Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek is gyenge eresztés...

Szerintetek is gyenge eresztés a mostani AAA videójáték felhozatal?

Figyelt kérdés
Már évek óta nincsenek igazán jó játékok.
2018. okt. 13. 23:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

"Most amiket felsoroltatok, kb az elmúlt 15-20 év."


Amiket felsoroltam, egytől egyig idén jött ki. Ami meg a franchise-ok korát illeti, a 90-es évek dugig voltak sikerjátékok igénytelen klónjaival és korábban indult sorozatok folytatásaival.


Az pedig nem von le egy ma megjelent játék értékéből, hogy a franchise, amivel ezen a ponton szinte már csak a címe egyezik, jó-e vagy sem. A Tomb Raider sorozat, ha jól emlékszem 1996-ban indult, 2013-ban rebootolták másodszor és azóta egy gyökeresen új irányt vett. Az első reboot a Legend, ami még sokkal inkább hű volt az eredetihez. Ez az új viszont a címét és a női főhőst leszámítva tulajdonképpen egy teljesen új és önálló sorozat.


Ugyanez igaz a Doomra és a Wolfensteinre is.


Az pedig, hogy manapság sok jó játék nem a AAA piacról, hanem az indie fejlesztőktől kerül ki? Hát bäzmeg! A 90-es évek óta elterjedt az internet. Nagyon könnyű anyagi támogatást szerezni (crowd funding, early access), illetve kiadó nélkül játékot megjelentetni és terjeszteni. Boldog boldogtalan indíthat egy honlapot vagy feltöltheti a játékát Steamre.


Ma sok játék jelenik meg és kevés a jó. Régen meg arányaiban kevesebb jelent meg és szintén kevés volt a jó. Viszont 20-25 éve elteltével csak arra a másfél marék jóra emlékszünk, meg néhány parádésan nagyot bukott szar játékra (pl. Daikatana).

2018. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%
Az van hogy van egy pár régebbi játék amit mondhatni túl jól sikerült és nem bírnak kitalálni valami jobbat. Talán a legjobb példa erre a CS:GO Ami személyes véleményem szerint egy rakat szar a CS:S vagy az 1.6 hoz képest. Persze jó a skinek meg az új játékmódok jó ötlet de önmagában a játékélmény nem üti meg azt a szintet amit a másik kettő adott.
2018. okt. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem pedig vannak csak évi 2-3 címre tehetőek.

A közelmúltból pl nagyon tetszett a DOOM, a New Order, A Forza Horizon 4, a COD WAW 2.

2018. okt. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Régen sem jelentek meg évenként tucatszámra.
2018. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%
Én nem gyenge eresztésnek mondanám, inkább rövidnek, mert a játékmenettel nincs gond, Witcher 3 volt az utolsó játék amit igazán függtem és nem bírtam leállni vele. A Far Cry és AC-t egyhangúnak tartom igazából (primal kivételével), leköt valameddig de valahogy már nem vonz be ez a 2 játék. PS4-em nincs de lehet hogy az arra megjelent játékok jobbak lesznek mostanában.
2018. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%

"Én nem gyenge eresztésnek mondanám, inkább rövidnek"


Ide tudnék listázni egy halom klasszikust, amiknek a hossza nem éri el a 8 órát.

2018. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!