel, és egyéb "e-sportokkal" meg a bennük lévő mikrotranzakciókkal degeszre keresik magukat a játékfejlesztők. Csak semmi történetük nincsen, és valakik egyszercsak felkapták, és elkezdték a profi videójátékozást sportnak nevezni. Ez az egész mai játékfejesztés rákfenéje. A sakk az legalább fejleszti a gondolkodást, és a logikát, de ez nem igazán hasznos. Bár lehet, hogy én vagyok konzervatív.
2018. okt. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Ez az egész AAA-zás elég nagy hülyeség szerintem. Az, hogy valamibe dollármilliókat tolnak még nem jelenti azt, hogy jó játék is lesz.


Mellesleg most jött ki az új Forza, van új AC, ott a CoD, akkor jön a BF, megjelent a Tomb Raider új része, volt idén egy God of War, mellé egy Spider Man, érkezik a Fallout 76 és akkor még szóba sem került az ősz nagyágyújának számító RDR2.

Nem számoltam, hirtelen ez hány darab, de azért nem elhet azt mondani, hogy ne jelent volna meg jó játék a " drágább fejlesztésű AAA " piacon. Aztán akkor nem is beszéltünk a kissebb hírverést kapott játékokról

2018. okt. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Bárcsak a pénztárcám is egyetértene ezzel a kijelentéssel. 3 hónap alatt annyi játékot vettem mint az egész múlt évben. Szerintem szuper játékok jelennek meg, csak a játékos bázis egy része lett túl kényelmes. Nézz vissza egy 20 évvel. Azok voltak a szuper játékok? Dehogy. Csak a nosztalgia mondatja veled, hogy régen minden jobb volt, pedig ez közel sincs így.
2018. okt. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a mostani felhozatal alatt az idei évet vagy egy nagyobb intervallumot értesz?


Csak mert bőven vannak jó játékok az AAA kategóriában is.


God of War, Red Dead Redemption 2 (bár itt megelőlegezem a bizalmat), Monster Hunter: World, Assassin's Creed Odissey, Forza Horizon 4, Pillars of Eternity 2, Kingdon Come: Deliverance, Decemberben jön a Just Cause 4 is.


Ez egy teljesség igénye nélkül összedobált szemelvény és helyből egy havi átlagbért el is vertünk.


#3

A Hearthstone nem műfajteremtő. Ha csak 10 évet megyünk vissza a ahhoz képest, a Yu-Gi-Oh sorozat már élt és virult. A Telltale pedig nem AAA és nem jó, ezért ment csődbe.

2018. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok

Én az előbb kritizáltam egy kicsit a nagyobb játékfejlesztő cégeket, de nem mondtam, hogy az összes mai játék fos.

Vannak fejlesztő cégek akik képesek jó játékokat csinálni(Rockstar,2K,Capcom,Paradox, meg sok indie fejlesztő cég). Bár engem zavar egy kicsit az is, hogy sokszor a játék ára, és a játékélmény nincs arányban egymással. A Ubisoftnak is vannak jó játékai mostanában, csak főleg a Uplayre való kényszerítés zavar.

2018. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha megnézitek, oké van jó játék.

Na de mennyi?

A Quake egy 25 éves sorozat.

Most amiket felsoroltatok, kb az elmúlt 15-20 év.

Ha ezeket nem nézzük, alig van új, jó cím.

2018. okt. 14. 11:02
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Szóval teljesen új IP játékokról beszélsz. Azok is vannak, de természetesen egy franchise-t folytatni könnyebb, mint egy teljesen új játékot kitalálni. De olyan lesz majd mondjuk a Bethesdától a Starfield. Van bőven jó játék, ott van a Kingdom Come: Deliverance, Vampyr, A Way Out, Ocotpath Traveler, Detroit: Become Human. Mennyi kell még? Van kismillió minőségi játék. És ezek csak a nagyobb címek voltak, ezen kívül van még egy rakás új játék.
2018. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mások az igényeink.

Nem 4-5 játéknak kellene megjelennie, hanem legalább 20-nak.

Van akkora a piac.

2018. okt. 14. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!