Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legendsben Soraka...

League of Legendsben Soraka healjét buffolták, vagy mi az hogy 70k-t healel 35 perc alatt, ez normális?

Figyelt kérdés
Asszem a Zed bannomat ezentúl Sorakára cserélem, mert már frászt kapok attól a hőstől. Harmadik lose ezen a héten egy Soraka ellen, bezzeg ha az én csapatomba kerül akkor feedel meg bénázik. Most a promóm ment rá egy Sorakára, mert full hp-ra visszahealel mindenkit, közben meg ő sem hal meg. Annyira agyafúrt volt, esélytelen volt megközelíteni a csapatharcban. Majdnem nyertünk, 2 inhibet szedtünk le, aztán 2-szer le ace-ltek és végül vesztettünk... Ott van mellette a tank Voli meg a csúnyán feedelt Vayne, akit hiába öltünk meg 5-ször, mikor Guardian angelt vesz és full hp-ra healeli a ki.ott Soraka. Nincs egy assassin aki így le tudja szedni. Meg ha a Sorakát fokuszáljuk, akkor magára nyom egy silencet, pajzsot, iron solarit, ultit, hogy véletlenül se haljon meg, miközben a Vayne mindenkit ledarál, és 60k sebzést kioszt a meccs végéig, miközben a Soraka 70k-t healel. Nagyon szép. A mi Morgana-Ezreal botlanünk pedig annyit ér mint döglött lovon a patkó. Assassin semmit nem ér ellene, Morello semmit sem ér mikor CD sincs a kib.ott heal-en csak nyomja nyomja és nyomja. Elmegy 100 hp-val és mire leszedik a baront visszajön 3/4 hp-val a Soraka annyira felcseszték az életerő regenerálódását is. Szerintetek nincs igazam?? Nem azért jöttem hogy kioktassak bárkit de nem túl OP azért ez így??? Úgy tudtam hogy a Riot már nerfelte a healeket, de itt valami nem okés. Ahoz képest hogy egy Nami vagy Sona egyszerre egyet healel egy csapatharcban, az unikornis mindenkit szrrá healel, amíg meghalunk vagy vissza nem vonulunk. Kiakaszt már tényleg. Goldban vagyok, megtanultam már ellene játszani, de egy olyan rafinált Soraka ellen amit kikaptam múlt játékban (ninja tabi, solari, pajzs, ulti készenlétben) lehetetlen bármit kezdeni. Ha van ellene ésszerű ötletetek, hogy mid/jg-ként mit tegyek a Soraka ellen, várom, de szerintem ezentúl úgyis insta ban az unikornis.

2019. márc. 7. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Évek óta nem nyúltak Sorakához. Persze, hogy normális, hisz 2 ability-je alacsony cd-n healel, az ultija pedig mindenkit.


Nami mainként (Gold 1-Plat 3 MMR) elmondhatom, hogy utility champek ellen a legegyszerűbb játszani, mégsem tud senki. Én ha teszek Namival egy rossz lépést, azonnal halott vagyok. Sorakát megölni pedig még ennél is sokkal könnyebb.


A legnagyobb hiba, amit tapasztalok, hogy mennyire alul értékelik emberek a utility supportokat. "ó csak egy szaros hal/kecske/törpe, nem kell vele foglalkozni, támadjuk a frontvonalat" Ja jó ötlet, utána meg lehet futni redditre, boardsra, vagy akárhova sírni, hogy erős a Soraka és 70k-t sebez. :D Hát jóhogy, ha mindenki hagyja...


"Nincs egy assassin aki így le tudja szedni."


Ez a baj.


"Meg ha a Sorakát fokuszáljuk, akkor magára nyom egy silencet, pajzsot, iron solarit, ultit"


Hát akkor hozzon valaki egy olyan champet, ami immunis a silence-re és/vagy jól tud shreddelni. Heal ellen a sustained dmg a legjobb, ne feledjük. Olaf top tier ellene az ultijával, Yi sem rossz bár ő elég papír, ha figyel az enemy akkor gyorsan leszednek, Udyr CC és susdmg, Bard ulti, stb.


Persze mindez csak akkor működik, ha az első perctől tisztában vagytok ezzel. Ez egy másik hiba, amit sokszor látok, hogy egyesek azt hiszik a játék 15 perc környékén kezdődik és a laning-re úgy tekintenek, mint egy jelentéktelen minigame. Ha már eleve úgy mentek late game-be, hogy el van mindenki feedelve, akkor semmi sem fog kihúzni a bajból, fókuszolhattok bárkit. Ahogy te is mondtad, ha lefókuszáljátok a Sorakát, akkor majd megöl titeket a Voli, vagy a Vayne, vagy akárki. De ez nem Soraka, ez minden champre igaz. Ráadásul nem azért történik, mert olyan hű de erős lenne, hanem mert nem játszottatok megfelelően.


Azt pedig végképp ne felejtsük el, hogy nem minden meccs nyerhető. Az egész MMR rendszer erre épül. Vannak olyan meccsek, amikor az ellenfél egyszerűen jobb nálad. Nem a champ "túl erős" vagy ilyesmi, egyszerűen a játékos jobb nálad.

2019. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kreténpali ***** válasza:

Bár értelmes kérdést nem tettél fel, azért leírom a véleményem, hátha segít valakinek.

Soraka earlyben erős, midben gyengébb és egyre gyengül, szóval fent kell tartani a lendületet a csapatban.

Lategame-ben megint van egy hatalmas ugrás, ha megven 2.2k hp-ja, hozzácsap egy warmogot, meglesz a 3k és onnantól kezdve tényleg infinit heal jön, a warmog passzív miatt. Azért hozzá kell tenni, hogy elég szánalmas hagyni egy sorakát addig húzni, hogy meglegyen 4 full itemje.

Másik, GW kell a csapatba és akkor lehet pokeolni és burstölni. Ennyi. HA valaki ugyan azokat az itemeket veszi minden játékban és kimarad a morelo és az exe akkor az még maradjon a rangjában egy kicsit.

2019. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!